Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook
Anmeldelse

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Tekst: Mohammed Warsame

En fargerik, morsom og kaotisk opplevelse for alle slåssespillentusiaster. Vi har tatt pulsen på Ultimate Marvel vs. Capcom 3...

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 skulle egentlig være nedlastbart innhold til forgjengeren, men grunnet jordskjelvet i Nord-Japan bestemte utvikleren Capcom å utgi det som et eget spill til en billigere pris. Små forandringer til tross: det er likevel ikke til å stikke under en stol at Ultimate Marvel vs Capcom 3 er tilnærmet identisk til forgjengeren. Men gud, så moro det er.

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Kontrolloppsettet til Ultimate Marvel vs. Capcom 3 er enkelt å sette seg inn i. Man har i hovedsak tre angrepsknapper med varierende styrke og fart, to knapper som tilkaller assistanse fra støttefigurene man har valgt på forhånd og/eller skifte figuren du styrer, og en knapp som skyter motstanderen i luften. Sistnevnte gir spilleren en mulighet til å utføre forskjellige komboer, og er derfor viktig.
Videre kan man velge mellom Normal og Simple kontrolloppsett. Sistnevnte er ytterligere forenklet, noe som vil komme nybegynnere til gode. For å kompensere har noen mindre viktige knapper blitt erstattet av snarveier til superangrep, og gode spillere vil derfor ikke oppleve det som problematisk å spille mot en person som spiller med et forenklet kontrolloppsett.

Ultimate Marvel vs Capcom 3 har en svært enkel historie. En superskurk prøver å ta over Marvel- og Capcomuniversene, og heltene fra begge sider blir nødt til å slå seg sammen for å eliminere faren. Arcade Mode går ut på å vinne alle slåsskampene med et lag med tre figurer. Her spiller man rett og slett kamp etter kamp, uten noen form for historie, og minimalt med dialog. Dette kan bli litt kjedelig i lengden, men heldigvis glemmer man det svært fort, ettersom slåsskampene er både morsomme og utfordrende. Mission Mode fungerer som en slags introduksjonsmodus, hvor oppdragene går ut på å mestre forskjellige angrepskombinasjoner med figuren man har valgt. Alle som har spilt forgjengeren vil finne lite glede her.

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Selve kampene i Ultimate Marvel vs Capcom 3 er veldig underholdende. Her går ting svært fort for seg, og spillet krever absolutt årvåkenhet og ferdigheter fra spilleren. Et feilgrep kan føre til at motstanderen fanger deg i en lang kombinasjon av angrep, som man gjerne tar stor skade av. Heldigvis er X-Factor-konseptet fra forgjengeren også med her. Når den aktiveres, lar den spilleren bli midlertidig sterkere og raskere, mens man samtidig får helsen tilbake fortere. Den forlenger også komboene man utfører. Nytt i Ultimate Marvel vs Capcom 3 er at denne funksjonen kan aktiveres mens man er i luften. Dette tillater bruken av X-Factor å bli mer taktisk, noe som er med på å holde kampene variert.

Det er når to like gode spillere møtes i kamp, at spillet virkelig skinner. Det er både hektisk og morsomt å møte sin likemann, og det gjør seirene utrolig tilfredstillende og tapene er kun småfrustrerende. Man sitter uansett igjen med en følelse av å ha hatt det gøy, og her er Ultimate Marvel vs Capcom 3 svært vellykket.

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Det er 48 spillbare figurer i spillet, hvorav 12 er nye. Alle de 48 figurene er jevnt fordelt mellom Marvel- og Capcomuniversene. Alle figurene er unike på sine måter, og her har Capcom unngått å resirkulere angrep. Videre har figurene blitt mer balansert, og alle har nå i en større grad sine styrker og svakheter. En svært positiv overraskelse er dynamikken i måten figurene kommuniserer i forkant og etterkant av kampene. Å vinne en intens kamp med for eksempel Deadpool, og deretter se ham spørre spilleren om han eller hun rakk å filme kampen er svært tilfredsstillende.

