Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Vi tiltrekkes av store kjøpesentre!

Det er ikke rent lite vi blir tiltrukket av i dagens samfunn. Om det er jenter/gutter, tøffe biler, fete ferier, spill eller andre ting vi sikler etter. Selv blir jeg tiltrukket av masse ting og føler meg inne mellom ør i toppen av det.

I dag var jeg og familien min en tur på Steinkjer og selvsagt måtte vi innom det største kjøpesenteret nord for Dovre ... og ja, det var gigantisk. Det var nesten slik at jeg måtte finne frem kart og kompass for å sjekke ut hvor jeg befant meg til en hver tid.

Er det en plass vi tiltrekkes til, ja så er det nettopp kjøpesentere. Så mitt spørsmål er - hvorfor tiltrekkes vi disse gigantiske pengeslukerne og ikke de mindre og mer harmoniske små butikkene som ligger i gata? Er det fordi det er så mye butikker som er samlet på et sted eller er det andre ting som trekker? Kanskje er det en samlingsplass for venner av deg? Selv blir jeg tiltrukket av kjøpesentre og kan bruke god tid på å sjekke ut butikker m.m. som interesserer.

I det nye Amfi-senteret finnes det pr. i dag over 120 butikker samlet på et sted og flere skal vist kommer til. Vi brukte nærmere tre timer på å gå og se. Utolig mye folk og veldig gode tilbud som fristet oss mens visakortene virkelig fikk kjørt seg. Selv om det ikke ble rare handelen på oss, så vet vi nå at vi ikke må dra så langt for å finne det vi skal ha. Tidligere dro vi til Trondheim for å handle i butikker som ikke fantes i nærheten. Det slipper vi nå. Det er godt å få ting samlet på et sted og man slipper å kjøre på timesvis for å finne det man trenger.

Hva med deg - tiltrekkes du av kjøpesentre eller holder med en liten tur i din lokale butikk? Hva tror du som trekker så masse folk til slike gigantiske kjøpesentre?

Hvis du ønsker å se hvordan det største kjøpesenteret nord for Dovre ser ut, så klikk deg inn på denne siden; http://www.amfisteinkjer.no/

Kommentarer
  • Skrevet av: Kronoz
    2009-10-17 22:46
    Denne "konkurransen" mellom Amfi på Steinkjer og Magneten på Levanger tror jeg kommer til å føre til undergangen til en av de.

    Må vel ta meg en tur til Steinkjer å sjekke ut de nye spillbutikkene da
     
  • Skrevet av: Zuil
    2009-10-17 22:50
    Jeg blir ikke tiltrukket av noen form for kjøpesentre, men jeg har hørt at det skal være en ganske så bra Spaceworld butikk og en duppeditt butikk på det nye Amfi senteret. Må vel sjekke ut det. Men foruten ved slike tilfeller er det skjeldent jeg drar til kjøpesentre..
     
  • Skrevet av: sowns
    2009-10-17 22:52
    jeg må helt til haugesund viss jeg skal kjøpe spill eller lignende for jokern er ikke mye å skryte av når det gjelder spill,klær eller andre ting. så konklusjonen er folk tiltrekes av kjøpe sentere fordi den lokale nærbutikken ikke har det som dekker dine spesielle behov.
     
  • Skrevet av: Bernt Erik
    2009-10-17 22:53
    Jepp - to kjøpesentere så tett kan føre til en del problemer. Selv tror jeg det kommer til å bli en viss gjennomstrømning av butikker på begge sentrene. Den som overlever er den som klarer å tilpasse leieutgiftene slik at det går an å drive butikk uansett om den er mye eller lite folk i stenteret. Det blir i alle fall spennende å se og det anbefales å ta seg ne tur innom senteret på Steinkjer - mye spennende å se der ja og ikke minst Clas Ohlson da

    Sowns: Jepp og det kan også bety døden for en del småbutikker at slike sentre dukker opp noe som ikke er bra for et lokalsamfunn.

    Selv handler jeg mesteparten av mat og slikt på Snåsa Marked, men er det spesielle tilbud så hender det at man fristes til å kjøre 6 mil en vei for å handle på Steinkjer også ...
     
  • Skrevet av: Enro
    2009-10-17 23:24
    De virkelig store kjøpesenterne taper kraftig mot de mindre lokale kjøpesenterne der jeg bor. Folke velger å kjøre fem minutter til Amfi Madla eller Kilden enn å bruke 45 minutter på å komme seg til Kvadrat.

