Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Skuffende PSN....

Mens Xbox eiere nå koser seg med nye Xbox Live funksjoner og høyst kostumerbare avatarer, sitter vi Playstation 3 eiere med vårt nogenlunde stusselige Playstation Store mens vi bare har noen få avatar-bilder og velge fra og desverre alt for få demoer og game add-ons... Jeg har også opplevd på min tidligere Playstation (ja den Terminator ødela) og min nye, at enkelte demoer ikke virker, selv om jeg egentlig tror det har noe med nettverkskoblingen min å gjøre.

Lite hjelper det også at blant annet Eidos danske Xbox fanboys har valgt å ikke legge ut demoen av Tomb Raider: Underworld på PS3, og at Rockstar for en god stund tilbake valgte å gjøre GTA mer ekslusivt på Xbox...
Og attpåtil har Home, Sony har skrytt opp i skyene blitt utsatt til det direkte utolererbare!

Nå er jo strengt tatt 360 noen hakk mer populært enn PS3, men hva skyldes egentlig dette?
Playstation 2 var jo mer populært enn Xbox, og nå er det rettferdig nok snudd på hodet.

Så sitter vi PS3 eiere her da og får noen gode ekslusiver i ny og ne.
Det er så utrolig mange spillutviklere som har begynt å sette tilliten til Xbox ovenfor Playstation, delvis også fordi Live er mange ganger bedre enn PSN. Jo, det koster penger for Live, men det innebærer også at det er betydlig bedre.

Nå er jo ikke PSN direkte dårlig, men den kunne vært mange ganger bedre.
Kvalitet kan godt bety penger, men det er ingen unnskyldning for at Sony har vært så slappe med PSN.
Skjerpings!!!

Kommentarer
  • Skrevet av: The Heretic
    2008-11-15 22:48
    Xbox 360 knuser ikke PS3 i salgstall og popularitet for å si det slik.
     
  • Skrevet av: the masquerade
    2008-11-15 23:51
    Sony må få ut fingern, er lei slik "pussyfooting"!
     
  • Skrevet av: mek001
    2008-11-16 00:02
    Grunnen til jeg har xbox
     
  • Skrevet av: K_R_I_S
    2008-11-16 00:07
    Så sitter vi PS3 eiere her da og får noen gode ekslusiver i ny og ne.


    Hva snakker du om? PS3 har da Uncharted, Rachet and Clank, Gran Turismo 5: Prologue , Resitence 2, LittleBigPlanet, Metal Gear Solid 4 og mange fler.

    Og det kommer Gran Turismo 5, Killzone 2, Heavy Rain, God of War 3, Massive Action Game, Uncharted 2, kanskje Jak and Daxter 4, og mange fler.

    Så ikke kom her å si at PS3 bare får gode eksklusiver i ny og ned, de har faktisk nesten fler enn Xbox.
     
  • Skrevet av: The Heretic
    2008-11-16 00:26
    Citerer K_R_I_S:
    Så ikke kom her å si at PS3 bare får gode eksklusiver i ny og ned, de har faktisk nesten fler enn Xbox.


    Nesten en mer en Xbox ja. Både langt unna Xbox og Xbox 360 for å si det slik.
    Xbox 360 besitter 159 eksklusive titler som har kommet eller kommer, mens PS3 besitter 101 totalt. Av Xbox 360 titlene så er ikke titlene som kommer til PC også medregnet, det betyr at spill som kun finnes til Xbox 360 er ca. 60 mer enn på PS3.
     
  • Skrevet av: Nilas
    2008-11-16 09:12
    Hvorfor henge seg opp i "eksklusiver"?..
    Må man tenke at noe bare er bra hvis ikke "de andre" før spille det og? Det virker veldig egosentrisk synes jeg
    Jeg mener man bør være glad over at andre kan få glede av spill man selv har glede av.. uansett konsoll.

    Men når det kommer til live vs psn kan jeg ikke uttale meg, jeg har verken. .. men dersom psn er veeldig dårlig i forhold til live - da støtter jeg deg her i at det kan og bør utbedres (uten nødvendigvis at det betyr å absolutt måtte overgå live)
     
  • Skrevet av: HitmansBullet
    2008-11-16 12:07
    The Heretic, jeg sier ikke Xbox knuser PS3 i popularitet, men det er en del flere som har Xbox enn sistnevnte.

    Og KRIS, de spillene du nevnte er faktisk de eneste ordentlig gode ekslusivene som er ute på PS3 nå. De første ekslusivene var jo det helt greie Motorstorm og det forferdelige Lair.... Også det gode Resistance da. Ratchet and Clank, LittleBigPlanet og de spillene der kom jo langt etter på
    Når det er snakk om GODE ekslusiver har jo PS3 en del, men når det er snakk om FANTASTISKE ekslusiver har PS3 LittleBigPlanet, MGS4 og Uncharted, mens Xbox har Fable 2, Gears Of War/ Gears Of War 2, Mass Effect, Halo 3 (kan diskuteres) og rett og slett en god del flere enn PS3.
    Nå synes jeg jo PS3 er en super konsoll, men nå var det først og fremst PSN og Live jeg snakket om
     
  • Skrevet av: Jonas A D
    2008-11-16 12:49
    Har ikke prøvd Xbox Live, men jeg er strålende fornøyd med PSN
     
  • Skrevet av: gindel233
    2008-11-16 14:40
    Syns PSN er veldig bra masse ekslusive nedlastbare fantastiske spill som Super Stardust HD, Siren blood curse, Wipeout HD, pixeljunk eden og mye mer. Det er også billigere enn xbox live! Det er jo gratis. Xbox live er nødt til å være bra. Hvis ikke hadde ingen gidda betale 600 kr for 12 måneder! Sony har også lover mange forbedringer og jeg har sett noen par til nå. Jeg er ivertfall strålende fornøyd!
     
