Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook
Anmeldelse

Bioshock 2

Tekst: Magnus Tellefsen

Det er ingen enkel oppgave for et ferskt utviklerteam å lage oppfølgeren til en av 2007s største suksesstitler, ei heller å anmelde det uten å spolere handlingen, men vi klarte oss bra begge to.

Vi er tilbake i Rapture, den eksentriske Andrew Ryans utopiske samfunn under vannet, hvor kremen av kunstnere, forskere og andre bidragsytere for menneskeheten fikk utfolde seg fritt uten innblanding fra stat og myndigheter. I dette nye samfunnet skulle individet slippe å bli holdt tilbake av fellesskapets middelmådighet. Men alle som har spilt det første Bioshock-spillet vet at det ikke gikk helt etter planen.

I Bioshock 2 inntar du rollen som Project Delta, den første fungerende Big Daddy-modellen, som får utdelt en Little Sister å passe på når hun skal ut på tur for å utvinne det avhengighetsdannende middelet ADAM fra mishandlede lik i periferien. Dette er rett før handlingen i det første spillet, og siden de aller fleste innbyggerne i Rapture allerede er sterkt avhengige av stoffet er det greit å ha en to og en halv meter høy kjempe i gammeldags dykkerutstyr med en gigantisk drill på den ene armen som livvakt.

Etter et noe ublidt møte med spillets hovedslemming, den karismatiske sektlederen Sophia Lamb, hopper vi elegant ti år frem i tid. Etter kaoset i det første spillet lider Rapture under et nytt totalitært og fullstendig håpløst styre. Tiden som har gått har i det minste ført til et knippe teknologiske nyvinninger, selv om sterkt tiltrengte likoppryddings-roboter dessverre glimrer med sitt fravær. Men lillesøster er borte vekk, og det er ikke noe en Big Daddy tar lett på.

Project Delta har et par-tre flere triks på lager enn sine etterkommere. Blant annet muligheten til å bruke plasmids, de magilignende kreftene vi husker fra eneren. Denne gangen får vi lov til å bruke dem samtidig som vi har våpen i den andre hånda, noe som virkelig åpner opp mulighetene for kreativ blodutgytelse. I tillegg har han, i motsetning til sine artsfrender, evnen til å tenke fritt, noe som påvirker historiefortellingen i en smått imponerende grad. Men mer om det senere.

Vi er altså tilbake i Rapture, og det er en rekke nye områder som skal til pers. Et praktfullt utformet tog transporterer oss mellom brettene, og på hvert stopp venter det en ny slemming som skal forseres før toget kan tøffe videre på veien til rulleteksten i slutten av spillet.

Så å si all kommunikasjon foregår via en innebygd radio i den svære dykkerhjelmen, og det er gjennom jevne oppdateringer mens vi beveger oss innover i områdene at den lokale sjefen får muligheten til å bli presentert. Selv om bakgrunnshistoriene for all del er gjennomtenkte og interessante, føles det ofte litt tynt. De episke sluttkampene uteblir stort sett, og de få sjefene man tyner i spillet er for det meste ganske ordinære motstandere.

Men det betyr ikke at Bioshock 2 ikke er et utmerket actionspill. Utvalget av plasmids og tonics - nye egenskaper som bedre rustning, raskere løping, og så videre - er betraktelig utvidet, og det er denne gangen lagt spesielt til rette for å sette ut feller. Dette på grunn av den kanskje største nyvinningen i Bioshock 2: at man blir med Little Sisters på ADAM-sanking.

I Bioshock 2 er det nemlig mulig å adoptere Little Sisters etter å ha drept vokteren deres. Dette lar oss bli med dem ut på ADAM-slang på spesifikke lik på kartet. De ekstremt ADAM-avhengige innbyggerne - også kalt Splicers - er konstant på jakt etter neste smell, og idet en Little Sister begynner å sanke kommer de løpende i hopetall.

