Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Naboene mine er idioter!!!

Jeg vet at Sleepy Hollow har hatt problemer med naboer, men han er ikke den eneste...
Jeg bor i et gammelt rekkehus i Moss, og rekkehuset er veldig dårlig isolert, så det er veldig lett å høre naboen. Dette er litt kjipt og jeg viser hensyn ved å ikke bråke noe særlig om kvelder og sånt. Naboene mine er "litt" annerledes.

Jeg kan jo begynne med den ene naboen min:
Vel, man kan si at han har det største stereoanlegget i byen. Det høres i hvertfall sånn ut. VELDIG OFTE så setter han på stereo anlegget på nesten full guffe, og dette bråker kan jeg fortelle deg. Jeg husker en dag jeg satt hjemme på PCen og spillte et eller annet, da plutselig: BOOOOOM!!!!! Bassen på stereo anlegget til naboen min brakte gjennom veggen. Jeg tenkte: "OK, han skal få lov til å ha det litt høyt sånn av og til i hvertfall da".
Jeg aksepterte det og fortsatte å spille...
Men han skrudde lyden høyere og høyere.
Det ble så høyt at PCen begynte å riste, bøker fra hylla mi datt ned og ørene mine holdt på å eksplodere. Jeg bannet i rundt 20 minutter og tenkte: "NÅ FÅR DET FAENMA VÆRE NOK FOR HEL**ETES *PIIIIIP* *PIIIIIP* !!!!!!!!!!!
Også bannet jeg i 20 minutter til.

Jeg gikk ut i stua og fortalte pappa at han skulle fortelle naboen å skru av Stereo Anlegget. Men neida...
Han bare sa at jeg skulle ignorere det og at det var teit å gå over til naboen og be dem skru av. Javel???? Tenker jeg og går tilbake til rommet mitt. Og klokka 10 på kvelden så har de ennå ikke skrudd av musikken.
De holdt på helt til klokka 3 på natta faktisk...
Og jeg skulle på skolen neste dag. Jeg tror aldri jeg har vært så forbanna i hele mitt liv.
Du må ikke tro at det kun er denne ene natta det har skjedd, neida. Det skjer minst en gang i måneden. Så hensynsløse er de. At det går an.


Nå skal jeg fortelle om den andre naboen min:
Det bor en gammel dame der med sin datter og sin sønn, begge på rundt 30 år, det er sinnsykt rart, men det er ikke poenget.
Det bor nemlig 3 katter, og 3 hunder der i tilegg. Og det er en liten rekkehus leilighet, jeg skjønner meg virkelig ikke på dem.
Hundene deres er det store problemet. De løper rundt i gården foran huset og bjeffer og lager støy som bare F. I tilegg driter og pisser de like foran ingangen vår, og av og til plukker de ikke opp dritten, ÆSJ!!!
Og midt på natta så uler og bjeffer hundene som gale. Det er nesten ikke til å holde ut.
Hundene er også veldig ville og ute av kontroll (sikkert på grunn av eieren) Av og til når jeg skal ut så hopper bikkjene oppå meg og biter og glefser. Eieren klarer alltid å stoppe dem i tide, men når hundene ikke en gang er i bånn så er det ikke så lett. En gang så var det på nære nippet før den ene hunden beit meg i ansiktet. Hundene er både bråkete, farlige og de driter i gården uten å plukke opp.

Snakk om dårlige naboer. Har dere noen gang hørt om noen så hensynsløse naboer før??
Det håper jeg inderlig ikke...

Kommentarer
  • Skrevet av: Andzel
    2008-12-09 23:12
    Hørtes ikke bra ut men ring til politiet neste gang også si det er noen som spiller høy musikk :p.
     
