Test: Roccat Sense musmatter

Tekst: Børge Fjeld

Er det en serie jeg lenge har ventet på, så er det uten tvil Roccat. Har fått mange pressemeldinger om disse produktene og endelig begynner det å skje saker og ting. I dag skal vi se nærmere på musmattene fra Roccat og nettopp som jeg tenkte, kvaliteten var meget god.

Roccat er for mange en ukjent serie, men definitivt ikke en produktserie som vi skal avskrive. For med den kvaliteten jeg nå har vært vitne til, skal flere store hardwareprodusenter begynne å skjelve litt i buksa nå.

I dag har jeg sett nærmere på Roccat Sense - musmatter hvor vi gamere blir lovet en meget god nøyaktighet og som skal passe perfekt til gaming. Det første som slår meg da jeg åpner tuben med musmattene er størrelsen. Lengde og bredde er mer normal, men tykkelsen var unik. For med kun 1.35mm føltes det nesten ut som om skrivebordet mitt ble til en musmatte. Det kjennes ikke ut som om du har noen musmatte under musen. I tillegg ligger den fjellstøtt på grunn av gummien som er under den.

Jeg bruker for øyeblikket to muser når jeg spiller og det er Logitech G9 og Zboard Reaper Edge Gaming Mouse og begge disse musene er fra utgangspunktet veldig nøyaktige. Derfor var jeg spent på om disse løvtynne mattene vil gi meg den nøyaktigheten jeg krever for å treffe som sniper i Call of Duty 4. Etter et par runder på slagmarken mot mine venner, fant jeg fort ut at jeg treff inderlig godt med disse musmattene. De hadde ingen sjanse mot mine dødbringende sniperskudd som traff de midt i planeten.

Overflaten på musmattene er i mine øyne lagd av tøy, men for de som er litt per pirkete så kan man skimte et mikrokrystallbelegg som skal gi minst mulig friksjon samt en veldig myk neoprenbakside. Nøyaktig som beskrevet, så gir dette deg en meget nøyaktig opplevelse og jeg fant fort rytmen i spillingen min med disse musmattene.

Motivene var fete og med en stor ytre størrelse på 400 x 280mm, så skal det mye til å bomme på overflaten. Jeg vet hvordan det er med for små musmatter, man ender som ofte på ytterkanten av den og det fører til mye bannskap og bomming på fiendene.

Alt i alt er disse musmattene perfekt for gaming og jeg kan uten tvil anbefale et kjøp. For med prisen 256 kroner hos Netshop, skal man søren meg ikke klage og når musmattene holder såpass høy kvalitet, ja så sier jeg ikke annet enn "løp og kjøp".

Ønsker du mer info om produktet, så klikker du deg inn på produsentens offisielle nettside

Hvis du i tillegg føler deg fristet til å kjøpe disse musmattene, så finner du de billigst HER

Roccat SenseRoccat Sense
Kommentere tekst

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Kvalitet:9
Prisklasse:8
Utseende:8
Funksjon:9
Vår karakter:9/10
Pluss:
Nøyaktig, stor, løvtynn og god musmatte som passer perfekt til gaming.
Minus:
Ikke mye å klage på her...
Info
  • Kategori:
    Musmatte
  • Passer til:
    Mac, PC
  • Produsent:
    Roccat
  • Distributør:
    Roccat
  • Tekniske spesifikasjoner:
    * Minimized friction thanks to the microcrystalline coating bonded to a particularly soft cloth base
    * Optimum gliding area and pointer positioning
    * Rubberized backing featuring a nano-sized pattern for the perfect amount of grip on any surface
    * Optimized for gaming and professional design applications
    * Ultra low height: 1.35mm
  • Dimensjoner:
    400 x 280 x 1.35mm
  • Ca. pris:
    Fra 256,-
Lignende hardware

De 20 siste programmene:
(Intervjuer, reportasjer, anmeldelser m.m.)

Company of Heroes 2-intervju
2012-05-22

Vi søkte dekning i bunkeren for å ta en prat med Quinn Duffy, spillreggisøren til det kommende strategispillet Company of Heroes 2.

Diablo III - Lanseringsfest i Stockholm
2012-05-22

Få med deg det fulle innslaget fra Diablo III-lanseringsfesten i Stockholm forrige uke.