Før man plasserer en Little Sister på et slikt lik må man derfor planlegge nøye, og rekognisere og minelegge strategiske områder i forkant - ikke ulikt måten man må forberede seg på å ta Big Daddys tidlig i det første spillet. Det minner nesten som et tower defense-minispill, og bidro for min del til masse ekstra spillletid. Om man er av den utålmodige typen er det stort sett mulig å kjøre Rambo-varianten også, men jeg synes personlig dette bidro stort med å variere spillbarheten nok til å holde det interessant hele veien, noe jeg ikke alltid følte i det første spillet.

Grafikken i Bioshock 2 kan det skrives bøker om, og det er vanskelig å holde tilbake de pretensiøse superlativene. Som i forgjengeren er Bioshock 2 et studie i detaljrikdom, herlig 50-tallsfuturisme og eksepsjonelle vanneffekter. Det er De fortapte barns by møter Fallout 3 - steampunk ispedd en blanding av grotesk vold og nattklubbestetikk. Nesten alle rom og leiligheter i hele det enorme undervannskomplekset har sitt eget uttrykk og personlighet, og om man ikke en gang legger merke til det nydelige interiøret, klærne som ligger strødd eller blodet og graffitien på veggene, kan man alltids stille seg opp ved vinduet og nyte en helt fantastisk utsikt ut i det krystallklare, blå havet.

Som nevnt tidligere står man overfor en rekke valg i løpet av spillets gang. Moralske valg i spill er en populær gjenganger i disse tider, men i Bioshock 2 bidrar disse stort til å forme den stumme og pregløse Project Delta i ditt eget bilde. Er du et følelsesløst monster som kaldt straffer alle som står mellom deg og din Little Sister, eller er du den reddende engelen som en gang for alle kan rydde opp i elendigheten som har foregått i Rapture alle disse årene? Historien forandrer seg avhengig av hvordan du oppfører deg, og spesielt mot slutten vil du se konsekvensene av dine handlinger.

Bioshock 2 er et sterkt historiedrevet actionspill, og selv om selve handlingen er ypperlig - og vi snakker om en avslutning som minst matcher den i forgjengeren - foregår mesteparten av historieformidlingen via radio eller kassettspillere man kan høre på om man finner dem. Denne delen er betraktelig forbedret fra forgjengeren, hvor jeg til tider følte historiefortellingen var helt fraværende. Men det føles likevel litt ensomt til tider at man utelukkende møter på rabiate ADAM-vrak og sinnssyke tullinger. Og det virker litt billig å fortelle såpass mye bakgrunnshistorie via lydbånd.

Musikken er som i forgjengeren helt fantastisk, enten det er nattklubbsmusikken og barnesangene fra 40-50-tallet, de mektige orkestertemaene eller de vakre fiolinpartiene. Stemmeskuespillet er det heller ingenting å si på, og dialogen er velskrevet og akkurat passe stiv for perioden spillet foregår i.

Når det gjelder de rabiate splicerne hører man dem gjerne klage og mase lenge før man ser dem, noe som fungerer som et greit varsko for å forberede seg på kamp. Det er likevel litt synd at man hører dem like klart gjennom vegger og tak som om man skulle stå ved siden av dem, og lydbildet blir litt masete når tre-fire Splicere i området snakker i munnen på hverandre. Men det er småpirk.

Alt i alt er Bioshock 2 et ypperlig actionspill som takket være ADAM-sankingen med lillesøstrene byr på akkurat nok variasjon i spillbarheten til å holde det relativt interessant hele veien. En eventuell oppfølger kan med fordel kutte rundt 90% av chipsposer, skjokolader og alkohol som gjør deg full i ti sekunder, og heller lagt ut større mengder penger og ammo på færre steder.

På tross av en litt stiv historiefortelling, noen småfeil i lyd og fysikk og nevnte samlekjør, er dette fremdeles en særdeles sterk spillopplevelse. Om du er ute etter en solid actionopplevelse med en stødig historie og en fenomenal slutt, er dette spillet for deg.

