EA vil du skal kjøpe ekte våpen
Electronic Arts slipper til høsten «Medal of Honor: Warfighter», et spill EA selv sier er det meste realistiske krigsspillet til dags dato. Du kan til og med spille norske soldater.
Siden dette skal være så realistisk som mulig, så tenkte vel en av toppen i EA at det ville vært en god ide å reklamere for ekte våpen på nettsiden til spillet også. Prøv å tygg litt på den der. EA - en spillutgiver - lenker til nettbutikker som selger ekte våpen fra nettsiden til et spill de er utgiver av. Dette er faktisk så absurd og smakløst at jeg ikke finner ord til å beskrive hvor utrolig latterlig hele denne situasjonen er.
I en verden hvor spill blir beskyldt for alt som er galt med planeten jorden. Så er det beundringsverdig at et selskap ønsker å ødelegge for hele industrien ved å si "Vi ser du liker spillet vår, hva med å kjøpe et ekte våpen som brukes i spillet også?"
Våpenkontroll har blitt et hett tema i USA den siste tiden. Dette takket være gale mennesker som skyter og dreper uskyldige på både kino og skoler. Så hva er det som får EA til å tro at dette er en god idé?
EA har det med å tråkke i salaten til tider. Dette er derimot som å tråkke i sin egen salat og salaten til alle andre i spillindustrien. Virkelig EA, virkelig?

- Nintendo er og blir irrelevant
- Hvem er mest sinne for «Error 37»?
- Hvorfor Elder Scrolls Online har floppet
- Tidenes styggeste cover? #2
- Endelig er konsollene mine satt opp!
- Kiba-kostyme
- For femi?
- Oppfølger meg her og oppfølger meg der..
- Virkelig NAMCO Bandai..?
- Neste generasjon? Aldri
- Retake Mass Effect = Drittunger
- Drittutstyr
- Alternativ slutt på ME3 Del 2
- Alternativ slutt på ME3 Del 1
- Steve Jobs turtleneck
- PSN-problemene
- Ja, jeg er «fanboy»!
- Hvorfor vi ikke har anmeldt FFXIV
- Bloggbanner
- Apple-tur
- God of War III, utspekulert vold?
- FF13 omtalen til GR, og dens kommentarer
- Nå kan du leie Ubisoft spill!
- Gamereactor på Twitter
- Nye Nintendo DS-kassetter!
- Topp 10 spill å ikke spille på Valentine
- Warhammer Offline?
- Omtale til bryderi
- Work work
- Battle of the conferences 2008
- Final Fantasy XIII
- Gammel
- WWI: Live from opening and press
- WWI: Inside
- WWI: Paris has no stores
- WWI: Arrival
- Og vinneren er...
- The Sixty One (hør på musikk, gratis)
- Vinn Dragon Ball Z: Burst Limit til PS3
- Iskrem, ISKREM!
- Dag en på kontoret
- Følelsen


De er akkurat som en liten gutt med dårlig oppdragelse, eller en bølle om du vil.
Drittkasting mot konkurrenter og nå dette...
Men de oppfordrer heldgvis ikke direkte til kjøp da, det ville blitt enda værre!
Kan helt klart stille spm til hvor etisk korrekt det er av EA, men helt seriøst: Er viktig å ikke over-dramatisere dette. Husk at nesten samtlige skytespill ellers også driver med indirekte promotering: Både DICE og Activision har hatt klipp der de besøker våpenprodusenter og reklamerer for deres produkter. Dessuten har man navnene på våpnene i spillene. Igjen; Google.
Så, etter et mye lengre svar enn det jeg hadde planalgt: Er enig i at dette er tåpelig reklame, men det er allikevel en bagatell som blir mer synliggjort enn før.
Igjen; rett og slett tåpelig.
Dette er jo som vi alle vet ikke første gang EA kaster seg rett inn i "Gamere er kjellerdwellere som liker barnslig shit" sonen.
Som jeg husker startet dette med Dantes Inferno kampanjen, som de kalte noe så classy som "Sin To Win".
Hvor du kunne ta bilde av deg selv med en dame/mann "commiting a act of lust"...hva faen nå det betydde.
Jo fler bilder du sendte jo høyre økte sjangsen for å vinne...yay.
Jo, og de faket protester utenfor hovedkvateret sitt (om jeg husker riktig) mot spillet.
Jo, også har vi jo "DeadSpace" sin "your mother dont like this" kampanjen, som egnetlig bare var video snutter av "mødre" som reagerte negativt til hva de så av spillet, jeg kjenner stoltheten jeg har som gamer synke her.
Og nå dette, for alle som spiller skytespill elsker ekte våpen...right?
Vi spiller det ikke for historien/utfordringen?
NOPE vi alle spiller dette for å fantasere at vi gjør det i virkeligheten, og da liker vi å vite hva vi skyter folk med...yeah awsome.
EA...dere hjelper ikke akkurat dette mediumet om å bli tatt seriøst, kan ikke dere bare lage reklame plakater og kansje sende noen gode trailere på TV..og la dette pisset ligge?
Hver så snill?
I de fleste land kan du GLEMME og få fatt i utstyret du ser i ett slikt spill, dette er millitært utstyr og derav ikke salgbart til sivile.
Våpen er ikke ulovelig, ikke på noen måte. De er en lovelig salgbar vare i norge, med sine restriksjoner. Det er og lovelig i alle land jeg kan komme på i europa med reklame for de som selger våpen. Ikke direkte for våpen men for leverandørene. Spillet er 18+, noe som og er minstealder for å eie ett våpen i norge. Så hva faen er problemet