Spaceworld :'( og Anime/Manga +o(
Spaceworld i mitt/vårt senter og nærmeste sted det finnes GameReactor blader.
Spaceworld for meg er noe av det tragiske som finnes av spill butikker, det har kanskje masse utvalg, men disse "SpacePrice" tingene er jo ikke noe billig en gang. Dette er noe mange i kommunen og omheng klager over, men det er jo ikke noe å gjøre, det er det stedet som det er lettest å handle på. Spaceworld i Hønefoss er på Hønefoss Senteret, som ligger midt i denne by, Elkjøp og Expert Bonus er passe langt unna, men det er lettest å farte inn på senteret og inn på Spaceworld, siden skolen og alt ligger midt i sentrum.
Daglige runde: Narvesen (Pølsefest 19.- Baconpølse i brød som er dynket i ketchup og hotdog dressing). Rimi (for å kjøpe billig brus) Spaceworld (For å se om det er noe vi ikke har sett før eller nye GR blad er ute) MEN GJETT HVA! De slaskene (og de ser og ER slasker/litt gamere ;) som jobber der) har ikke lagt ut det nye GR bladet enda, hørte noen hadde sett det hadde ligget en bunke med nye blader på kontoret (døra dit står ofte åpen).
Jeg så ikke det nye GR bladet i butikken og siden dere Mods sa det var litt sent ute denne gang så har de ikke ENDA fått det ut i hylla utenfor butikken. Bare vis jeg ikke hadde dratt hjem og sovnet, så hadde jeg slengt på meg hjelmen og kjørt scooteren inn til byen igjen for å befale dem om å sette det i hylla og gi meg ett eksemplar med en eneste gang.
Jeg har ett hat over Spaceworld at jeg ikke kjøper en shit der!
Jeg TRENGER det nye GameReactor magazinet snart, jeg freaker nesten ut av at de er så tjukke i huet på Spaceworld. Men det som er stutt er at Eljøp ikke har GR bladet, men har kanskje sett det på Expert Bonus en gang det bare het Expert ._.
Manga | Anime!
Det er IKKE noe mere jeg hater enn disse japanske hentai bladene. Jeg gremmes når jeg går innom Outland i Hovedstaden og det første man nesten får titt på, er disse hyllene og radene med disse (også finnes i pocket versjoner, så man kan kose seg med den på bussen eller toget og tar ikke plass for man har den i lomma. Alltid koselig med litt hentai mens man venter) bladene.
Det er bare bull det som er i de, akkurat som alle Marvel Comics bøkene. (JEG VET at det blir som Donald etc.) Men det at det er så mye handling i bladene og i historiene er så teit, siden det nesten ikke handler om det. (Pokemon på Tv anyone (?))
Og dette med at det er lagd tegnefilm og serier av det gjør det enda værre.
Real life scene: Jeg kommer for å treffe mine venner på skolen og de henger alltid på denne ene plassen, og der svinger jeg opp siste trapp, og får øye på 3-4 venner som ser i Pc'n sin. Kanskje de vil hilse og lukke sjermen, men NEI da. De ser alle på vær sin "episode" av forskjellige greier, og det legger det ikke i fra seg.
CeroX ser på One Piece og noe annet hentai blader (eller bare den. ANYWAY -_-)
Mads har Death Note med sin Marlene.
Axel ser på Naruto og det samme gjør Marte.
Episode 103 og greier og alle som er "into" Anime skriver på Myspace, Nettby eller bare i gjestebok etter eller annet sted og forteller hva slags episode nummer de er på.
Hvorfor skal det ha seg at gamers/nerds, 1. Spiller 2. Hører på "djevel" musikk og heavy metal som Disturbed, Atreyu, Slipknot, Mastodon osv, osv.
(Jeg er en helt anminelig mann som hører på sanger med "beats", hører på Trance (pga rytme, og hva svarte har Heavy Rockere imot Trance?? Alle som er Rockfrelst stenger ALL annen musikk ute fra sine ører) VG Lista Topp 20 og HipHop, R'n'B er greit, men er åpen for all musikk).
3. Leser anime/manga.
Hva er forskjellen på Anime og Manga? (-_-)
Er det ikke det samme da?
Hva er greia med at alle personen skal få sånn O.O" når de blir flau eller ser noe de synes er rart?? (Dette er hovedgrunnen til at jeg hater Anime) og alle er så glade på slutten og det er helt teit bare.
Mange av folka ser ut som Emo'r og mange som leser kanskje har noe imot emo mennesker. .. So i dont get it ._.