  • Skrevet av: The Heretic
    2008-11-16 15:32
    Citerer HitmansBullet:
    The Heretic, jeg sier ikke Xbox knuser PS3 i popularitet, men det er en del flere som har Xbox enn sistnevnte.


    Ja, men det har ingenting med popularitet å gjøre, heller at Xbox 360 kom ut litt over et år før.
     
  • Skrevet av: bjellfrid
    2008-11-16 15:58
    Har begge konsollene, og bruker nesten kun PSN.
    Jeg er visst en av de få som foretrekker det fremfor Xbox Live
    Synes alt er mye ryddigere, menyer o.l. dessuten er det gratis.
     
  • Skrevet av: The xbox 360 guy
    2008-11-16 18:08
    Bare for at du får "litt" glede, den nye oppdateringen til Xbox 360 kommer ikke før enten den 19. eller 21. Nov.

    Jeg har en venn som har PS3 og jeg har PSP og jeg syntes PSN er veldig bra, men seff, jeg kan ikke så mye om PSN og PS3 som dere PS3 eiere kan. PSN har ganske mye syntes nå jeg, men.... som jeg tror jeg så, så har Xbox Live mer...

    Men men, les kommentaren til nilas, så er jeg enig med det han sier....

    Lagt til 2008-11-16 18:11:
    Jeg har lyst på Home og Little Big Planet.... buhuhuh Men..... Jeg valgte Xbox og det er jeg fornøyd med!
     
  • Skrevet av: Zafford
    2008-11-16 18:57
    MS har jo bare kjøpt opp alle de eksklusive tittlene, eller så har produsenten byttet for mer Ca$h.


    Kjøp det som faller i smak, jeg har både 360 og ps3, og jeg for mer en nok av ekslkusive og bra spill.
     
  • Skrevet av: Bernt Erik
    2008-11-17 10:31
    Jeg har ikke så altfor mye erfaring med PSN, men det jeg har sett, har vært rimelig bra. Synes selv at Live er bedre, men det kommer nok av at jeg har Xbox 360 og ikke PS3.
     
  • Skrevet av: Snurreleif
    2008-11-17 10:53
    Det er ikke et fnugg av tvil i mine øyne at Xbox Live er bedre enn PSN, og å bruke et argument som "Xbox Live er så dyrt buhu" er nesten på grensen til latterlig.

    59Kroner i måneden for markedets beste konsoll-nettløsning (eller hva jeg skal kalle det) er rett og slett billig, uansett hvor mye man vrir og vender på det.
    Og PS3 selger fortsatt mer enn Xbox, rett og slett fordi Sony har et etablert og velkjent merke som mange av denne generasjonens gamere har vokst opp med.
     
  • Skrevet av: ps3 er bra
    2008-11-23 06:31
    For det første så kommer add-ons når utvikleren gir det ut, så du kan ikke klage på Sony for det, det må du gjøre på spill utvikleren.

    Home kommer denne månden her, ifølge utvikleren skulle versjon 1.00 komme den torsdagen som var, også skulle de sende ut noen stengte beta nøkkler dagen etter også skulle ca Home komme en uke senere. Versjon 1.00 kom på torsdag som var og nye beta nøkkler ble send dagen etter, så Home kommer snart!

    Det blir litt feil å si at sony kommer med PS3 eklusive spill i ny og ne, når sony har kommet med MGS4, Naruto UNS, R2, Motorstorm 2 og LBP i år og de Xbox 360 eklusive spillene jeg kan huske nå som kom i år var Fable 2, Gears of War 2, Naruto The Broken Bond og det nye Banjo spillet, resten er multiplatform spill til begge konsoller. Selv om MS kjøpte opp eklusivitet fra GTA 4 så solgte fortsatt PS3 versjonen bedere en Xbox 360. PS3 hadde et bedere line-up en Xbox 360 i år en de Xbox 360 hadde.

    Xbox Live er en bedere online tjeneste en PSN nå, men som sakt så sier Sony at de jobber med å gjøre PS3 og PSN bedere. Så har vi jo video tjeneste til sony som ikke har kommet til EU enda, der hvor man kan kjøpe, leie filmer i HD eller i SD, dette kan gjøre tjeneste enda bedere også har sikker sony no mer på lur som vi ikke vet no om enda.


    Snurreleif
    2008-11-17 10:53

    59Kroner i måneden for markedets beste konsoll-nettløsning (eller hva jeg skal kalle det) er rett og slett billig, uansett hvor mye man vrir og vender på det.

    59 kroner i månden blir 708 kroner i året, så jo det er dyrt i forhold til at man kan kjøpe års medlemsskap for 500 kroner i året.
     
  • Skrevet av: HitmansBullet
    2008-11-23 10:44
    ps3 er bra, du har rett i alt du sier, men den videotjenesten var det bekreftet ikke kom til Europa desverre
     
  • Skrevet av: BlueDaf
    2009-02-13 14:59
    360 er mer populær fordi den kom tidligere og enda viktigere den er billigere.

    360=2000kr+500 for live
    ps3=3500kr
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :-- Bold Italic Underline Spoiler


Eldre innlegg
Poll Hvilken konsoll velger du?
  • 13% Wii U
  • 37% Playstation 4
  • 14% Xbox One
  • 27% PC
  • 10% ALLE!!
Resultat
BETA +