Gamereactor internasjonalt Norsk / Dansk / Svenska / Suomi / English / Deutsch / Italiano / Español
Medlemsinnlogging
amigo






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
FacebookFacebook

Test: Ozone Radon 5K Gaming Mouse

Tekst: Børge Fjeld

Spanjolene inntar spillverdenen med Ozone - et for meg et ukjent merke, men som jeg tror vil bite seg fast i oss gamere i tiden fremover...

Når det kommer nye produktmerker er jeg alltid spent på hva som venter meg i det jeg åpner esken Ozone er uten tvil et nytt merke for meg og kanskje for deg også. Det første jeg legger merke til når jeg åpner esken med Radon 5K musen er at det ikke er brukt så mange resurser på innpakningen. I esken finner du en CD-plate med driver samt en enkel software og når jeg snakker med importøren, PCB så får jeg høre at dette faktisk er et spansk merke og noe sier meg at vi vil høre mer fra disse spanjolene når det kommer til Ozone. Ellers finner du enkle beskrivelser på esken samt gjennomsiktig plast som presenterer musen.

Her er noen specs for Radon 5K:
- Professional gaming laser sensor Philips PLN 2032
- 8 buttons (7 programmable)
- Adjustable resolution from 100 to 5600 dpi
- Accurate and predictable motion reporting up to 1m/s
- Macro and Script functions
- USB full speed
- USB report rate with 4 selectable levels (1000 Hz Max.)
- Hardware data saving technology
- Included Software for personal configuration (Windows only)
- Adjustable weight (includes 5x 4.5g weights).
- Includes mouse bag and weight bag
- Dimensions: 122.43 x 70.64 x 43.7 mm (length x width x height)
- Weight: 135 +/- 5 g (with cable and weights)
- Cable length: 1.5 m

Når driverne er lagt inn, er det bare å starte opp og se om Radon 5K-musen er noe tess. Etter å ha studert musen finner jeg et lokk undersiden av musen. Når jeg åpner lokket finner jeg fem vekter på 4.5 gram og hvor jeg velger å bruke alle. For enda med disse vektene virker musen lett i forhold til f.eks. Logitech G9X og Logitech G700. En annen ting jeg la merke til på undersiden var rennene for ledningen. De fleste av musene kommer ledningen ut midt frempå musen, mens på Radon 5K-musen kan du selv bestemme om den skal komme ut på venstre, venstre frem, midt på, høyre frem eller helt til høyre. Selv synes jeg det er best om ledningen kommer ut frempå, men ikke alle som liker det og med denne musen kan du selv velge det som er best for deg. Når vi først er inne på undersiden, så finner vi to små glidere frem og tre litt større bak. Dette sørger for at musen glir godt på uansett underlag, til og med kontorbordet mitt gled den godt. I tillegg takler den alle slags musmatter hvor jeg tester den på grove/fine tøymatter samt grove/fine hardmatter. Radon 5K fungerer like godt på alle disse underlagene og var særs nøyaktig.

Når vi kommer til DPI, kan man stille inn dette fra 100 til 5600 og gir deg som spiller mange valg for å få den beste spillopplevelsen med å bruke denne musen. Laseren som er brukt er en Philips PLN 2032 som er veldig nøyaktig om du velger liten eller høy DPI.

For å beskrive resten av musen så ligner den i grunnen mange andre muser jeg har testet. Den er bred, brukbar lang og i tillegg har den gode støtter for tommelfinger (med gummibelegg) og lillefinger. På venstre side like ovenfor støtten til tommelfinger ligger to knapper hvor jeg har programmert den ene til knivbruk i spill som Call of Duty: Modern Warfare 2 og Battlefield: Bad Company 2. Den andre knappen bruker jeg til å kaste i fra meg medkit eller ekstra ammo i Bad Company 2. Dessverre er den knappen som er lengst frem litt vanskelig å nå i kampens hete og hadde begge knappene hatt mindre størrelse ville de begge ha vært enklere å nådd. I tillegg synes jeg selve knappene er litt harde å trykke inn i forhold til f.eks. Logitech, Saiteks sine muser.

På toppen av musen finner du fire røde LED-lys som viser deg hvilken DPI eller makro du kjører i (hvor du kan velge mellom tre makroinnstillinger). Midt på finner du makroknappen som lyser i lilla, blått eller rødt lys. Fremfor makroknappen ligger DPI-knappen som presses fremover for høyere DPI og bakover for lavere DPI. Så kommer musehjulet som også er dekket av gummi hvor du kun kan skrolle opp eller ned og ikke til sidene som du kan gjøre med noen muser. Det er en ting jeg må kicke litt på og det er mikrobryterne på venstre museknapp. Den har en liten tendens til å henge seg opp om jeg trykker kjapt. Dette kan være litt irriterende i lengden spesielt når du må trykke kjapt for å avfyre skudd i FPS-spill. Dette er noe som burde ha vært fikset fra Ozone sin del. Foruten denne feilen så har jeg ikke så mye mer negativt å si om musen foruten at den fungerer greit, den er nøyaktig, har god passform og glir lett over alle slags underlag.