Ninja! Naruto gutten skal liksom være en ninja, og JA det synes "litt", de han sloss mot derimot er supah-ninjaes. De er tøffe og ligner ordentlige ninjaer, men at alle hovedpersonene i bladene og deres venner skal ha superkrefter så de kan løpe så sinnsykt fort etc. gjør det bare værre attpåtil.
Kakashi Hatake (en fyr i Naruto er tøff på håret) og han er den eneste som er kul (NÅR DE LAGER KULE BILDER AV HAN)
De andre er tards rett og slett, og jeg har ikke noe personlig imot folk som har Anime Avatarer på forum og andre steder, men det er sykt irriterende.
Be smart. Don't be a retard.
Det er sikkert mye mere jeg ikke liker med Anime/Manga og det irriterer meg at jeg ikke får sagt noe om nå (fordi jeg ikke husker alt, bare dette som irriterer med mest akkurat nå)
Jeg er ikke ansvarlig for skrivefeil, rare ord, engelske ord midt i en settning (for å gjøre det fjortiss) eller annet du vil klage over.
Hat-mail / hat-kommentarer tas velkommen med ett O.O"
All rights reserved (C) 1991 David Nilsen.



http://www.columbia.edu/cu/anime/images/chibi.jpg
Manga er det japanske ordet for tegneserie. Anime er manga, bare som animert tv serie. Manga er tegneserie i bok/bladformat.
Jeg leser mye manga, men jeg holder meg unna det meste av anime for de fleste serier er utrolig dårlige skildringer av de orginale mangaene.
Når du sier at manga/anime har ræva historier og dårlige handlinger som alltid har en happy ending, da skjønner jeg at du ikke har gravd særlig dypt i dette emnet. Mange manga serier har handlinger som overgår hollywood standarene.
btw, Hentai er manga/anime i erotiske/pornografiske omgivelser og har i utgangspunktet ikke noe med generell manga/anime å gjøre. Når man ser manga pocketer i butikken så kall det gjerne manga eller anime, men for guds skyld, ikke drit deg ut med å kalle det hentai.
All Anime/manga er for faen meg ikke hentai!
Det er helt klart at du aldri har lest en hel manga eller sett en hel episode av en Anime!
Om du ikke liker Anime/manga så kan jeg leve med det, men at du sier i en blogg at det er bare tull og tøys og hentai er bare bull!
Det finnes ikke, og jeg gjentar Finnes ikke et snev av hentai i Naruto, One Piece og mange andre serier!
Hentai er foresten tegnet porno, og jeg tviler på at det er noen spesielt grov henti på Outland...
Og bare fordi det første du ser når du blar opp i en tilfeldig side i en manga er en jente med hyller så store som et hus så er det ikke hentai!
Bare tuller nok en gang, bestefar humor
Det med manga og anime var skuffende av deg Noral, virkelig.
Det er så mange som liker det men så skal det komme en å snakke om at all manga og anime er hent peace of shit jeg vet ikke hva!
Det er selvfølgelig smak å behag, men å lage en Blogg om det er unødvendig.
Selv elsker jeg Manga og anime.
Du burde virkelig prøve å lese/se noe manga eller anime.
Vis ikke kan du holde det inne i deg at det er Så SUGENT, for jeg trenger i alle fall ikke vite at du syns det er Hentai.
www.onemanga.com
Der finner du stort sett alt av manga har å by på. Vær litt tålmodig og du finner kanskje noe du liker.
http://www.onemanga.com/directory/
Her er en liste over alle seriene som er på siden.
Spaceworld kan jeg ikke uttale meg om.. Har ikke en sånn butikk her hvor jeg bor...
det føste jeg så av manga var DN angel og Chobits
http://www.onemanga.com/Biomega/
En av mine to personlige favoritter: Blue Heaven og Biomega.
Begge er handlingsfylte og dystre og inneholder ikke noe av det stereotypiske anime preget med jenter med 0.0 øyner eller folk med hår på størrelse med Mt Everest.
Zafford: Jeg liker bare ikke hvordan det med at de er så utrolig overdrevet tegnet og så flotte farger a gitt. Og de som tegner lager forsidene som om det var ordentlig, og de prøver å få deg til å bli helt hekta.
KIM: Det hadde ikke skadet å ha noe annet enn Donald å lese i tegneserie sjangeren. (Besides Pondus) Er det noe som er litt mere "ordentlig" og mere normalt, der de ikke har overpowered pwnz krefter, og med kanskje noen fine bilder? (Elsker tegnede/(anime-aktig) bilder ved vannet og slikt med himmelen, det er gankse koselig.