  • Skrevet av: sleepy hollow
    2008-12-09 23:13
    Huff... Jeg ser at jeg ikke er den eneste som har slike problemer...
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-09 23:13
    Andzel svar:Ja det var jammen fristende skal jeg si deg
     
  • Skrevet av: St-Nick
    2008-12-09 23:14
    Naboen våres der vi bodde før spilte høy musikk til langt på natt, men det hørtes svakt siden han bodde omtrent 150unna. Uansett har ikke vi opplevd noe særlig ille.

    Høres irriterende ut med de naboene, ring politiet om de plager dere mer.
     
  • Skrevet av: Altair69
    2008-12-09 23:18
    omg
    Det der kan jo anmeldes nesten da
     
  • Skrevet av: the masquerade
    2008-12-09 23:19
    Vent til stereoannlegget slås av, og skru på stereoanlegget selv, gjerne noe med meshuggah, eller textures. Dette er da god teknisk metal som kan rettferdig-gjøres i rettssak.

    Med hunden som bråker, hyl tilbake, gjerne på dagstid, når gamle kjerringer skal sove. Stå utenfor Hennes inngangsparti, og legg en kabal i en pose og legg den i avisholdern eller noe, gjerne med lit uling.

    Alternativt, hvis deres hund er en liten en, kjøp en markant større hund, sint som faen, og la den hoppe opp på den lille hunden.

    Dette er tips fra en nabohater til en annen, velbekomme.
     
  • Skrevet av: Andzel
    2008-12-09 23:20
    Eller kan du plukke opp bæsjen også legge den på trappa til dama
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-09 23:24
    The Masquerade svar:
    Forresten hundene er ikke små. Den ene er en Rottweiler og den andre er blanding av Rottweiler og noe annet
     
  • Skrevet av: skeptisk-heksa
    2008-12-09 23:24
    Har hatt noen sånne bråke-idiot naboer...huset jeg leier i har ei leilighet under der jeg bor og huset er elendig isolert. Tror jeg bor i et papirhus.. Husker en nabo jeg hadde, spilte og festa, med huset fullt døgnet rundt. Da var det ikke særlig hyggelig, nei.

    Heldigvis flytta han....måtte det...etter mye bråking..
     
  • Skrevet av: Jonas A D
    2008-12-09 23:29
    Huff, det er kjipt .

    Naboene vi har er veldig hyggelige og greie, så jeg er heldig sånn .
     
  • Skrevet av: K_R_I_S
    2008-12-09 23:34
    Stakkers deg.

    Men, vær slem tilbake å drit (avføring) i postkassene dems, eller hell masse vann på trappa og la det bli over natten, det blir glatt!

    Neida ikke vær slem, er du snill med dem er de snille mot deg.

    Eller bare ignorer det.
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-09 23:36
    Jeg kan garantere deg at å være snille mot dem ikke vil hjelpe en dritt
     
  • Skrevet av: Manfrozen
    2008-12-09 23:44
    Når du er ute så er det bare å løpe!
     
  • Skrevet av: the masquerade
    2008-12-10 00:36
    Oh shit tenkte at det du skulle var rottweilere. hmm blandingsrasen var sikert mellom schæffer de er de mest populære. Men uansett da kjøper du en kvinnelig rottweiler som de kan dra seg etter mens dama må holde igjen, gjerne med litt uling.
     
  • Skrevet av: Pepperoniman
    2008-12-10 01:07
    I feel your pain, naboen vår skrur opp bassen så nesten alle i huset driter på seg!
     
  • Skrevet av: Kniggeth
    2008-12-10 01:43
    Tror det er lovverk eller eventuelt at kommunene har egene vedtekter om når det skal være stille. Tror tommelginferregelen er klokka 23.00 på hverdager, og klokka 02.00 i helgene. men det varierer nok fra kommune til kommune....
     
  • Skrevet av: Orph
    2008-12-10 02:35
    Ringe politiet ? Vent til dere er over 14 år gamle, så er det deres tur til å bråke, husker festene jeg var på da jeg var 15 til 18-19 år gammel, de holdt på til 3-4 tiden med HØY musikk og mye folk! De fleste av dere kommer nok i liknende situasjon.

