Skaperen av MGS4 er misfornøyd
Akkurat nå har jeg akkurat lest gjennom en artikel på Vg. Der står det at Hideo Kojima skaperen av MGS serien er misfornøyd med spillet. " - Spillmessig er [Metal Gear Solid 4] rimelig nær min opprinnelige visjon [...] men det grafiske, som fartseffekter og kartstørrelse, ble ikke på noen måte gjennomført til slik jeg hadde planlagt, sier Kojima i et intervju med det britiske spillbladet Edge, gjengitt i spillbloggen Kotaku."
Etter å ha lest dette kommer et lite smil om munnen min. Det viser seg at den mektige PS3 ikke er så mektig.Jeg har hørt masse snakk om hvor bra det skulle bli grafikst og slikt og så sier sjefen sjøl at det skuffer. Nei nei dette imponerer meg ikke.
"Kojima legger mye av skylden på yteevnen til spillkonsollen Playstation 3". Yteevnen til PS3 har alltid mine PS3 venner snakket så godt om. Har hørt så mye om hvordan MGS4 skulle knuse 360 grafikken og slikt. Men slikt ser det ikke ut nå.
- Opprinnelig ønsket vi å ta [grafikken] ti steg videre, i virkeligheten tar vi bare ett, konstaterer Kojima. Han understreker allikevel at han ikke direkte kritiserer Playstation 3 for lav ytelse, men at han hadde overvurdet konsollen under planleggingen av spillet.
Dette er et lite lyspunkt at han overvurderte konsollen litt men alt dette får meg til å tenke " Er PS3 litt overvurdert ?" Spillet blir sikkert bra men kanskje ikke så bra som mange vil ha det til. Men håper for alle PS3 eiere sin skyld at det blir bra og slikt. Men en liten fanboy del av meg håper også det blir så bra :P
Meningen med bloggen var egenlig bare å informe om denne nyheten men legg gjerne igjen en kommentar eller 2 om hva du synes ;)
Beklager skrive feil og slikt vil rette det vis jeg virkelig må:P
http://www1.vg.no/spill/artikkel.php?artid=514447 Linken til nyheten.


Grafikk er av meg veldig liten interesse. Og jeg tror det samme er tillefelle for Hideo Kojima. Han har iallefall sagt flere ganger at grafikk er underprioritert hos MGS4. Selv om spillet ser ganske flott ut så sier han jo det at det at han er skuffet over størrelsen på slagmarkene, og det at octocamo ikke ble en real-time representant av miljøet, likevel. Drakten skulle originalt lage et bilde av det som var på andre siden. Men nå er det egne teksturer og drakter for hver "type" vegg/gulv/hva annet det skulle være i spillet.
Dersom du leser mer fra intervjuet (som jeg har lest. Tror jeg fant det på n4g elns) så finner du mer ut om hva han følte han ikke fikk med i spillet.
En av tingene var at han følte at spillet ikke var nyskapende nok. Forbedret grafikk er vel ikke akkuratt det man kaller nyskapende.
Er forresten glad at grafikk ikke står i fokus hos MGS4. Vil heller at de satser på behagelig og underholdende gameplay, i tillegg til god historie, musikk, og at de kaster oppi alt de kommer på som kan passe i spillet.
Gjør spillet mye mer spennende enn spill som Killzone 2, hvor den eneste "tingen" er epic-grafikk. Ellers virker det som nok ett konsoll-FPS.
Grafikk og Ram trenger ikke å være slik at det ene stopper det andre.
Dessuten har Ps3 512 MB ram, ikke 256.
Lær deg litt mer Hardware først som et tips.
Øhh, ja. 256 MB systemminne, og deretter 256 mb dedikert grafikkminne. =512. I xbox er minnet delt, det er litt mer fleksibelt men ikke allverden i forskjell.
256MB XDR Main RAM @3.2GHz
256MB GDDR3 VRAM @700MHz
Les min lille nerd.
Spillet ser jo lekkert ut!
Jeg har MGS 2 og 3 og digger de spilla. Sjøl om grafikken kanskje ikke heeelt somm vi skulle ønske i 4'ern så blir det nok et fantastisk spill fordet!
Synd at octacamoen ikke fungerer reall time though.. Det hadde vært heftig!
Dette var spennende å høre. Personlig tror jeg ikke PS3 er så mye kraftigere enn 360, så jeg tror aldri man vil se noen veldig stor forskjell på grafikken til 360 og PS3. Men han skal være glad han ikke utviklet dette til Wii ihvertfall
Men det blir sikkert et bra spill uansett
Så lenge gameplayet fenger, så er jeg fornøyd. God grafikk er bare et pluss i margen.