Minecraft-intervju
2012-05-18

Vi møtte Daniel Kaplan fra Mojang, for å få en oppdatering på alt som heter Minecraft og Minecraft Xbox 360 Edition.

Diablo III-intervju
2012-05-18

Vi tok en prat med Blizzards Keith Landes på lanseringsfesten i Stockholm, for å diskutere det imponerende lydbildet i Diablo III.

Diablo III - Launch Teaser
2012-05-16

Vi var på plass på en av de seks europeiske lanseringsfestene for Diablo III. Slik var stemningen i Sveriges hovedstad.

Diablo III-intervju
2012-05-16

Vi møtte Noel Wolfman, mannen bak de mektige mellomsekvensene i det nyannonserte Diablo III.

Ubisoft Massive-intervju
2012-05-16

Ubisoft Massive jobber både med flerspilleren i Far Cry 3 og et topphemmelig prosjekt om dagen. Vi tok en prat med daglig leder David Polfeldt rundt s..

Lollipop Chainsaw-spesial
2012-05-15

Fikk du aldri en innbydelse til Lollipop Chainsaw-festen på GDC? Fortvil ikke, vi var på plass med kamera og mikrofon.

FIFA 13-intervju
2012-05-15

Vi slo av en prat med EA Sports' Aaron McHardy, for å diskutere nyvinningene i årets utgave av den megapopulære FIFA-serien, FIFA 13.

Max Payne 3 - Sniper Gameplay
2012-05-14

Ringreven Max takler mer enn bare pistoler og pumpehagler, og har ingen problemer med å mestre snikskyteriflen i Max Payne 3.

Max Payne 3 - New York Gameplay
2012-05-14

Max Payne utforsker ukjente trakter i det nye Max Payne 3, men han er også innom kjente miljøer som New Yorks snødekkede bakgater.

Videoanmeldelse: Max Payne 3
2012-05-14

Rasmus Lund-Hansen slår seg sammen med Lee West, for å diskutere om Rockstars Max Payne 3 yter serien rettferdighet.

Ti minutter av Max Payne 3
2012-05-14

Råtassen Max Payne er endelig tilbake! Vi har filmet de første ti minuttene av hans tredje eventyr.

GRTV News - 11. mai
2012-05-11

Anastasiya gir oss en rask gjennomgang av ukens største nyhetssaker, med blant annet Dead Space 3-annonseringen og Bioshock Infinite-utsettelsen på ro..

Hold utkikk etter disse i mai!
2012-05-10

Mai blir trolig en knallmåned for gamere, med storspill som blant annet Diablo III og Max Payne 3 på programmet. Vi tar gjennomgangen.

AR Drone 2.0 - førsteinntrykk
2012-05-10

Thomas Blichfeldt har tatt en nærmere titt på den nye utgaven den råkule AR-dronen, som du kan styre med telefonen min.

Far Cry 3-flerspillerintervju
2012-05-10

Ubisoft har satset stort på flerspilleren i Far Cry 3. Vi møtte produsent Petter Sydow for å lære mer.

Madagascar 3-intervju
2012-05-10

Vi møtte produsent Brian Etheridge for å snakke om Madagascar 3: The Video Game.

Manse Games-intervju
2012-05-09

Manse Games er et statlig initiativ som har hjulpet Tampere-regionen i Finland til å verdensledende innenfor indie-utvikling. Vi tok en prat med Suvi ..

Dreamtopia-intervju
2012-05-09

Vi møtte Catherine Silvestri fra Ngmoco for å snakke om det unike mobilspillet Dreamtopia.

Videoanmeldelse: Prototype 2
2012-05-08

Det brutale actionspillet Prototype 2 har endelig ankommet, og vår danske kollega Lee West har spilt det sønder og sammen.

Anmynor-intervju
2012-05-08

Vi slo av en prat med Derek Asoto angående spillmotoren Hero Engine, den som kjører actionrollespillet Anmynor.

GRTVs Trailershow - 8. mai
2012-05-08

Usikker på hvilke spilltrailere som er verdt din dyrebare tid? Anastasiya har svaret.