Kommentar fra redaktøren: Ettersom vi har spilt dette spillet før lansering, har det ikke vært mulig å teste det skikkelig i flerspillerdelen på nettet. Magnus kommer derfor til å kaste seg over denne i løpet av uka, og kommer med en full rapport i bloggen sin.

Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2
Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2
Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2
Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2
Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2Bioshock 2
Relaterte linker:
Kommentere tekst

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Ønsker du å publisere dette på Facebook?
Kommentarer
  • Skrevet av: Darknutcracker
    2010-03-01 22:00
    Grafikken har ikke bare med det tekniske, oppløsning på teksturer osv. å gjøre. ALT det andre når det kommer til grafikk i begge Bioshock-spillene er etter min mening langt foran alle andre spill! Stilen, hvordan de har klart å få ambisiøse konseptbilder til å bli virkelige. Du kan se at de har tatt seg tid til hver eneste detalj, hvert eneste rom. Ingen steder i spillet føles tomt eller unødvendig. Enig med GR, 10/10 og i det minste etter min mening det vakreste spillet på markedet, etterfulgt av Braid, you heard me
     
  • Skrevet av: humleroa
    2010-03-01 02:21
    Spillet gir en utrolig følelse og et trygt gameplay for den jevne semi-hardcore spillkonsumer. Problemet ligger i den følelsen av "übermench" man egentlig skulle kunne få oppleve som en Big Daddy. Hvorfor tåler man da omtrentlig like mye som hovedkarakteren i det første spillet? Logisk sett skulle man som en Big Daddy (selv om man bare er prototypen) kunne tåle og yte mer enn et tarvelig menneske. Dette er tydeligvis ikke tilfellet, og en større brist i Bioshocks oppfølger. Men grafikken er fortsatt bra, samt den geniale 50-talls stemningen som regjerer scenarioet, og musikken brillierer slik en sjelden har sett tidligere (de klassiske elementetne i spillmusikken gir virkelig et dystert bilde av Rapture). En trygg 8/10, men umulig mer. Det blir altfor fort ensformig, selv om historien absolutt driver en fremover, på grunn av ensformig (men dog safe) gameplay og den ukule følelsen av å være en Big Daddy uten å føle seg mer enn et svakt menneske.
     
  • Skrevet av: jonhas
    2010-02-25 02:11
    svert god anmeldelse! Jeg ser du har lagt mye tid og krefter i denne. Men 10\10 grafikk? det må jeg si meg uenig i. etter å ha spilt spillet i en liten stund fikk jeg nøyaktig samme følelsen jeg hadde fra den grafiske delen fra eneren. Det er å overdrive å si at grafikken er kopert fra første- spillet, men langt unna er det ikke. selv om atmosfæren er upåklagelig synes jeg at grafikken fortjener ca 8\10

    utenom dette er jeg stort sett enig i det du skriver, og det er som sakt en svert god anmeldelse.
     
  • Skrevet av: ad0132
    2010-02-20 08:43
    Syns egetlig at bioshock 1 var bedre, bioshock 2 føles det som bare ble laget for og tjene penger
    men det at man styrer big daddy gjør det jo litt bedre da.

    7/10.
     
  • Skrevet av: your mom
    2010-02-17 22:22
    HAR DET!! SUPER AWESOME!
     
  • Skrevet av: Amusei
    2010-02-14 22:18
    Bioshock 2 er et av de beste spillene jeg noengang har spilt. Selv om grafikken ikke har blitt så mye bedre en i enen er historien en av de beste i verden.

    Nice andmeldelse.

    Bioshock 2 owns
     
  • Skrevet av: BrUS
    2010-02-11 08:56
    Veldig bra spill, men 90% av teksturene er "blurry" -.-
     
  • Skrevet av: Espectro
    2010-02-11 00:14
    Kokiri: Kan være enig med deg at jeg burde ha kommet opp med ett bedre eksempel, men du tok poenget.

