Test: Creative Fatal1ty mkII
Creative gir seg ikke med å satse på gamingprodukter og her lanserer selskapet et helt nytt gamingheadset og kommer med versjon to av deres Fatal1ty-serie.
Etter å ha testet ut mange titalls gamingheadset har vi blitt vant med at det finnes mange forskjellige kvaliteter og ikke minst design. Dessverre er ikke alle headset som stiller til de strenge kravene våre, men noen går likevel gjennom nøkkelhullet og blir godkjent. Det vi gamere ser spesielt på er uten tvil bra lyd, god mic og i aller høyeste grad om headsetet er behagelig å bruke. For vi gamere har en tendens til å bli sittende en god stund å spille og da er det viktig at headsetet ikke presser på hodet for mye. På dette headsetet har Creative gjort en god jobb på sistnevnte og man kan faktisk bruke MKII lenge uten at man føler noe ubehag.
Har du forresten hørt om den kjente gameren Fatal1ty? Han er en legende innen spillverden og har flere ganger blitt kåret til verdens beste spiller i diverse spill. Creative har lenge brukt artistnavnet hans på en rekke produkter hvor Fatal1ty (Jonathan Wendel) samarbeider godt med denne produsenten.
Selve designet på headsetet er ikke så mye skryte hjem av og her kunne kanskje Creative ha brukt litt lengre tid på utseende til spesielt klokkene. De ser nær sagt veldig klumpete ut, men når du først får dem på hodet at du kjenner at dette faktisk ikke var så dumt likevel. For klokkene sitter som støpt og bøylen på headsetet sørger for at det ikke klemmer samt at det blir behagelig å bruke selv over mange timer. På klokkene finner du imitert skinn samt veldig myk skumgummi på innsiden. Dette gjør at det føles godt å bruke headsetet samt at klokkene er såpass store at de dekker til om med store ører som mine. Klokkene kan også bøyes i alle retninger noe som gjør de veldig hendig når du evt. må pakke de med deg.
Det andre du legger merke til er den lange mikrofonbøylen som kan bøyes i den retningen du vil. Mikrofonen er sensitiv og mine venner hørte meg godt uansett hvilket snakkeprogram jeg brukte (Skype, MSN, VT, Team Speak). Når du ikke bruker mikrofonen kan du enkelt og greit ta ut den og legge den til side.
Det beste med MKII er uten tvil lyden. Her får du mye lyd for pengene og jeg har testet ut både musikk, spill og film. Bassen er dyp, diskanten fin og balansen i headsetet bra. Dette gjør at man kan bruke MKII til hva man måtte begjære. For meg ble de brukt til mye spilling og så å si alle spillene fikk et godt lydbilde. Selvsagt har jeg testet ut headset med dypere bass, men disse headsetene har vært langt dyrere enn dette her til i underkant av 600 kroner.
Hvis du er ute etter et headset med surroundlyd, ja så er ikke dette headsetet rett for deg. Dette har kun stereolyd. Ledningen er lang (nok) og på den sitter en volumkontroll samt en knapp om du skal mute mikrofonen eller ikke.
For å konkludere det hele, så er dette et godt headset som jeg har brukt en god del til spillingen og som jeg er blitt glad i. Bra balansert lyd, behagelig å bruke gjør at MKII fungerer godt om du skal spille, se film eller høre musikk. Creative er flinke på lyd og det beviser de nok en gang med dette headsetet. Er du på utkikk, så gi MKII en sjanse og kanskje blir du såpass fornøyd at du velger dette.
| Kvalitet: | 8 |
| Prisklasse: | 8 |
| Utseende: | 7 |
| Funksjon: | 8 |
| Vår karakter: | 8/10 |
- Kategori:Headset
- Passer til:PC
- Produsent:Creative
- Distributør:Boston Distribution
- Tekniske spesifikasjoner:http://no.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=872&product=18703&listby=usage
- Ca. pris:Fra 577,-
- Headset:Sennheiser PC 151
Sound Blaster World of Warcraft Wireless Headset
Test: Sound Blaster: WoW Warcraft Wireless Headset
Test: MadCatz Playstation 3 Bluetooth headset
Test: SteelSound 5Hv2
Test: Speed Link Medusa Gamer Headset
Test: Fatal1ty Gaming Headset
Test: SteelSound 4H
Test: Mionix Keider 20
Test: Koss HQ2 Vibration stereophone
Test: Cyber Snipa Sonar 5.1 Surround Headset
Test: Speed Link Ganymed Headset
SteelSeries satser videre på Siberia!
Test: SteelSeries Siberia V2
Test: Koss SB/49 - headset som kicker
Test: Koss CS-100 - lite headset til under 200 kroner
Test: Koss SB45 headset
Test: Koss CS80 - lite headset med grei lyd
Test: Sennheiser PC 161 Headset
Test: Plantronics Gamecom 777 headset
Test: Creative HS-1000 Fatal1ty USB Gaming Headset
Roccat Kave - Nytt headset for gamere
Test: Roccat Kave - bra gaming headset
Koss med banebrytende teknologi i CC_01
Koss KDE250 - fet bass
Test: Koss KDE250
Test: Qpad QH 1339
Test: Logitech G35
Rapier USB Gaming Headset
Test: Razer Megalodon
Test: Razer Moray+
Test: Verbatim Rapier Gaming Headset
Test: 5.1 Channel Gaming Headset
Test: Speedlink Medusa NX 5.1 Gaming Headset
Test: Razer Carcharias
Test: Creative Arena Surround USB
Test: Sennheiser 163D - sabla godt headset!
Kabelfri surround til PS3
Test: SteelSeries Spectrum 7XB
Test: Bigben Interactive XPHS 20
Tritton Ghost Recon: Future Soldier 7.1 Surround Sound Headset
Test: Turtle Beach Ear Force XP400
Test: Turtle Beach XP Seven

Reaksjon: Bransjen må vokse opp!

Det er dyrt å spille gratis

Månedens beste Ipad-spill: Mai

Her er månedens beste iPad-spill: April












