Visuelt sett er Ultimate Marvel vs Capcom 3 fantastisk. Grafikkstilen passer tegneserietemaet svært godt, og den fargerike grafikkstilen er med på å gjøre kaoselementet i slåsskampene svært så detaljert. Lydmessig er spillet også godkjent. Angrepslydene representerer styrkenivået svært bra, og lydene figurene lager under kampene er karakteristiske og morsomme. I tillegg er musikken er fengende og rytmisk, og passer perfekt inn i spillet.

Ultimate Marvel vs Capcom 3

Ultimate Marvel vs Capcom 3 er absolutt et spill beregnet på både fans av sjangeren og forgjengerne. Man kan blant annet bytte på språket i stemmeskuespillet fra engelsk til japansk for hver enkelt figur, og i Training Mode kan man trene under forskjellige nivåer av etterslep for å forberede seg på kamper over nettet. Likevel vil målgruppen til dette spillet utvilsomt merke at det er svært likt forgjengeren. Dette, i kombinasjon med en mangelfull historiedel, er med på å trekke ned litt av helhetsinntrykket. Men så er det jo snakk om et arkadeslåssespill, og her gjør Ultimate Marvel vs Capcom 3 mye riktig.

Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3
Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3Ultimate Marvel vs Capcom 3
Relaterte linker:
Kommentere tekst

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Ønsker du å publisere dette på Facebook?
Kommentarer
  • Skrevet av: Victorfinne
    2013-05-17 22:18
    Har konsoll versjonen! Kom fram til at jeg burde kjøpe vita versjonen og. Så jeg kjøpte det til vita i går, meget fornøyd Trodde ikke det var så mye å forvente, trodde kontrollen kom til å føles U-komfortabel men sannelig tok jeg feil! Anbefaler dette til alle som har PS vita! Bra utvalg av spillbare karakter og mange kule comboer å utføre!
     
  • Skrevet av: BareEnVanligBruker
    2011-11-14 19:14
    Gleder meg til flere øyeblikk som dette.

    https://www.youtube.com/watch?v=_GDH0Ylp7bc

    BIONIC AAAAAAAAAARM osv.
     
  • Skrevet av: MrKickass
    2011-11-14 18:43
    Elsker denne serien, bedre enn Mortal Combat
    Playstation Vita sier du gjett om
    Bra anmeldelse Mohammed

    (kommentar nr. 400)
     
 
Grafikk:9
Gameplay:8
Lyd:8
Holdbarhet:8
Vår karakter:8/10
Pluss:
Vakker grafikk, varierte kamper, masse figurer, ren og skjær moro.
Minus:
Mangel på enspillerdel, og for lik forgjengeren.
Spillinfo
  • Format:
    PS Vita, PS3, Xbox 360
  • Sjanger:
    Fighting
  • Utvikler:
    Capcom
  • Utgiver:
    Capcom
  • Antall spillere:
    1-2
  • Antall spillere online:
    1-2
  • Åldersgrense:
    Fra 12 år
  • Utgis:
    18 november 2011
Ultimate Marvel vs Capcom 3
Din spillsamling
Deres karakter:7/10
Lignende spill

De 20 siste programmene:
(Intervjuer, reportasjer, anmeldelser m.m.)

GDC: Dreamfall Chapters - Interview Dag Scheve & Martin Bruusgaard
2013-05-18

We caught up with Red Thread Games' Dag Scheve (writer) and Martin Bruusgaard (lead designer) to discuss the recently kickstarted Dreamfall Chapters.

Call of Duty Championship Spesial #3
2013-05-17

Er de beste CoD-spillerne for superstjerner å regne? Vi forhørte oss med spillerne under Call of Duty-VM i Hollywood.

Spin the Bottle: Bumpie's Party - iDÉAME interview & live demo
2013-05-17

KnapNok Games' Lau and Dajana share their vision about motion controls and no-TV games. They also define their imminent Wii U party game Spin the Bott..

GDC: Anomaly 2 - Interview
2013-05-17

We had a chat with 11 Bit Studios' senior writer Pawel Miechowski about the recently released tower offense game Anomaly 2.

Press Start: Sanctum 2
2013-05-17

We captured just under half an hour of the early action in tower defence/first person shooter Sanctum 2 for your viewing pleasure. Enjoy!