    Men sånn er det da og vi kan sette en lang og hard strek over den saken. Vi kan uansett konkludere med at Bioshock 2 er et vakkert spill uansett hvordan man ser på det.
     
  • Skrevet av: kokiri
    2010-02-10 20:02
    Selvsagt blir det, det samme.

    Grafikk: Design, Atmosfære, Farge bruk osv...
     
  • Skrevet av: ps3 er bra
    2010-02-10 18:53
    Går design og grafikk under samme ting?
    isåfall er jeg enig, hvis ikke så er jeg uenig.
     
  • Skrevet av: olsenfanden
    2010-02-10 17:52
    Kjøpte i dag, og jeg digger det! Det spillet er langt bedre enn Bioshock I og det blir nok en veldig usosial uke (eller flere) framover!

    Lyden er jeg litt uenig i. Dersom du ikke står i det samme rommet som en splicer, så er det vanskeligere å høre de, enn dersom du hadde stått rett ved siden av dem. Og i en by der alle dører er så og si gått i stykker sammen med veggene, flyter nok lyd litt bedre gjennom gangene enn i en tykk bunker.
     
  • Skrevet av: Kålroten
    2010-02-10 17:45
    10/10 i grafikk?

    Tror jeg venter til spillet blir satt ned i pris før jeg eventuelt kjøper det. Jeg spilte aldri noe annet enn demoen til Bioshock 1, så dette blir vel ikke noe kjøp med det første.

    Splinter Cell: Conviction, Red Dead: Redemption, Heavy Rain og Battlefield Bad Company 2, ser ut til å kunne stjele min oppmerksomhet i lang tid forover!
     
  • Skrevet av: masterno
    2010-02-10 16:35
    jeg skal få meg dette på mandag
     
  • Skrevet av: kokiri
    2010-02-10 12:35
    Espectro: Nå er jo Uncharted 2 omtrent umulig å kjøre på en 360 så vidt jeg vet.

    Og siden Bioshock 2 blir multiplatform, så må de holde seg til en viss grense slik at de kan bli kjørt på alle platformer. Så Uncharted 2 er ikke den beste sammenligningen. xD


    Jeg elsker Uncharted 2, det fortjener 10 i grafikk. Men er også enig med GR på dette spillet, jeg kjøpte det i går. Og må si at atmosfæren og designet i spillet er helt suveren.
     
  • Skrevet av: Mythril
    2010-02-10 08:49
    Zyrocz: Jeg fikk ikke noen figur med min Special Edition! Var det forhåndsbestillingsbonus på stedet du bestilte?

    Jaja, har heller ennå ikke helt funnet ut hva jeg skal gjøre med LP-platen, kanskje henge det opp på veggen et sted. Tro om noen jeg kjenner har LP-spiller, men tviler.

    Har bare fått spilt en knapt time foreløpig, elsker atmosfæren i spillet.
     
  • Skrevet av: 69 Big boss 69
    2010-02-09 23:17
    Har så mange prøver nå så jeg får ikke kjøpt eller spilt det. Men på fredag, lyset av og døyning i rapture Gleder meg!
     
  • Skrevet av: Zyrocz
    2010-02-09 20:57
    Fikk Special Edition (den største, ikke Rapture Edition) og en Little Sister figur idag, spillet eier
    Endelig en online som er artig imotsetning til frustrrerende og irriterende online spill som MW2.
     
  • Skrevet av: Thelom
    2010-02-09 20:25
    Det høres jo drit bra ut! Har skaffa meg special edition og en little sister figur, og håper å begynne spillingen så fort som mulig! Må innrømme jeg hoppa litt når jeg så at anmeldelsen var kommet, turte nesten ikke avsløre den, men klarte ikke motstå fristelsen!