Fins det noe sånt tror du? Som er litt nøytralt og har en story som ikke er overdrevet så totalt.
Det er som krydder på maten Noral, vis alle drev og leste Manga og donald osv kom senere tror jeg det hadde verdt litt anderledes.
Pondus er bra, men jeg får den følelsen at noen har tegne kropper samtidig som sølt kaffe på arke.
Men ikke ta det på den måten liker pondus har lest et par bøker
1. Jeg leser/ser ikke One Piece lenger.
2. Det er du som søker etter Kim Possible Hentai på LimeWire her.
3. Forbinder ikke Disturbed med djevel musikk akkurat.
Teit blogg david xD
Jeg gjorde det for DINE ønsker gutt, du var trossalt der.
Du er alltid så ...så...negativ
2. Hentai/manga = Shait
3. WTF? Djevelmusikk?
http://www.onemanga.com/Blue_Heaven/
http://www.onemanga.com/Biomega/
En av mine to personlige favoritter: Blue Heaven og Biomega.
blant annet... ta en titt på onemanga.com og bla litt igjennom seriene.
spaceworld-no dritt. de er så ekstremt sene på å få inn varer. og f.eks spaceworld på bryn senteret i oslo. jeg var der for litt siden å tenkte på et the world ends with you kjøp. de hadde det ikke.. så så jeg etter noe annet. men alt var dyrt som bare f*en.
og manga er det noe for envher. selvom du hisset meg litt opp med å være så negativ.
Og jeg er bare negativ når du er så firkante og mener at anime og hentai er det samme.
Til alle dere ut som mener at anime og hentai er det samme, er en grøsser og en pornofilm det samme?
det er det samme som å si at en bok og pornoblad er det samme.
Men Love Hina er ganske kult!
Jeg ser at du klassifiserer all manga og anime som hentai, vel det er feil, så var det sagt. En hentai-serie kan sammenlignes med pornonettsider, den eneste forskjellen er at førstnevnte er tegnet. Jeg kan love deg at Outland ikke stiller ut mye sånt.
Så er det selvfølgelig viktig å huske at det hele er snakk om smak og behag. Jeg for min er ikke kresen og liker det meste av det jeg kommer over, både innenfor amerikanske og japanske serier. Det behøver ikke å være en tung historie eller et utrolig bra konsept, jeg ler meg halvt ihjel når jeg ser/leser komiserier med omtrent like mye tilknytning til virkeligheten som mine sjanser til å bli USAs president. Mitt prinsipp er å aldri kaste vrak på serier, uansett hvor tåpelige, teite eller dårlige de er, for det er alltid noen som liker dem
PS: Forskjellen mellom manga og anime er ganske enkelt den at de er to sider av samme sak. Ordet manga betyr tegneserie (i Japan brukes det om alle tegneserier, også utenlandske), ordet anime er en forkortelse for den japanske tilnærmingen til ordet animation, og betegner animasjonsserier (også utenlandske). Det er først og fremst utenfor Japan at de to ordene betegner japanske tegneserier/animasjonsserier.
Men Love Hina er ganske kult!"
Oh... my god... DANIEL! Jeg mener det... NÅ er det nok! DU og MEG på parkeringsplassen utenfor skolen på Fredag! xD
Eller på bussen på vei mot skolen... ditt valg...
At det ikke høres ut som musikk før du har inntatt tilstrekelig mengder alkohol.
Synd det ikke finnes en funksjon for å nominere måndens dårligste blogg...kanskje jeg skal sende et forslag til Web designeren?
Korreksjon: bloggen er greit skrevet (språk og lignende) men argumentasjonen er elendig, men det overrasker meg ikke at den faller i god jord hos en del som har samme syn uten å ha sett/lest mange animeer/mangaer
Om jeg hatet popmusikk og bare hadde hørt to pop-sanger, og denne bloggen handlet om hvor mye forfatteren hater det, hadde jeg sagt nøyaktig det samme (beste bloggen på hele forumet
Episk!
Bra sagt.
I don't care whether you're smart or mental
Just don't be judgemental
Ikki-kun: Takk for ros
Dumt de brukte tiden sin den dagen til å sette ut nye varer og pushe spill til betalende kunder
Haha, signert. Tror jeg må røyke diverse "herbs" i tillegg jeg, før det funker for meg.
Jeg vil skyte inn at jeg hører på metal, litt funk, litt reggae, litt rap, noe pop og litt andre visesanger eller hva vi kan kalle det i tillegg til rock. Jeg er da ganske vidsynt!