Test: Silencer 910 strømforsyning
PC Power & Cooling er en stor produsent og innovatør som lenge har strukket grenser for hvor både kvalitet og bruksområder for oss kresne gamere.
Flere og flere PC-byggere har oppdaget viktigheten med å ha en skikkelig strømforsyning som både gir deg det du trenger av strøm samt er stabil selv under hardt press. Dette er ikke alle strømforsyningene (PSU) som klarer og jeg har selv opplevd at flere av mine PSU-er har takket for seg. PC Power & Cooling har mange års erfaring og lagd kvalitetssterke PSU-er. Etter at de gikk inn i samarbeid med OCZ har stadig flere og flere fått øynene opp for PSU-ene fra denne produsenten.
Silencer 910 er som du kanskje har skjønt en PSU med 910W og er klassifisert til både SLi-bruk og har de siste tilkoblingsmulighetene som finnes i dag. Her er litt mer fakta:
910W Continuous @ 50C (1000W Peak)
NVIDIA SLI Certified (Up To 2 x GTX295)
80+ Silver Certified (88% Efficiency); .99 Active PFC
Up to 90% (10dB) Less Noise per Watt
+12VDC @ 74A (Powerful Single Rail)
Rock-Solid, Super-Clean DC Output
Quad PCI-E and complete array of connectors
Det første jeg oppdaget da jeg skulle montere inn PSU-en var alle tilkoblingsmulighetene som lå til rette og at dette var uten tvil et high end produkt for de som vil ha best mulig ytelse. For selvsagt er det ikke alle som har bruk for 910W, men for de som vil kjøre flere skjermkort samtidig, kraftig prosessor, mange interne/eksterne produkter - så gjør man et godt valg om man går for Silencer 910 fra PC Power & Cooling. For at jeg skal få testet ut PSU-en skikkelig må jeg drasse med meg PC-en min med PSU-en montert inn ned til mitt lokale Elektrisitetsverk og måle utgangseffekt og se om den er stabil. Jeg skylder en stor takk til de ansatte som alltid er behjelpelige med å måle dette. Selv kommer jeg med anbefalinger over hvilket utstyr de skal kjøpe, for noen av disse arbeiderne er faktisk gamere. Etter å ha testet ut om PSU-en var stabil og ga den skulle, dro jeg hjem med monsteret og med et bredt glis rundt munnen. Dette var gode nyheter mens jeg på hjemveien inn til de dype skoger koste meg med tanken på å montere inn både to og tre kraftige skjermkort samt masse annet snacks i monsterPC-en min. Dessverre fikk jeg ikke til å teste ut peaks, men produsenten lover en peak på minst 1000W og det er godt å vite, for man vet jo aldri om selve strømnettet er stabilt eller ikke.
En annen ting jeg er veldig godt fornøyd med er hvor stillegående PSU-en er. Jeg må helt inntil viften for å høre den surre. Det jeg hører akkurat nå er kun skjermkortviften som bråker litt. Kabinettet mitt med tre 230mm vifter samt en 140mm vifte bak gjør at jeg ikke hører noe derfra. PC Power & Cooling har med andre ord lagd et produkt som gjør nøyaktig det som navnet tilsier - nemlig er veldig stillegående. Perfekt for oss gamere som helst vil ha så lite støy som mulig når vi spiller på vår dyrebare PC-er.
I min PC finner man et Gigabyte EX58 UD4P hovedkort, Gigabyte HD4890 skjermkort, 6GB OCZ Blade trippel RAM 2000MHz, tre interne harddisker, Creative Fata1ty X-Fi lydkort, Cooler Master V10 CPU-kjøler, samt masse eksternt strømkrevende. Jeg har ikke hatt problemer en eneste gang med at PC-en min har fått for lite strøm og min neste oppgradering blir å montere inn et skjermkort til. Da først vil PSU-en få kjørt seg litt. Nå trenger jeg ikke å være redd for at jeg ikke får nok strøm og kan la PC-en være slått på i mange, mange timer i strekk. En annen ting som er verdt å nevne, Silencer 910 støtter selvsagt gammelt som nytt utstyr og du finner alle tilkoblinger du trenger uansett hva du skal koble til.
PC Power & Cooling har lagd nok et kvalitetsprodukt som fungerer perfekt for oss gamere. Jeg er imponert og veldig takknemlig for at de tar oss kresne gamere så seriøst, for er det noe vi ikke liker, så er det å slite med ett eller annet med/i PC-en. Har selv erfaring med PSU-er som ikke har holdt mål og hatt problemer med ustabilitet. Heldigvis er det langt i mellom disse produktene, men nå skal jeg heller glede meg over Silencer 910 som er perfekt for meg - hva mer kan jeg ønske meg?
| Kvalitet: | 9 |
| Prisklasse: | 8 |
| Utseende: | 8 |
| Funksjon: | 9 |
| Vår karakter: | 9/10 |
- Kategori:Strømforsying
- Passer til:PC
- Produsent:PC Power & Cooling
- Distributør:OCZ
- Tekniske spesifikasjoner:http://www.pcpower.com/products/description/Silencer_910/
- Ca. pris:Fra 1585,-
- Strømforsying:Test: Apevia ATX-AS 500W
Test: Silencer 750 Quad
Test: OCZ GameXStream Power Supply
Test: Hiper Type M 880W - strømforsyning med juice!
Test: OCZ EliteXStream 800W
Test: Hiper Type R II 680W
Test: OCZ Fatal1ty 700W Power Supply
Test: Cooler Master Real Power M850
Test: Xigmatek NRP 500W Strømforsyning
Test: Cooler Master Silent Pro M 850W






























Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Strandvejen 72 st. mf, 2900 Hellerup, Denmark









Veldig fornøyd med min PSU, jeg