    Veldig bra anmeldelse
     
  • Skrevet av: Junior Sopranos
    2010-02-09 20:24
    Citerer fanzypanzy:
    Citerer Junior Sopranos:
    Det er jo 2K Czech som lager Mafia 2. Vet at det er 2K Marin som lager Bioshock 2, men 2K vil ikke ødelegge for hverandre å konkurrere i samme marked. Mafia 2 vil nok bli mer prioritert nå bare vent å se


    Kanskje promoteringen av Mafia 2 vil få et større fokus nå, men jeg ser ikke hvordan utviklingen av spillet vil bli mer fokusert pga. utgivelsen av Bioshock, og det er jo utviklingen som gjelder.


    Blir i alle fall godt med litt mer Mafia 2 nyheter i alle fall. Jeg tror at spillet muligens kunne vært ferdig før uten Bioshock 2, men det er jo bare spekulasjoner. Grunnen til at jeg tror det er at de ikke kunne gi ut Mafia 2 akkurat nå slik det var planlagt derfor så utsatte de det enda en gang. De får jo mer tid på å polere spillet nå og det er jo absolutt positivt.
     
  • Skrevet av: fanzypanzy
    2010-02-09 19:56
    Citerer Junior Sopranos:
    Det er jo 2K Czech som lager Mafia 2. Vet at det er 2K Marin som lager Bioshock 2, men 2K vil ikke ødelegge for hverandre å konkurrere i samme marked. Mafia 2 vil nok bli mer prioritert nå bare vent å se


    Kanskje promoteringen av Mafia 2 vil få et større fokus nå, men jeg ser ikke hvordan utviklingen av spillet vil bli mer fokusert pga. utgivelsen av Bioshock, og det er jo utviklingen som gjelder.
     
  • Skrevet av: Espectro
    2010-02-09 19:47
    kokiri: Ja, det vet jeg som anmelder en del spill. Grafikk er utrolig mye, og dette er tatt i betraktning når jeg skrev kommentaren min. Miljøet og atmosfæren i Rapture er absolutt fantastisk. Det er virkelig noe for seg selv og dette bidrar sterkt til at grafikken står ganske sterkt. Kontrastene og fargebruken i spillet virker rett og slett suverene. Det er dette som teller aller mest, og at spillet ikke har alle detaljene som blant annet Uncharted 2 har på sine teksturer så er grafikken meget god. Ingen tvil!

    Likevel er det ganske mye annet som ikke virker fult så bra som også teller en del på karakteren. Man skal selvfølgelig også tenke på det rent tekniske og teksturen i grafikken også. Man må tenke på detaljer som er brukt på enkelte ting, men man må aldri veie dette opp mot atmosfære og miljø som skaper det meste av stemningen. Mange tenker for mye på dette, men jeg mener at en god blanding av begge deler er fornuftig. I denne anmeldelsen mener jeg at anmelderen kanskje blir litt for lite kritisk til grafikken. Alle har forskjellige meninger og dette støtter jeg helt og fullt.

    For min del kan godt grafikken i et spill være helt elendig, jeg bryr meg ikke så mye om det grafiske i spill. Jeg måtte bare som noen andre her se meg litt uenig i karakteren på grafikken og det av flere grunner. Men jeg sier det igjen: Grafikken er god, men etter min mening ikke en 10.

    The Powner: Ok, hvorfor så sinna? Er ikke det litt langt å kalle noen fjortisser bare fordi de har et annet syn en deg? Jeg tror egentlig at vi har samme syn bare at du misforsto kommentaren min litt. Kan jeg også få spørre hvorfor du tror at jeg ser på dette som en lekeplass?

    Jeg respekterer GR i sitt fulle og hele, og derfor ser ikke på dette forumet som en lekeplass, men som et sted der man kan snakke med andre om ting som interesserer enn selv og å lære mye. Selvfølgelig er det ganske viktig og leke også, men om du virkelig ser på det jeg driver med som leking har du nok misforstått litt.

    Learn too play, boy!
     
  • Skrevet av: The Powner
    2010-02-09 19:42
    Nå må dere fjortisser vokse opp snart! Graffik er ikke bare om teksturer og lignende. Det er atmosfæren og sjelen som er lagt inn i det grafiske som er det en skal sette fokus på når en ser på grafikk.