Så om ikke spanjolene er så kjent for sitt gamingutstyr, så er de godt på vei til å finne en bra oppskrift som fungerer for oss gamere. For jeg tror nemlig at vi ikke har hørt det siste fra denne gjengen fra sydeligere strøk. Litt mer finpussing og jeg tror vi kan ha en vinner.

Ozone Radon 5K Gaming MouseOzone Radon 5K Gaming MouseOzone Radon 5K Gaming Mouse
Kommentere tekst

For å diskutere må du være innlogget. Om du ikke er medlem ennå - bli medlem nå!

:D :) :( :-o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: ;-) :idea: :arrow: :| :mrgreen: :clap: :dance: #-o =; :^o [-X :pray: 8-[ :sick: :-# [-( :-k :--


Ønsker du å publisere dette på Facebook?
Kvalitet:7
Prisklasse:9
Utseende:8
Funksjon:6
Vår karakter:7/10
Pluss:
Godt design med bra grep, nøyaktig, opptil 5600 DPI, vekter.
Minus:
Ikke helt kompentente knapper, lett mus (inkl. vekter),
Info
  • Kategori:
    Mus
  • Passer til:
    PC
  • Produsent:
    Ozone
  • Distributør:
    PCB Distribution - www.pcb.se
  • Tekniske spesifikasjoner:
    http://pcb.se/ItemInfo?itemId=478642186&itemName=Ozone+Radon+5K+Laser+Gaming+Mouse
  • Ca. pris:
    Fra 500,-
Lignende hardware

De 20 siste programmene:
(Intervjuer, reportasjer, anmeldelser m.m.)

GDC: Dreamfall Chapters - Interview
2013-05-18

We caught up with Red Thread Games' Dag Scheve (writer) and Martin Bruusgaard (lead designer) to discuss the recently kickstarted Dreamfall Chapters.

Call of Duty Championship Spesial #3
2013-05-17

Er de beste CoD-spillerne for superstjerner å regne? Vi forhørte oss med spillerne under Call of Duty-VM i Hollywood.

Spin the Bottle: Bumpie's Party - iDÉAME interview & live demo
2013-05-17

KnapNok Games' Lau and Dajana share their vision about motion controls and no-TV games. They also define their imminent Wii U party game Spin the Bott..

GDC: Anomaly 2 - Interview
2013-05-17

We had a chat with 11 Bit Studios' senior writer Pawel Miechowski about the recently released tower offense game Anomaly 2.

Press Start: Sanctum 2
2013-05-17

We captured just under half an hour of the early action in tower defence/first person shooter Sanctum 2 for your viewing pleasure. Enjoy!

GDC: Wargaming - Victor Kislyi Interview
2013-05-16

We sat down with Wargaming.net CEO Victor Kislyi in a boardroom of sorts to discuss their global expansion - the additions of new studios Gas Powered ..

GDC 13: Big Bite Soccer-intervju
2013-05-16

Vi møtte utviklerne bak Big Bite Soccer på årets GDC-messe i San Francisco.

GDC 13: Nvidia Shield-intervju
2013-05-16

Vi slo av en prat med markedsjef Jason Paul fra Nvidia, for å få en oppdatering på utviklingen av selskapet kommende håndholdte Android-konsoll, Nvidi..

PAX East 13: Wildstar-intervju
2013-05-15

Vi sikret oss noen ord med Mike Donatelli på årets PAX East-messe, altså mannen med ansvaret for innholdet i det kommende nettrollespillet Wildstar.

GRTVs Trailershow - 15. mai
2013-05-15

Er du klar for en ny episode av GRTVs fenomenale trailershow?

PAX East 13: Dungeon Defenders II-intervju
2013-05-15

Josh Isom fra Trendy Entertainment snakker oss gjennom de konkurransebaserte modusene i Dungeon Defenders II.

GDC 13: Age of Wulin-intervju
2013-05-15

Vi tok en tur limosinen til Claas Wollter fra Gala Networks, mens vi snakket om de unike funksjonene i Age of Wulin, nettrollespillet fra gamle Kina.

Indiepub-intervju
2013-05-15

Content manager PJ Hruschak fra Indie Pub var på plass under Namco Bandai Global Gamers Day. Gamereactors Gillen McAllister slo av en prat med ham om ..

PAX East 13: Sanctum 2-intervju
2013-05-15

Vi møtte Sanctum 2-designer Oscar Jilsén på årets PAX East-messe.

Full Mojo Rampage - gameplay og intervju
2013-05-14

Vi snek oss inn på kontorene til Top Games, for å få en eksklusiv smakebit på studioets første actionrollespill, Full Mojo Rampage.

RuneScape: Design Director-intervju
2013-05-14

Vi slo av en prat med designleder Mark Ogilvie fra Jagex. Dagens tema? Det stadig populære gratis nettrollespillet RuneScape.

Cloudberry Kingdom-intervju
2013-05-14

Med-grunnlegger og programmerer Jordan Fisher snakker oss gjennom ett av de vanskeligste plattformspillene vi har sett den siste tiden, nemlig Cloudbe..

