Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

OnLive endelig tilgjengelig

...men bare i USA.

Vel. Jeg innrømmer det: Da OnLive ble annonsert for et år siden var jeg oppglødd, men innstilt på ikke å tro det før jeg fikk se det. Det er helt klart et interessant konsept, og kan gjøre spill mye mer tilgjengelig for folk flest om det viser seg å fungere som utviklerene hevder. Men det gjennstår å se.

Nå skal vi altså endelig få se om løftene holder mål, for den 17. juni -altså i forrige uke - åpnet folkene bak OnLive endelig for at Amerikanere som har meldt seg inn i køen på deres nettsteder; her kan få tilgang til tjenesten.

For å få være med må man være blant de heldige utvalgte og bo innenfor en radius på 1000 miles fra et av OnLives datasentre.

Tjenesten er ventet å komme til Storbritannia i slutten av 2011. Når den vil kunne komme til Norge, hvis i det hele tatt, er uklart.

Nå er ikke de mest detaljerte rapportene om ytelse tilgjengelige enda, men bare det at tjenesten allerede er i omløp er noe jeg lar meg imponere av.

Dette er tjenesten som kan gjøre kraftige datamaskiner unødvendige.

Jeg digger kraftige datamaskiner og kommer til å fortsette med det, men mulighetene som åpnes og tilgjengeligheten av spill er likevel en drøm sett med en spillers øyne.

Jeg vet at jeg kommer til å følge med på alle rapporter fra de som virkelig har fått teste tjenesten i USA, og jeg kommer til å vente spent når tjenesten en eller annen gang kommer til Norge.

Kommentarer
  • Skrevet av: Kakashi sensei
    2010-06-24 21:20
    Er skeptisk til OnLive selv, men det er unektlig et inntresant prosjekt og det blir spennde å følge med på om de klarer å få det til å fungere som de vil.
     
  • Skrevet av: The xbox 360 guy
    2010-06-24 21:41
    Jeg syntes OnLive nesten ødelegger magien med spilling.
    - FØRST så kan du ikke spille split screen...
    -For det andre så MÅ du ha internett,
    -For det tredje så trengs det en syyyyk internett linje,
    -For det fjerde er det ingen cover som kan vise spillsamlingen din.
    -For det femte trengs det ingen supercomputer som feks -sebastian- har, det er nesten som å race med fiater istedenfor ferrarier og lamborghinier! Og det er jo gøy å ha et råskinn av en PC da! Liksom Bugattien av PC verdenen!

    OnLive er gaming kommunisme
     
  • Skrevet av: Zyrocz
    2010-06-24 22:27
    OnLive er jo bare en tjeneste for de som ikke har en konsoll eller monster pc da, er ingenting negativt ved den...
     
  • Skrevet av: Zuil
    2010-06-24 22:33
    The xbox 360 guy: Enig i noe av det du sier, men det er ikke mange spill som støtter split-screen, dessuten har vi noe dritt som heter DRM som er anti-pirat(eller anti-kunder som egentlig er) som krever konstant internett. Og disse spillene blir det flere av.

    Sant at det er herlig med monster PC, men det koster flesk!
     
  • Skrevet av: Tyranus
    2010-06-24 22:43
    Jeg syntes tanken bak OnLive er ganske god, men jeg er skeptisk til hvordan de skal få det til å virke. Jeg er redd for at det f.eks blir for mye lag hvis serverne blir overbelastet, eller at du mister spillene du eier hvis man ikke betaler for abbonomanet.
     
  • Skrevet av: The xbox 360 guy
    2010-06-25 00:08
    Jeg liker ikke OnLive uansett... Men men, smaken er som baken
     
  • Skrevet av: Bernt Erik
    2010-06-25 13:20
    Dette kan bli meget spennende å se hvordan utviklingen vil bli. Dessverre blir det nok ikke aktuelt for meg som bor lang til skogs og langt ute på bygda, men interessant og se hvor mange som kobler seg til denne tjenesten
     
 
Kommentere

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Poll Hvilket spill blir størst i sommer?
  • 8% Metro: Last Light
  • 5% Grid 2
  • 2% Call of Juarez: Gunslinger
  • 0% The Wonderful 101
  • 1% Remember Me
  • 1% Animal Crossing: New Leaf
  • 1% Fuse
  • 46% The Last of Us
  • 7% Amnesia: A Machine for Pigs
  • 5% Plants vs Zombies 2: It's About Time
  • 3% Tales of Xillia
  • 0% Disney Infinity
  • 2% Pikmin 3
  • 5% Splinter Cell: Blacklist
  • 1% The Bureau: Xcom Declassified
  • 5% Saints Row IV
  • 0% Rayman Legends
  • 9% Noe helt annet
Resultat
BETA +