    Nei, om dere plages er det bare å banke på døra/ringe på ringeklokken, og be dem om å dempe seg. Om de så driter i det, kan dere ringe politiet. Men det er kun etter klokken er 11 om kvelden.

    Hverdagene er "hellige", i helgen er det fritt frem.
     
  • Skrevet av: hamletsss
    2008-12-10 07:08
    Glad jeg bor langt inne i skævven jeg Nærmeste naboen vår er over en liten grusvei, så de plager oss ike mye. Unntatt når de har fest da! Da skriker og ler og hhører de på DRITHØY musikk og sånn. Møkkirriterende, spesielt siden jeg har vindu mot huset dems og jeg sover alltid med åpent vindu. Dermed er det bare jeg som hører dem, og det er ganske plagsomt! Men heldigvis har ikke jeg noen sånne problemer med naboene som du har Sier som de andre: Anmeld dem
     
  • Skrevet av: Gamer123
    2008-12-10 07:44
    Jupp, snakk med dem, om det ikke blir bedre, anmeld dem.
     
  • Skrevet av: Kaze The Windlord
    2008-12-10 08:22
    Du får bare vente til du er alene hjemme, også spille Brawl med volumet på fullt!
     
  • Skrevet av: Paisley
    2008-12-10 09:19
    Jepp, sett på et ordentlig godt skytespill av det gode slaget, gjerne et som var på topp tre lyd kåringen og bråk som faen. Da å ha LAN hele natten med full guffe som faen og med en sjuk subbwoofer og hele pakka!

    Uheldige gutt!
     
  • Skrevet av: Bernt Erik
    2008-12-10 09:55
    Jeg er søren meg glad for ikke å ha slike naboer

    Naboen min er snill og hjelpsom som i grunnen fortjener både blomster og klapp på skulderen
     
  • Skrevet av: Spartakus
    2008-12-10 09:57
    Jeg tror man skal være litt forsiktig med å tenke for mange stygge tanker om naboen sin og vurdere om de egentlig er så ille, eller om man bare er overfølsom til tider.

    Jeg hadde selv en nabo jeg irriterte meg over, fordi han kjørte mye rundt bilen sin og ruset motoren slik at det bråkte mens jeg så film, spilte eller prøvde å lese, og jeg tok meg i selv i å tenke at han kunne gå og dø. Neste dag døde han.
     
  • Skrevet av: sonic og link
    2008-12-10 10:46
    de fleste av naboene mine er slektinger og husene deres er omtrent 100m unna
     
  • Skrevet av: dark samus nemesis
    2008-12-10 11:45
    Oh glede for meg som bor i et vanlig hus, midt ute i skauen
     
  • Skrevet av: Kakashi sensei
    2008-12-10 13:53
    de fleste av naboene mine er slektinger og husene deres er omtrent 100m unna. samme med meg som med tvilingen min

    Stakkar deg, det virker som du har det jævlig. P-dude
    For håpe at han slutter med det da
     
  • Skrevet av: Ash Ketchum
    2008-12-10 16:11
    Oi, oi!

    Jeg er jammen glad jeg ikke bor i byen.. Jeg bor derfor på landet, ei lita koslig bygd, ikke nok med det.. Jeg bor på utsiden av bygda.. Rundt 2,7 km ned til sentrumen

    Du må nok snakke med dem, eller så kan du sette på høyere musikk enn dem, gjerne annen type musikk (NB: Ikke spreng høytalerne)
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-10 16:59
    Jeg misunner virkelig dere som bor på landet
    Er det bare jeg som bor i byen her eller?
     
  • Skrevet av: Andzel
    2008-12-10 17:16
    Jeg har bod ved byen men bor litt mer utafor nå et sted som heter Tranby i Lier. ^.^Skjer egentlig veldig mye her ,fester også videre. Men naboene her er så hyggelig at de ikke engang har på musikk nesten

    Men igjen bråker jeg litt om dagene da med musikk
     
  • Skrevet av: i am error
    2008-12-10 17:21
    Jeg ville definitivt hentet et balltre(laget av aliminium).Og hver gang de helvetes bikkjene hadde kommet mot meg hadde bikkjene fått et svakt(men hardt nok) slag.
     
