Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Veddemål...!?

Jeg for min vedder sjelden utenom når jeg er bombesikker på at jeg har rett. Dessverre har jeg tapt noen sure veddemål opp igjennom livet mitt, Heldigvis har det ikke blitt så mye penger ut av det. Det største tapet jeg har hatt øknomisk, var da jeg veddet hvor mye snø det ville komme på julaften - veddemålet gjorde vi en måned før julaften og beløpet var på 1000,- Jeg tapte så det sang og madammen (heldigvis) kunne kose seg med en ekstra tusenlapp på nyttårssalget.

I den siste tiden har det blitt lite vedding med penger, men hvert år vedder vi hvor mye snø som kommer på julaften (tradisjon) og i år har jeg tippet at det kommer 25 cm mens madammen har tippet 45 cm (når julen ringes inn kl. 17:00). Akkurat nå er det 21 cm med snø, men i de nærmeste dagene er det meldt en del snø, så veddemålet mitt kan like gjerne gå i hennes favør.

Vi har i år som i fjor ikke veddet om penger, men heller noe vi er glad i som snacks. Madammen elsker Fazer Mints og hvis hun vinner skal jeg kjøpe en eske til henne. Hvis jeg vinner skal hun kjøpe meg en stor marsipangris (se bildet nedenfor - nam,nam!).

Så nå som det ikke er mange dagene før julen ringer inn, er begge litt spente, for selv om det er snacks det står om, så går det litt på bekostning av æren om jeg eller madammen skulle tape.

Hva med deg? Vedder du noe og har du noen gang vunnet noen veddemål og i så fall hva vant du og hva veddet dere om?

Kommentarer
  • Skrevet av: MrPondus
    2008-12-19 10:54
    Jeg og en venn vant på onsdag en Cola hver av en annen venn. Han sa at han kunne nikke en fotball fra den ene siden til den andre. Det var en håndball bane (ca. 35 meter), men han er god til å nikke. Men det var under en "julecup" vi pleier å ha på skolen. Han ble stoppa rett før han kom til den andre siden. Så nå skal jeg og en venn få en Cola hver.
     
  • Skrevet av: Vlakon
    2008-12-19 11:37
    Jeg vedder kun når jeg vet at jeg vinner, som feks da Rosenborg slo Valencia på bortebane, og jeg hanket inn 6000 blanke kroner. =)
     
  • Skrevet av: XXassassinXX
    2008-12-19 12:10
    Vedder en del om karakterer på skolen!
    Tjente 30 kr bare i dag! Da får du lyst til å pugge også, så det er bra!
     
  • Skrevet av: wheelman
    2008-12-19 12:39
    Hvor blir det av luke 19?
     
  • Skrevet av: JBOX-360
    2008-12-19 13:30
    Jeg taper ALLTID på veddemål. Jeg er først bombesikker, så kommer angsten, så kommer luringen av meg selg at det er riktig så kommer tapet... Heldigvis er det bare 10 kr det er snakk om vanligvis. Og den ene gangen jeg vant 10kr så kom han jeg vant av på at jeg skyltde ham 10 kr. Ikk'no vinn ikk'no tap. BOBBOBBOB

    Lagt til 2008-12-19 13:32:
    Men det ser jo ut som at du vinner over damen i år.
     
  • Skrevet av: Bernt Erik
    2008-12-19 13:35
    Jepp - håper det JBOX-360 Det hadde vært stilig i og med at jeg har tapt noen ganger nå og i tillegg hvor jeg fører værstatestikk så burde jeg "kunne" dette

    Luke nummer 19 kommer nok den wheelman - regner med JC eller CT har full kontroll på dette

    ...Men veddemål kan også være skumle. Liker ikke å tape og derfor vedder jeg stort sett når jeg er sikker, foruten denne tradisjonen da med snøen på julaften, for der er det 50-50 sjanse
     
  • Skrevet av: St-Nick
    2008-12-19 18:30
    Har ofte veddemål, spiller aldri om noe though, medmindre jeg er sikker på at jeg vinner, men da plaier alltid vennene mine å si nei...
     
  • Skrevet av: skeptisk-heksa
    2008-12-19 20:13
    Har ikke veddet på noe noen gang..kommer ikke på noe iallfall. Men skal jeg vedde på snø til jul, vil jeg tippe 0 cm. Og siden det har regna og regna, tror jeg dessverre jeg ville ha vunnet også.
     
  • Skrevet av: FuFu
    2008-12-20 17:10
    Jeg tapte 300kr mot søskenbarnet mitt, når vi spilte bordtennis. Først så var det ikke så mye, men så trodde jeg at jeg kunne vinne det tilbake.
    Jeg tok feil
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :-- Bold Italic Underline Spoiler


Eldre innlegg
Poll Hvilken konsoll velger du?
  • 12% Wii U
  • 39% Playstation 4
  • 13% Xbox One
  • 25% PC
  • 12% ALLE!!
Resultat
BETA +