    Jeg føler meg ikke spesielt tiltrukket av sentere, alt jeg er ute etter finnes plenty av i sentrumsomerådet.
     
  • Skrevet av: Kakashi sensei
    2009-10-18 00:05
    Er ikke tiltrukket av kjøpesentere i det hele tatt, eller butikker generelt for den slags skyld. Får bare foreldrene mine til å handle for meg
     
  • Skrevet av: Petrol
    2009-10-18 00:23
    Jeg synes kjøpesentre er spennende, og spesielt da jeg var i Polen/Tyskland med Hvite Busser. Siden det er så mange butikker der vil det alltid være en eller annen form for tilbud, slik at man kan "spare" penger
     
  • Skrevet av: Faunvik
    2009-10-18 00:44
    Det jeg forbinder med store kjøpesentre er store muligheter for å finne spillsjapper... Noe som jeg også forbinder med en sjangse til å finne billige spill!

    Men de har også store leketøyssjapper som er morsomme å råne rundt med sparkesykkel i! Husker jeg og søskenbarnet mitt cruisa rundt i nærheten av Oslo.. Så fant vi ut at vi kunne låne noe slags form for kjøretøy, men da måtte vi dra!
     
  • Skrevet av: dark samus nemesis
    2009-10-18 02:55
    Vi tiltrekkes store kjøpesentre, ja. Akkurat som Zombier

    Ok, den var enormt dårlig...slår meg selv for den. Det eneste jeg gjør på kjøpesentre, når jeg får mulighet til å reise til ett, that is..er å besøke spillbutikker, og i noen tilfeller en klesbutikk. Men bare om jeg absolut trenger nye klær

    Ellers er det jo alltid litt stas å slå seg ned på en cafè og prate litt med kjentfolk
     
  • Skrevet av: Strategist
    2009-10-18 03:28
    Jeg hater å gå i butikker. Og kjøpesentre er det verste av alt. Man må gå bak og vente på mange treiginger som snegler seg frem mellom rader av varer.
     
  • Skrevet av: sonic og link
    2009-10-18 09:19
    foretrekker lokal butikker heller en kjøpesenter, den eneste grunnen jeg drar til kjøpesentere er nok fordi de har som oftest noen spillbutikker der.
     
  • Skrevet av: JTB
    2009-10-18 10:22
    Jeg digger å dra på kjøpesentere og bruke penger på spill og film. Da føles man hvertfall ikke tomhendt veien tilbake.

    Vi har et kjøpesenter her i Drøbak, men der gikk spillbutikken konkurs, så Notabene (bokhandelen) prøver seg litt på spill- og filmsalg. Av spill ligger de langt etter med hva de får inn og prisene er skyhøye.
    Heldigvis kom det et litt mindre kjøpesenter på andre siden av veien, Portalen. Der er det Expert. Prisene på filmer kan være greie fra tid til annen, men spillprisene dårlige.

    Så for å dra til et bedre kjøpesenter tar jeg bussen til Ski Storsenter, Norges største kjøpesenter etter hva jeg har hørt. Ja, der har de alt. Godt utvalg og gode priser
     
  • Skrevet av: famouskenneth
    2009-10-18 10:28
    Vi har akkurat lært om forsvinningspunkt i mattematikken, å når jeg og noen venner var på amfi steinkjer så mente vi at et forsvinningspunkt måtte vere midt i amfi steinkjer.

    Min favoritt butikk er elkjøp på steinker, fordi det er brae tilbud, mange spill og Gamereactor kommer til dit med jevne mellomrom.
     
  • Skrevet av: mek001
    2009-10-18 10:52
    Bor ikke så langt fra Lagunen som er Norges nest største kjøpesenter bare slått av ett eller annet bort i Ski der tror jeg
     
  • Skrevet av: Faunvik
    2009-10-18 11:50
    Kom nettopp på noe! Alle som liker store kjøpesentre/varehus og folkemengder større enn et klasse 3 outbreak bør sjekke ut Ullared i Sverige!

    10 kroner for redbull og 3 for bokser med brus!
     
  • Skrevet av: The Lost Boy
    2009-10-18 12:58
    Elsker store kjøpesenter! Masse tilbuder og trenger ikke lete i flere timer i småe butikker.
     