GDC: Wargaming - Victor Kislyi Interview
2013-05-16

We sat down with Wargaming.net CEO Victor Kislyi in a boardroom of sorts to discuss their global expansion - the additions of new studios Gas Powered ..

GDC 13: Big Bite Soccer-intervju
2013-05-16

Vi møtte utviklerne bak Big Bite Soccer på årets GDC-messe i San Francisco.

GDC 13: Nvidia Shield-intervju
2013-05-16

Vi slo av en prat med markedsjef Jason Paul fra Nvidia, for å få en oppdatering på utviklingen av selskapet kommende håndholdte Android-konsoll, Nvidi..

PAX East 13: Wildstar-intervju
2013-05-15

Vi sikret oss noen ord med Mike Donatelli på årets PAX East-messe, altså mannen med ansvaret for innholdet i det kommende nettrollespillet Wildstar.

GRTVs Trailershow - 15. mai
2013-05-15

Er du klar for en ny episode av GRTVs fenomenale trailershow?

PAX East 13: Dungeon Defenders II-intervju
2013-05-15

Josh Isom fra Trendy Entertainment snakker oss gjennom de konkurransebaserte modusene i Dungeon Defenders II.

GDC 13: Age of Wulin-intervju
2013-05-15

Vi tok en tur limosinen til Claas Wollter fra Gala Networks, mens vi snakket om de unike funksjonene i Age of Wulin, nettrollespillet fra gamle Kina.

Indiepub-intervju
2013-05-15

Content manager PJ Hruschak fra Indie Pub var på plass under Namco Bandai Global Gamers Day. Gamereactors Gillen McAllister slo av en prat med ham om ..

PAX East 13: Sanctum 2-intervju
2013-05-15

Vi møtte Sanctum 2-designer Oscar Jilsén på årets PAX East-messe.

Full Mojo Rampage - gameplay og intervju
2013-05-14

Vi snek oss inn på kontorene til Top Games, for å få en eksklusiv smakebit på studioets første actionrollespill, Full Mojo Rampage.

RuneScape: Design Director-intervju
2013-05-14

Vi slo av en prat med designleder Mark Ogilvie fra Jagex. Dagens tema? Det stadig populære gratis nettrollespillet RuneScape.

Cloudberry Kingdom-intervju
2013-05-14

Med-grunnlegger og programmerer Jordan Fisher snakker oss gjennom ett av de vanskeligste plattformspillene vi har sett den siste tiden, nemlig Cloudbe..

Press Start: Metro: Last Light
2013-05-14

Se oss spille den første timen av Metro: Last Light på Xbox 360.

PAX East 13: Luftrausers-intervju
2013-05-14

Rami Ismail fra Vlambeer var på plass på årets PAX East-messe, for å snakke om det todimensjonale dogfighter-spillet Luftrausers.

Watch Dogs-intervju
2013-05-13

Vi møtte Cinematic Lead Lars Bonde på preview-arrangementet for Watch Dogs, for å høre mer om, du gjettet det, Watch Dogs.

GDC 13: Expeditions: Conquistador-intervju
2013-05-13

Vi sikret oss noen ord med kreativ leder Jonas Waever fra Logic Artists, for å diskutere det turbaserte rollespillet Expeditions: Conquistador.

The Bureau: Xcom Declassified-intervju
2013-05-13

Vår engelske kollega Mike Holmes kidnappet (ikke egentlig) produsent Nico Bihary fra 2K Marin, for å tvinge ut ferske opplysninger det nylig (re)annon..

Call of Duty Championship Spesial #2
2013-05-10

Vi tar en prat med spillerne som deltok i Call of Duty-verdensmesterskapet. Hvorfor startet de egentlig å spille Call of Duty?

Runner 2-intervju
2013-05-10

Runner 2 er allerede ute på en rekke plattformer. Vi benyttet derfor iDÉAME-messen i Madrid for å slå av en pat med Charles Martinet fra Gaijin Games ..

Young Justice: Legacy-intervju
2013-05-09

Doug Panter, markedssjefen hos Little Orbit, snakker oss gjennom spillmatiseringen av Young Justice.

