Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

De vanskelige julegavene!

Nå er vi snart inne i den store julemåneden og mange store og små gleder seg til jul. Selv er jeg som et lite barn når det gjelder julen og gleder meg stort. Selvsagt er det moro å få gaver, men det artigste jeg vet er å gi gaver og se reaksjonene når f.eks. mine barn åpner gavene. Det er øyeblikk som faktisk kan få tårer til å renne. For den entusiasmen som man opplever de få timene på julaften, den er verdt utrolig mye i mine øyne.

Selv handler jeg litt julegaver nå og da og prøver å være ferdig i god tid, men inne mellom hender det at de siste gavene blir kjøpt inn noen dager før julen ringes inn. Selvsagt vil jeg være ferdig før den tid, men sånn går det altså ikke alle gangene. I stedet for å krype meg til nærmeste kjøpesenter, kanskje jeg heller burde bestille julegavene over nettet?

I en undersøkelse kommer det frem at det høyst sannsynlig blir satt ny rekord i kjøp av julegaver online i år og at flere og flere bruker PC-en på å handle gavene.

Hva med deg - kommer du til å handle julegaver over nett eller må du som mange andre ned i butikken for å handle? Når handler du julegavene? Er du som meg og handler julegave når det gjenstår mindre enn en uke før jul eller er du ute i god tid?

Kommentarer
  • Skrevet av: Nilas
    2009-11-27 11:15
    Kjøper (dessverre?) minimalt med gaver, så de få det blir blir vel i fysiske butikker.

    Jeg mener man kan gi gaver til folk man er glad i når som helst - det er teit om man føler man må ha "unnskyldninger" som bursdager og høytider.
    Og på den annen side - det er regelrett dumt om man forventer å få noe av andre bare fordi en har bursdag eller det er høytid; noen kulturer praktiserer feks. faktisk at man gir andre gaver på bursdagen sin! Tenk det norske ungdommer!
     
  • Skrevet av: asain
    2009-11-27 11:23
    Jeg syns selv at det er meget artig å gi gaver. Siden jeg ikke pleide å gi gaver før så syns jeg dette gir en ny dimensjon til julaften og jeg syns jula blir ekstra koselig. Det ligger vel noe i at det er bedre å gi enn å få

    Når det kommer til handling av gaver vil jeg nok kjøpe det i ''vanlige'' butikker, men det å kjøpe gaver på nettet er vel gunstig fordi den norske krona er sterk? kjøper du varer fra utlandet så får du mer for pengene. Så dette er så absolutt en mulighet.
     
  • Skrevet av: Uvood
    2009-11-27 12:15
    Jeg har i hvertfall hitil alltid kjøpt gavene mine fysisk, ikke i virtuellt. Dessuten så kan det jo bli komplikasjoner med sendingen av gaven, kanskje den kommer for sent. Dessuten er det er det på en måte koselig å dra ut og kjøpe gaver til dem man er glad i.
     
  • Skrevet av: Kakashi sensei
    2009-11-27 13:19
    Kjøper ikke gaver, jeg bare får de
     
  • Skrevet av: Royality-indeed
    2009-11-27 13:40
    Jeg kjøper gaver i butikken og ikke over nettet, men så er jo jeg sen med gavene også! I fjor kjøpte jeg lbp til broren min bare noen få dager før julaften.
     
  • Skrevet av: thebutcher
    2009-11-27 13:46
    Det er i og for seg gøy å gi gaver, når man først har funnet ut HVA man skal kjøpe. Selv sliter jeg hardt hvert eneste år med å finne på gaver, er ganske fantasiløs sånn sett.. Jula var vel mer spennende før men selvsagt er det koselig nå også
     
  • Skrevet av: Ash Ketchum
    2009-11-27 13:57
    Har nå brukt seks ukers ukelønn på gaver, så nå kjøper jeg ikke flere. Jeg er under 18, så jeg kan ikke bestille over nett, så jeg stikker ned i butikkne.
     
  • Skrevet av: DoGRoG
    2009-11-27 14:02
    Jeg kjøper enten julagevene en uke eller to før julaften, eller så er det noen ganger de ikke får gave av meg, men de får en ting/litt penger seinere(kanskje en uke etter julaften)

    Pleier ikke å kjøpe gaver over nett. Finner heller et billig bruktspill(rundt 100-150kr) på Gamestop om det er til en gutt, eller noe klær om jeg kjøper til en jente
     
  • Skrevet av: -sebastian-
    2009-11-27 14:19
    noen dager før?
     