    Må si meg svært lei av Espectro og nintendodude, ikke personlig ment, men dere må da forstå at dette er et forum og ikke en lekeplass.

    Må til slutt si meg meget imponert av denne anmeldelsen.
     
  • Skrevet av: kokiri
    2010-02-09 19:32
    Espectro: Du vet, bare fordi Killzone 2/Uncharted 2 er kanskje noe av de teknisk mest avanserte spillene for tiden, så er ikke det alt. Grafikk er MYE mer enn det.

    Det har mye med design å gjøre.
    World of Warcraft har jo egentlig "Last-gen" grafikk, men designet er noe av det bedre i et spill, og slikt har mye å si.


    For eksempel kan jeg si at jeg personlig syns Killzone 2 hadde kjedelig grafikk...ble for mye gult/brunt.
     
  • Skrevet av: Junior Sopranos
    2010-02-09 19:27
    Fanzy Panzy

    Det er jo 2K Czech som lager Mafia 2. Vet at det er 2K Marin som lager Bioshock 2, men 2K vil ikke ødelegge for hverandre å konkurrere i samme marked. Mafia 2 vil nok bli mer prioritert nå bare vent å se
     
  • Skrevet av: Zook
    2010-02-09 17:17
    Ah, gleder meg!
    Forhåndsbestilte spillet fra Play.com for et par uker siden, og det ble sendt forrige fredag. Om jeg er veldig, veldig heldig får jeg det før helga, hvis ikke kommer det nok i løpet av neste uke.
     
  Flere leserkommentarer>>
Grafikk:10
Gameplay:9
Lyd:8
Holdbarhet:9
Vår karakter:9/10
Pluss:
Nydelig grafikk, solid og interessant historie, fin variasjon, god stemning,
Minus:
Litt stiv historiefortelling, mye meningsløs samling, småfeil i fysikk og lyd, noen få pregløse bosser
Spillinfo
  • Format:
    PC, PS3, Xbox 360
  • Sjanger:
    Action
  • Utvikler:
    2K Marin
  • Utgiver:
    Take-Two Interactive
  • Antall spillere:
    1
  • Antall spillere online:
    1-10
  • Åldersgrense:
    Fra 18 år
  • Utgis:
    09 februar 2010
Elskverdig spillBioshock 2
Din spillsamling
Deres karakter:9/10
Lignende spill

De 20 siste programmene:
(Intervjuer, reportasjer, anmeldelser m.m.)

GDC: Dreamfall Chapters - Interview
2013-05-18

We caught up with Red Thread Games' Dag Scheve (writer) and Martin Bruusgaard (lead designer) to discuss the recently kickstarted Dreamfall Chapters.

Call of Duty Championship Spesial #3
2013-05-17

Er de beste CoD-spillerne for superstjerner å regne? Vi forhørte oss med spillerne under Call of Duty-VM i Hollywood.

Spin the Bottle: Bumpie's Party - iDÉAME interview & live demo
2013-05-17

KnapNok Games' Lau and Dajana share their vision about motion controls and no-TV games. They also define their imminent Wii U party game Spin the Bott..

GDC: Anomaly 2 - Interview
2013-05-17

We had a chat with 11 Bit Studios' senior writer Pawel Miechowski about the recently released tower offense game Anomaly 2.

Press Start: Sanctum 2
2013-05-17

We captured just under half an hour of the early action in tower defence/first person shooter Sanctum 2 for your viewing pleasure. Enjoy!

GDC: Wargaming - Victor Kislyi Interview
2013-05-16

We sat down with Wargaming.net CEO Victor Kislyi in a boardroom of sorts to discuss their global expansion - the additions of new studios Gas Powered ..

GDC 13: Big Bite Soccer-intervju
2013-05-16

Vi møtte utviklerne bak Big Bite Soccer på årets GDC-messe i San Francisco.