  • Skrevet av: Suppeelsker
    2009-10-18 12:59
    Jeg elsker små detaljbutikker i koselige handelsstrøk som på Vestsida i Kongsberg jeg, men det er stas med store sentere som Liertoppen og Sørlandssenteret en gang i blant også. Vi bør holde liv i småbutikkene
     
  • Skrevet av: Periso
    2009-10-18 13:24
    Jeg har vært der en del nå. Jeg har vært på Game og kjøp meg Tom Clacy's Splinter Cell Double Agent for bare 80 kr. Og så har jeg vært på en butikk som heter Enklere Liv. Der slo jeg min gamle rekord på 50 sole, nå er den 60 Btw, det er en sånn blodsirkulasjons greie som gir strøm gjennom kroppen. Høyeste er 99, og jeg har kommet til 60.

    Faktisk, første gangen jeg gikk der ble jeg veldig forvirret. Jeg skjønte ingenting! Men nå vet jeg om de fleste stedene der. Jeg blir tiltrekt av kjøpesentrer hvis det er gode tilbud på ting, spesielt et spill.
     
  • Skrevet av: Jompapa
    2009-10-18 16:13
    Amfi Steinkjer har overgått mine fantasier! Det ble superbra! i tillegg skal det komme flere butikker etter hvert.
     
  • Skrevet av: Bullmajor
    2009-10-18 16:58
    Jeg klarer meg med nær-butikken min, jeg;
    Sandvika Storsenter
    (Skandinavias største handlesenter)
     
  • Skrevet av: Matscoolio
    2009-10-18 18:21
    Jeg klarer meg med Coop Marked som ligger godt til 7 kilometer fra meg. Den har alt jeg faktisk trenger: mat, godteri, en kafè og Piano Duo

    Men det er alltids stas å være i byen og sjekke ut spill og filmer da
     
  • Skrevet av: nintendodude
    2009-10-18 18:51
    Amanda senteret i Haugesund, det er konge det.

    Sandvika storsenter er heller ikke dårlig da.
     
  • Skrevet av: Lord boms
    2009-10-18 22:30
    Er det en spillbutikk og sportsbutikk der. here i come!
     
  • Skrevet av: nintendofreak
    2009-10-19 00:00
    Jeg bor 6 minutter med sykkel unna Magneten som ble nevnt litt tidligere her. HerreGUD, for et snerkete opplegg! Jegvilhatilbakedesmåbutikkeneisentrum! Aaargh!
     
  • Skrevet av: labejo
    2009-10-19 11:00
    Det er bare 3 storkjøpsenter i Tromsø jeg vet om.
    Amfi Veita i byen, Amfi Pyramiden i dalen og Nedstranda i byen.
    Det kjøpesentret jeg liker mest må være Nedstranda og Amfi Pyramiden.
    Men ellers foretrekker jeg småe butikkert.
     
  • Skrevet av: Joeymacflow
    2009-10-19 18:53
    Jeg er mye på kjøpesenteret her i byen mest for å være med venner, men det er litt mer vanlig og "henge" der enn på en liten butikk.
     
  • Skrevet av: Ivor
    2009-10-19 21:11
    Jeg drar til Magneten av og til, men ikke så spessielt mye.
    Jeg tror Magneten klarer seg. Eller, jeg HÅPER Magneten klarer seg, det er mitt nærmeste kjøpesenter.
     
  • Skrevet av: the masquerade
    2009-10-20 01:17
    Hmmm,, interessant blogg det her bernt. Men mitt inntrykk er at de store kjøpesentrene taper stort i forhold til nettbutikker. Og hvorfor ikke. Det er mulig å kjøre noen varp der. Retro gaming utstyr, musikk og klær osv.

     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Eldre innlegg
Poll Hvilket spill blir størst i sommer?
  • 8% Metro: Last Light
  • 5% Grid 2
  • 3% Call of Juarez: Gunslinger
  • 0% The Wonderful 101
  • 1% Remember Me
  • 1% Animal Crossing: New Leaf
  • 1% Fuse
  • 44% The Last of Us
  • 8% Amnesia: A Machine for Pigs
  • 5% Plants vs Zombies 2: It's About Time
  • 3% Tales of Xillia
  • 0% Disney Infinity
  • 2% Pikmin 3
  • 5% Splinter Cell: Blacklist
  • 1% The Bureau: Xcom Declassified
  • 6% Saints Row IV
  • 0% Rayman Legends
  • 9% Noe helt annet
Resultat
BETA +