  • Skrevet av: sowns
    2009-11-27 14:28
    kjøper gaver ca 1-2 uker før
     
  • Skrevet av: chairman
    2009-11-27 14:43
    kjøper i butikk og på nett. bestillte spekepølser i allmass fra pølsemannan.no. godt og noe alle kan bruke. vært ferdig i 14 dager nå. mangler bare til deg nå bernt;)
     
  • Skrevet av: blyantkvesser
    2009-11-27 15:17
    I familien min kjøper vi gaver fysisk, i butikken og hvert år blir det så utrolig mange gaver under treet
     
  • Skrevet av: Joeymacflow
    2009-11-27 15:26
    Jeg kjøper i butikk og på nett. Elsker å gi bort gaver både fordi jeg er glad i og gi bort gaver, men også fordi jo flere gaver under treet, jo bedre..
     
  • Skrevet av: Matsis
    2009-11-27 15:30
    Har planer om å kjøpe CoD:MW2 til en kompis på steam, du skjønner.. Han får ikke lov til å kjøpe 18års spill
     
  • Skrevet av: rompehero
    2009-11-27 16:14
    Eg kjem til å kjøpe julegåver den 23. desember, akkurat som alle andre gångane...
     
  • Skrevet av: nintendodude
    2009-11-27 16:15
    Skal begynne for fullt neste helg, for da skal jeg til Haugesund. Forhåpentligvis blir jeg ferdig da.

    Har kjøpt én gava til nå, og den har jeg kjøpt over nett.
     
  • Skrevet av: zonyy
    2009-11-27 16:38
    Blir flakslodd til ALLE
     
  • Skrevet av: jonsen98
    2009-11-27 17:12
    JEG kjøper ikke så mye julegaver. Det er det Mamma og Pappa som gjør
     
  • Skrevet av: the Zelda guy
    2009-11-27 18:33
    Jeg LAGER gaver til Mamma og Pappa
     
  • Skrevet av: gamerZen
    2009-11-27 18:34
    Syns det beste med julen var gaver og jeg klarte nesten aldri holde meg for og se hva famile og venner hadde kjøpt.Måtte ta en tittl
    Nå er det mer sånn som du sier, og se reaksjonene til de man har kjøpt presangene til som er best.
    Men det jeg ser mest frem til av alt er og sitte mine tenner i den saftige møre pinnekjøttet (slev)

    Pleier vannlighvis kjøpe på butikk
     
  • Skrevet av: SrgtResnov
    2009-11-27 19:54
    Jeg kjøper julegaver i butikk, kjøper jeg julegaver via nett må det være en spesiell grunn. Og ja, jeg er en av de som kjøper gaver helt i siste liten
     
  • Skrevet av: Faunvik
    2009-11-27 22:59
    Godt tips til alle dere med et begrenset budsjett!

    Garn og strikkepinner er en sikker vinner!
     
  • Skrevet av: Petrol
    2009-11-28 00:00
    Jeg skal begynne 1. desember. Jula begynner ikke før da, men samtidig vil jeg unngå at stress skal ødelegge den beste tida i året
     
  • Skrevet av: Royality-indeed
    2009-11-28 13:39
    Den beste tiden er jula ja. men den er veldig kjip på skolen for veldig mye prøver den tiden! Men så blir det ekte jul etter 22. desember
     
  • Skrevet av: KamikazeKnut
    2009-11-29 13:23
    Hvem trenger å kjøpe gaver når du kan lage dem på skolen ?
     
  • Skrevet av: Crazy Eyed Gamer93
    2009-11-29 13:50
    På barneskolen lagde vi jo julekort og masse annet på juleverksted som jeg ga til familien, men sjarmen er vell ikke like stor når en 16 åring gir et middels godt julekort =3 Tenkte kanskje på å kjøpe noe... Skal jeg være snill eller egoistisk?
     
  • Skrevet av: sonic og link
    2009-11-29 16:17
    kjøper aldri gaver
     
  • Skrevet av: skeptisk-heksa
    2009-11-29 20:10
    Tja, har faktisk kjøpt ett par julegaver allerede..og de har jeg kjøpt på nett.. Men har noen igjen og de tror jeg at jeg venter med til det nærmer seg jul. Vet ikke helt hva de folka jeg "har igjen" ønsker seg, så det må jeg nesten finne ut av..
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :-- Bold Italic Underline Spoiler


Eldre innlegg
Poll Hvilken konsoll velger du?
  • 12% Wii U
  • 39% Playstation 4
  • 13% Xbox One
  • 25% PC
  • 12% ALLE!!
Resultat
BETA +