GDC 13: Nvidia Shield-intervju
2013-05-16

Vi slo av en prat med markedsjef Jason Paul fra Nvidia, for å få en oppdatering på utviklingen av selskapet kommende håndholdte Android-konsoll, Nvidi..

PAX East 13: Wildstar-intervju
2013-05-15

Vi sikret oss noen ord med Mike Donatelli på årets PAX East-messe, altså mannen med ansvaret for innholdet i det kommende nettrollespillet Wildstar.

GRTVs Trailershow - 15. mai
2013-05-15

Er du klar for en ny episode av GRTVs fenomenale trailershow?

PAX East 13: Dungeon Defenders II-intervju
2013-05-15

Josh Isom fra Trendy Entertainment snakker oss gjennom de konkurransebaserte modusene i Dungeon Defenders II.

GDC 13: Age of Wulin-intervju
2013-05-15

Vi tok en tur limosinen til Claas Wollter fra Gala Networks, mens vi snakket om de unike funksjonene i Age of Wulin, nettrollespillet fra gamle Kina.

Indiepub-intervju
2013-05-15

Content manager PJ Hruschak fra Indie Pub var på plass under Namco Bandai Global Gamers Day. Gamereactors Gillen McAllister slo av en prat med ham om ..

PAX East 13: Sanctum 2-intervju
2013-05-15

Vi møtte Sanctum 2-designer Oscar Jilsén på årets PAX East-messe.

Full Mojo Rampage - gameplay og intervju
2013-05-14

Vi snek oss inn på kontorene til Top Games, for å få en eksklusiv smakebit på studioets første actionrollespill, Full Mojo Rampage.

RuneScape: Design Director-intervju
2013-05-14

Vi slo av en prat med designleder Mark Ogilvie fra Jagex. Dagens tema? Det stadig populære gratis nettrollespillet RuneScape.

Cloudberry Kingdom-intervju
2013-05-14

Med-grunnlegger og programmerer Jordan Fisher snakker oss gjennom ett av de vanskeligste plattformspillene vi har sett den siste tiden, nemlig Cloudbe..

Press Start: Metro: Last Light
2013-05-14

Se oss spille den første timen av Metro: Last Light på Xbox 360.

PAX East 13: Luftrausers-intervju
2013-05-14

Rami Ismail fra Vlambeer var på plass på årets PAX East-messe, for å snakke om det todimensjonale dogfighter-spillet Luftrausers.

Watch Dogs-intervju
2013-05-13

Vi møtte Cinematic Lead Lars Bonde på preview-arrangementet for Watch Dogs, for å høre mer om, du gjettet det, Watch Dogs.

GDC 13: Expeditions: Conquistador-intervju
2013-05-13

Vi sikret oss noen ord med kreativ leder Jonas Waever fra Logic Artists, for å diskutere det turbaserte rollespillet Expeditions: Conquistador.

The Bureau: Xcom Declassified-intervju
2013-05-13

Vår engelske kollega Mike Holmes kidnappet (ikke egentlig) produsent Nico Bihary fra 2K Marin, for å tvinge ut ferske opplysninger det nylig (re)annon..

Call of Duty Championship Spesial #2
2013-05-10

Vi tar en prat med spillerne som deltok i Call of Duty-verdensmesterskapet. Hvorfor startet de egentlig å spille Call of Duty?

Runner 2-intervju
2013-05-10

Runner 2 er allerede ute på en rekke plattformer. Vi benyttet derfor iDÉAME-messen i Madrid for å slå av en pat med Charles Martinet fra Gaijin Games ..

Young Justice: Legacy-intervju
2013-05-09

Doug Panter, markedssjefen hos Little Orbit, snakker oss gjennom spillmatiseringen av Young Justice.

GDC 13: The Drowning-intervju
2013-05-08

Ben Cousins' karriere har strukket seg fra Lionhead til Sony og DICE. Hans neste prosjekt heter The Drowning og utvikles Scattered Entertainment. The ..

