Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Prototype 2

Bedre sent enn aldri, sies det. Jeg kjøpte Protype 2 på games on demand i helgen, og spillet er faktisk overraskende gøy. Det har sine feil med en del repetende oppdrag, lav bildeoppdatering og en regi som holder deg litt vel mye i hånden. Men ser man bort fra det, finner man flere høydepunkter i Protoype 2.

Kanskje viktigst. Spillet har en høy gøyhetsfaktor (hvis det i det hele tatt er et ord?). Det er gøy å spille, du blir hektet.

Gøy, sier du?

På samme måte som Infamous handler det om å herje rundt som superhelt i en stor åpen by, men Protype 2 er mørkere. Mye mørkere. Overdrevent mørkt. I alle fall i forhold til blod, kroppsdeler som blir flerret opp og annet faenskap. Noen ganger støter du også på enorme kjøttfylte monsterbeist i bosskamper, som blir ekstremt blodige. Faktisk så blodig at det nesten er komisk.

Eller hva med å bare hoppe hundre meter rett opp fra bakken og karatesparke i stykker et helikopter, før du raser rett ned mot en tanks og sprenger den til helvete i filler med landingen.

Jepp, Prototype 2 er morsomt. Overdrevent, usaklig og med glimt i øyet. Et mørkt superheltspill der du hele tiden gleder deg til den neste oppgraderingen. Egenskapene er utrolig kule. Anbefales.

Kommentarer
  • Skrevet av: sonic og link
    2012-08-06 15:21
    Eneren var ikke så verst, men kjøpte ikke toeren siden det kom/kommer så mange andre spill, pluss at jeg skal snart flytte på hybel, og da blir situasjonen litt annerledes.
     
  • Skrevet av: bent_a
    2012-08-06 16:00
    Har 29 andre spill jeg skal fullføre, men slapp av... Etterpå kjøper jeg det.
     
  • Skrevet av: Gamingisforlife
    2012-08-06 16:31
    Har selv akkurat kjøpt Prototype 2, men jeg har også kjøpt 8 andre spill og holder for øyeblikket på med å utforske Skyrim. Så blir nok lenge til jeg får spilt det
     
  • Skrevet av: fantomena
    2012-08-06 16:37
    Kjøper Prototype 2 da jeg har fullført alle spillene i backloggen min. Og det er ikke lite.
     
  • Skrevet av: Lee West / GR®
    2012-08-06 16:38
    Enig! 2'eren var langt bedre end den første, og rigtigt sjovt! Og Gøy som I nordmænd siger.
     
  • Skrevet av: Creteck
    2012-08-06 17:08
    Prototype serien har alltid vært mye morsommere og bedre en Infamous i mine øyne. Jeg syntes oppgraderingen fra det første spillet er ufatelig stort, og da spesielt det visuelle. gameplayet er blitt for enklet og hovedkarakteren er mye enklere å like.

    Et av de morsomste spillene som har kommet i år
     
  • Skrevet av: AcH Clawed
    2012-08-06 22:17
    Sa meg selv skuffet over Prototype 2. Det var et kort spill som fort ble ensformig og uten noen spesielt bra historie. Det har sine høydepunkter, men allerede en uke etter at jeg la spillet på hylla så hadde jeg glemt det. Angrer sterkt på at jeg gav 500 kroner for det.
     
  • Skrevet av: Kristian / GR®
    2012-08-06 22:42
    Citerer AcH Clawed:
    Sa meg selv skuffet over Prototype 2. Det var et kort spill som fort ble ensformig og uten noen spesielt bra historie. Det har sine høydepunkter, men allerede en uke etter at jeg la spillet på hylla så hadde jeg glemt det. Angrer sterkt på at jeg gav 500 kroner for det.


    Har aldri forstått hvorfor så mange henger seg opp i at spill er kort. Er ikke kvaliteten mens man spiller viktigere enn hvor lenge det varer?

    Jeg mener. Jeg vil mye heller ha 8 timer med drivende godt gameplay, enn 16 timer med middels. Det har en langt høyere verdi for meg.
     
  • Skrevet av: ElGamer
    2012-08-06 23:09
    Elsket Prototype 1, men Prototype 2 var bare så mye bedre. Selv om historien er kort og helt ok så er det freeroaming som gjør Prototype serien til en så utrolig serie som det er.

    Alt fra å løpe/hoppe gjennom NYC til å bruke tilfeldige forbipasserende som ammo mot helikopteret gjør Prototype serien til hva det er.
     
  • Skrevet av: AcH Clawed
    2012-08-06 23:38
    Citerer Kristian / GR®:
    Jeg mener. Jeg vil mye heller ha 8 timer med drivende godt gameplay, enn 16 timer med middels. Det har en langt høyere verdi for meg.


    Når kvaliteten over det man spiller ikke er spesielt bra uansett så foretrekker jeg i hvertfall at det er litt lengre enn hva det tok meg å gjennomføre spillet slik at jeg kunne håpe på at noe mer skulle introduseres og på den måten gi noen nye høydepunkter. Gameplayet ble fort kjedelig når man ikke fikk nye ting og når det tar slutt har det ingen form for gjennspillingsverdi.

    Jeg er vel egentlig bare litt gretten over at jeg betalte 500 kroner for et spill jeg brukte 3 dager på å bli fullstendig ferdig med og som jeg to uker senere kunne få for 200 kroner via nettbutikker.
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :-- Bold Italic Underline Spoiler


Eldre innlegg
Poll Hvilken konsoll velger du?
  • 12% Wii U
  • 39% Playstation 4
  • 13% Xbox One
  • 25% PC
  • 12% ALLE!!
Resultat
BETA +