  • Skrevet av: Ivor
    2008-12-10 19:31
    Heldigvis har jeg ikke sånne naboer. Den ene naboen min er min egen farmor,så...

    Og P-Dude,jeg bor og har bodd i byen hele mitt liv.
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-10 19:35
    Ivor og Andzel svar: Bra at jeg ikke er alene

    I Am error: Jeg tror å denge bikkjene bare hadde gjort vondt verre
     
  • Skrevet av: jonaskram
    2008-12-10 20:20
    Stakkars deg mann =( Slike naboer fortjener en tupp i ræva!
     
  • Skrevet av: Clerkie
    2008-12-10 22:34
    EN måte for begge:

    Høytaler-fyren:

    Vent til han går ut av huset. Bryt deg inn med ett balltre og f*** opp høytalerne. Han kommer nok ikke til å bli glad når han kommer hjem, så du bør finne på et alibi.

    Gamlingen:

    Snik noen sovepiller inn i hundematen og vent til de faller om.

    Håper tipsa virker xD

    Hvis noen tar det her på en feil måte, så sier jeg bare : Joking with ya xD
     
  • Skrevet av: Diddreactor
    2008-12-10 23:00
    Jeg har også noen rare naboer, men de har alkohol broblemer. En gang måtte polti komme, og de tokk med seg den ene. Og en anen gang satt en dame seg ned på huk og gjorde sitt i hjørnet så alle andre kunne se det. ÆSJ!!!!!!!
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-10 23:34
    jeg ble nesten litt kvalm av historien din, diddreactor
     
  • Skrevet av: the masquerade
    2008-12-11 00:43
    haha, der kom jeg i julestemning, give me more, give me more - diddreactor -
     
  • Skrevet av: Kronoz
    2008-12-11 10:04
    Naboen min bruker ofte å ha fest i helgene. Men høy musikk og masse bråk.
    Ta tok jeg hevn med at jeg koblet meg til nettet hans (som ikke var sikret) og gjorde det så tregt som overhode mulig.
    Nå har han dessverre skaffet seg passord på nettet, så jeg kan ikke ta min hevn. Dvs intill jeg kobler opp høytaleranleget mitt. Da skal han få høre.
     
  • Skrevet av: dark samus nemesis
    2008-12-11 11:42
    Mine naboer er mine beste venner, så ingen problemer på den fronten med meg
     
  • Skrevet av: P-Dude
    2008-12-11 14:52
    Jeg husker de gode tidene jeg hadde i Ski(Ski er en by i Akershus fylke) Der hadde jeg massevis av hyggelige naboer
    Synd at de nye naboene mine skal være så.....IDIOTER rett og slett
     
  • Skrevet av: Clerkie
    2008-12-11 16:27
    Har ikke hatt noen problemer med naboene ennå...
    Kanskje i fremtiden?
     
  • Skrevet av: AleksanderN
    2009-01-02 17:45
    Vel, hvis ikke du tar og gjør noe som helst, kan du vel heller ikke forvente noen ting. Gjør noe med saken gutt!
     
  • Skrevet av: jompa26
    2009-03-30 21:24
    bare gå å klag på naboan sjøl. det gjør æ heile tida. han eine naboen e ein jævel
     
  • Skrevet av: RyoSnake
    2009-04-09 21:27
    Glad vi har rolige og hensynsfulle naboer
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :-- Bold Italic Underline Spoiler


Eldre innlegg
Poll Hvilken konsoll velger du?
  • 9% Wii U
  • 44% Playstation 4
  • 13% Xbox One
  • 26% PC
  • 9% ALLE!!
Resultat
BETA +