A Game of Dwarves-intervju
2012-05-07

Vi møtte Sebastian Thorwaldsson som er hoveddesigneren for Zeal Game Studios' A Game of Dwarves.

Visions of Zosimos-intervju
2012-05-04

Vi møtte Eldon Kurth fra Forever Interactive for å diskutere MMO-spillet Visions of Zosimos.

Hegemony: Rome-intervju
2012-05-04

Utvikler Longbow Games forteller om deres kommende strategispill Hegemony Rome.

Skyfall-intervju
2012-05-04

Vi sporte opp Tom Hess fra Ngmoco for å snakke om rollespillet Skyfall, som snart finner veien fra Android til IOS.

Starvoid-intervju
2012-05-03

Med Starvoid ønsker Zeal Game Studios å lage et strategispill alle kan plukke opp og spille. Vi møtte spillregissør Rasmus Davidsson for å lære mer.

Shadow Puppeteer-intervju
2012-05-03

Vi tok en prat med Klas Lothe fra den norske spillutvikleren Sarepta Studio, for å lære mer om det spennende prosjektet Shadow Puppeteer.

Nedlastbart - mai 2012
2012-05-03

I den nye GRTV-serien Nedlastbart tar vi en titt på månedens heftigste nedlastbare spill. Få med deg den første episoden der blant annet Journey og Ti..

Codemasters' Racenet-intervju
2012-05-03

Vi møtte Codemasters' Ian Smith for å diskutere den nylig annonserte tilleggstjenesten Racenet.

EA Sports' Andrew Wilson-intervju
2012-05-02

Vi slo av en prat med EA Sports-visepresident Andrew Wilson for å snakke om sosial spilling og fremtiden til den populære FIFA-serien.

The Repopulation-intervju
2012-05-01

Hoveddesigner Josh Halls forteller om det åpne gratis MMO-spillet The Repopulation.

Fractured Soul-intervju
2012-05-01

Vi slo av en prat med Endgame Studios angående 3DS-spillet Fractured Soul. Et spill som blander elementer fra Castlevania og Metroid.

Ti minutter av N.O.V.A. 3
2012-04-30

Vi lot kamera rulle mens vi spilte gjennom ti minutter av Ipad-spillet N.O.V.A. 3.

GRTV News - 27. april
2012-04-27

Anastasiya er tilbake med en ny episode av GRTV News.

Disgaea 3: Abscence of Detention-intervju
2012-04-27

Vi slo av en prat med Jack Niida og Ryan Phillips fra NIS America, for å diskutere PS Vita-versjonen av Disgaea 3.

Soft Kinetic-intervju
2012-04-27

Vi møtte Virgile Delporte fra Soft Kinetic, for å diskutere fremtiden til bevegelsesstyrte spill og teknologien bak Microsofts Kinect-sensor.

Dishonored-intervju
2012-04-27

Vår britiske kollega Gillen møtte Harvey Smith og Rafael Colantonio, de kreative hodene bak designet av det særdeles lovende actionspillet Dishonored.

Line of Defense-intervju
2012-04-26

Derek Smart fra utvikler 3000AD legger frem sine tanker om det kommende MMOFPS-spillet Line of Defense.

Poll Hva hadde vært din drømmeannonsering på E3?
  • 3% Bungies nye spill
  • 2% Dreamcast 2
  • 12% Half-Life 3
  • 0% Iphone 5
  • 13% Playstation 4
  • 8% Pokémon Online
  • 34% Red Dead Redemption 2
  • 1% Respawn Entertainments nye spill
  • 1% Shenmue 3
  • 7% Warcraft IV
  • 12% Xbox 720
  • 8% Zelda till Wii U
Resultat
Store locator
Gamereactor iPad Magazine
Nyheter | Beta-tester | Anmeldelser | Artikler | Hardware | Tema | Film | Magasinet | Abonnement | Last ned PDF | Finn butikk | Club | Forum | Blogger | Brev | Medlemsrecensioner | Konkurranser | Bli medlem | Grupper | Overblikk | GRTV | Kontakt | Annonser | Redaksjonen | Cookies | International staff | Terms of use |
Gamereactor Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Toftebæksvej 6, 2800 Kongens Lyngby, Denmark +4545887600