Hold utkikk etter disse i mai!
2013-05-08

Vi tar en nærmere titt på de største lanseringene i mai måned, med titler som Metro: Last Light, Fuse og Grid 2 i spissen.

GDC 13: Yannis Mallat-intervju
2013-05-08

Vi sikret oss noen ord med Yannis Mallat, sjefen for Ubisofts canadiske avdelinger Ubisoft Montreal og Ubisoft Toronto. Hør hans tanker om trendene i ..

PAX East 13: Neverwinter-intervju
2013-05-08

Vi huket tak i Cryptic Studios-sjef Jack Emmert under årets PAX East-messe, for å finne ut hvordan de ligger an med utviklingen av nettrollespillet Ne..

GDC 13: Infinite Crisis-intervju
2013-05-07

Vi sikret oss noen ord med Jeffrey Steefel fra Turbine, for å få en oppdatering på det superambisiøse MOBA-spillet Infinite Crisis. Du vet, det som er..

GDC 13: Cloudbuilt-intervju
2013-05-07

Vi slo av en prat med Johannes Smidelöv fra svenske Coilworks, med andre ord studioet bak actionplattformspillet Cloudbuilt.

GDC 13: Auto Club Revolution-intervju
2013-05-07

Vi møtte racingveteranen Simon Jones, som jobber med free-to-play-spillet Auto Club Revolution sammen med resten av Eutechnyx.

PAX East 13: Johann Sebastian Joust-intervju
2013-05-07

Det er ikke alltid så lett å finne en utgiver for spillene sine. Hør historien til spillskaperen Douglas Wilson, mannen bak Johann Sebastian Joust fra..

Pixel Toys-intervju
2013-05-07

Vi møtte daglig leder Andrew Wafer og grunnlegger Alex Zoro fra Pixel Yoys på iDÉAME-messen i Madrid, for å høre deres synspunkter om spillutvikling t..

PAX East 13: Neverwinter & 38 Studios-intervju (R.A. Salvatore)
2013-05-06

Den bestselgende forfatteren R.A. Salvatore snakker om hans nyeste sett med bøker, hvordan disse passer inn med Neverwinter, og den uheldige stenginge..

GR på RuneScape 3-event
2013-05-06

Gillen McAllister var på plass ved Peckforton Castle for å bevitne avdekkingen av RuneScape 3.

PAX East 13: AbleGamers-intervju
2013-05-06

Under sitt besøk på årets PAX East-messe fikk GRTV-gjengen sjansen til å slå av en prat med Steve Spohn fra AbleGamers, en forening som jobber for å p..

PAX East 13: Artemis Spaceship Bridge Simulator
2013-05-06

Vi slo av en prat med Thomas Robertson, skaperen av Artemis Spaceship Bridge Simulator på årets PAX East-messe.

Call of Duty Championship Spesial #1
2013-05-03

Vi tok turen til finalen av det offisielle Call of Duty: Black Ops 2-verdensmesterskapet i Los Angeles, for å møte utviklerne, fansen og ikke minst sp..

PAX East 13: Might & Magic VI og X-intervju
2013-05-03

Erwan Le Breton, kreativ leder for Ubisoft-spillene Might & Magic: Heroes VI: Shade of Darkness og Might & Magic X: Legacy var på plass under årets PA..

Poll Hvilket spill blir størst i sommer?
  • 7% Metro: Last Light
  • 5% Grid 2
  • 2% Call of Juarez: Gunslinger
  • 0% The Wonderful 101
  • 1% Remember Me
  • 1% Animal Crossing: New Leaf
  • 1% Fuse
  • 44% The Last of Us
  • 7% Amnesia: A Machine for Pigs
  • 5% Plants vs Zombies 2: It's About Time
  • 3% Tales of Xillia
  • 0% Disney Infinity
  • 2% Pikmin 3
  • 5% Splinter Cell: Blacklist
  • 1% The Bureau: Xcom Declassified
  • 6% Saints Row IV
  • 0% Rayman Legends
  • 10% Noe helt annet
Resultat
BETA +