GDC 13: The Drowning-intervju
2013-05-08

Ben Cousins' karriere har strukket seg fra Lionhead til Sony og DICE. Hans neste prosjekt heter The Drowning og utvikles Scattered Entertainment. The ..

Hold utkikk etter disse i mai!
2013-05-08

Vi tar en nærmere titt på de største lanseringene i mai måned, med titler som Metro: Last Light, Fuse og Grid 2 i spissen.

GDC 13: Yannis Mallat-intervju
2013-05-08

Vi sikret oss noen ord med Yannis Mallat, sjefen for Ubisofts canadiske avdelinger Ubisoft Montreal og Ubisoft Toronto. Hør hans tanker om trendene i ..

PAX East 13: Neverwinter-intervju
2013-05-08

Vi huket tak i Cryptic Studios-sjef Jack Emmert under årets PAX East-messe, for å finne ut hvordan de ligger an med utviklingen av nettrollespillet Ne..

GDC 13: Infinite Crisis-intervju
2013-05-07

Vi sikret oss noen ord med Jeffrey Steefel fra Turbine, for å få en oppdatering på det superambisiøse MOBA-spillet Infinite Crisis. Du vet, det som er..

GDC 13: Cloudbuilt-intervju
2013-05-07

Vi slo av en prat med Johannes Smidelöv fra svenske Coilworks, med andre ord studioet bak actionplattformspillet Cloudbuilt.

GDC 13: Auto Club Revolution-intervju
2013-05-07

Vi møtte racingveteranen Simon Jones, som jobber med free-to-play-spillet Auto Club Revolution sammen med resten av Eutechnyx.

PAX East 13: Johann Sebastian Joust-intervju
2013-05-07

Det er ikke alltid så lett å finne en utgiver for spillene sine. Hør historien til spillskaperen Douglas Wilson, mannen bak Johann Sebastian Joust fra..

Pixel Toys-intervju
2013-05-07

Vi møtte daglig leder Andrew Wafer og grunnlegger Alex Zoro fra Pixel Yoys på iDÉAME-messen i Madrid, for å høre deres synspunkter om spillutvikling t..

PAX East 13: Neverwinter & 38 Studios-intervju (R.A. Salvatore)
2013-05-06

Den bestselgende forfatteren R.A. Salvatore snakker om hans nyeste sett med bøker, hvordan disse passer inn med Neverwinter, og den uheldige stenginge..

GR på RuneScape 3-event
2013-05-06

Gillen McAllister var på plass ved Peckforton Castle for å bevitne avdekkingen av RuneScape 3.

PAX East 13: AbleGamers-intervju
2013-05-06

Under sitt besøk på årets PAX East-messe fikk GRTV-gjengen sjansen til å slå av en prat med Steve Spohn fra AbleGamers, en forening som jobber for å p..

PAX East 13: Artemis Spaceship Bridge Simulator
2013-05-06

Vi slo av en prat med Thomas Robertson, skaperen av Artemis Spaceship Bridge Simulator på årets PAX East-messe.

Call of Duty Championship Spesial #1
2013-05-03

Vi tok turen til finalen av det offisielle Call of Duty: Black Ops 2-verdensmesterskapet i Los Angeles, for å møte utviklerne, fansen og ikke minst sp..

PAX East 13: Might & Magic VI og X-intervju
2013-05-03

Erwan Le Breton, kreativ leder for Ubisoft-spillene Might & Magic: Heroes VI: Shade of Darkness og Might & Magic X: Legacy var på plass under årets PA..

Poll Hvilket spill blir størst i sommer?
  • 8% Metro: Last Light
  • 5% Grid 2
  • 2% Call of Juarez: Gunslinger
  • 0% The Wonderful 101
  • 1% Remember Me
  • 1% Animal Crossing: New Leaf
  • 1% Fuse
  • 45% The Last of Us
  • 7% Amnesia: A Machine for Pigs
  • 5% Plants vs Zombies 2: It's About Time
  • 3% Tales of Xillia
  • 0% Disney Infinity
  • 2% Pikmin 3
  • 5% Splinter Cell: Blacklist
  • 1% The Bureau: Xcom Declassified
  • 6% Saints Row IV
  • 0% Rayman Legends
  • 10% Noe helt annet
Resultat
BETA +