Press Start: Metro: Last Light
2013-05-14

Se oss spille den første timen av Metro: Last Light på Xbox 360.

PAX East 13: Luftrausers-intervju
2013-05-14

Rami Ismail fra Vlambeer var på plass på årets PAX East-messe, for å snakke om det todimensjonale dogfighter-spillet Luftrausers.

Watch Dogs-intervju
2013-05-13

Vi møtte Cinematic Lead Lars Bonde på preview-arrangementet for Watch Dogs, for å høre mer om, du gjettet det, Watch Dogs.

GDC 13: Expeditions: Conquistador-intervju
2013-05-13

Vi sikret oss noen ord med kreativ leder Jonas Waever fra Logic Artists, for å diskutere det turbaserte rollespillet Expeditions: Conquistador.

The Bureau: Xcom Declassified-intervju
2013-05-13

Vår engelske kollega Mike Holmes kidnappet (ikke egentlig) produsent Nico Bihary fra 2K Marin, for å tvinge ut ferske opplysninger det nylig (re)annon..

Call of Duty Championship Spesial #2
2013-05-10

Vi tar en prat med spillerne som deltok i Call of Duty-verdensmesterskapet. Hvorfor startet de egentlig å spille Call of Duty?

Runner 2-intervju
2013-05-10

Runner 2 er allerede ute på en rekke plattformer. Vi benyttet derfor iDÉAME-messen i Madrid for å slå av en pat med Charles Martinet fra Gaijin Games ..

Young Justice: Legacy-intervju
2013-05-09

Doug Panter, markedssjefen hos Little Orbit, snakker oss gjennom spillmatiseringen av Young Justice.

GDC 13: The Drowning-intervju
2013-05-08

Ben Cousins' karriere har strukket seg fra Lionhead til Sony og DICE. Hans neste prosjekt heter The Drowning og utvikles Scattered Entertainment. The ..

Hold utkikk etter disse i mai!
2013-05-08

Vi tar en nærmere titt på de største lanseringene i mai måned, med titler som Metro: Last Light, Fuse og Grid 2 i spissen.

GDC 13: Yannis Mallat-intervju
2013-05-08

Vi sikret oss noen ord med Yannis Mallat, sjefen for Ubisofts canadiske avdelinger Ubisoft Montreal og Ubisoft Toronto. Hør hans tanker om trendene i ..

PAX East 13: Neverwinter-intervju
2013-05-08

Vi huket tak i Cryptic Studios-sjef Jack Emmert under årets PAX East-messe, for å finne ut hvordan de ligger an med utviklingen av nettrollespillet Ne..

GDC 13: Infinite Crisis-intervju
2013-05-07

Vi sikret oss noen ord med Jeffrey Steefel fra Turbine, for å få en oppdatering på det superambisiøse MOBA-spillet Infinite Crisis. Du vet, det som er..

GDC 13: Cloudbuilt-intervju
2013-05-07

Vi slo av en prat med Johannes Smidelöv fra svenske Coilworks, med andre ord studioet bak actionplattformspillet Cloudbuilt.

GDC 13: Auto Club Revolution-intervju
2013-05-07

Vi møtte racingveteranen Simon Jones, som jobber med free-to-play-spillet Auto Club Revolution sammen med resten av Eutechnyx.

PAX East 13: Johann Sebastian Joust-intervju
2013-05-07

Det er ikke alltid så lett å finne en utgiver for spillene sine. Hør historien til spillskaperen Douglas Wilson, mannen bak Johann Sebastian Joust fra..

Pixel Toys-intervju
2013-05-07

Vi møtte daglig leder Andrew Wafer og grunnlegger Alex Zoro fra Pixel Yoys på iDÉAME-messen i Madrid, for å høre deres synspunkter om spillutvikling t..

PAX East 13: Neverwinter & 38 Studios-intervju (R.A. Salvatore)
2013-05-06

Den bestselgende forfatteren R.A. Salvatore snakker om hans nyeste sett med bøker, hvordan disse passer inn med Neverwinter, og den uheldige stenginge..

GR på RuneScape 3-event
2013-05-06

Gillen McAllister var på plass ved Peckforton Castle for å bevitne avdekkingen av RuneScape 3.

PAX East 13: AbleGamers-intervju
2013-05-06

Under sitt besøk på årets PAX East-messe fikk GRTV-gjengen sjansen til å slå av en prat med Steve Spohn fra AbleGamers, en forening som jobber for å p..

PAX East 13: Artemis Spaceship Bridge Simulator
2013-05-06

Vi slo av en prat med Thomas Robertson, skaperen av Artemis Spaceship Bridge Simulator på årets PAX East-messe.

Call of Duty Championship Spesial #1
2013-05-03

Vi tok turen til finalen av det offisielle Call of Duty: Black Ops 2-verdensmesterskapet i Los Angeles, for å møte utviklerne, fansen og ikke minst sp..

PAX East 13: Might & Magic VI og X-intervju
2013-05-03

Erwan Le Breton, kreativ leder for Ubisoft-spillene Might & Magic: Heroes VI: Shade of Darkness og Might & Magic X: Legacy var på plass under årets PA..

Poll Hvilket spill blir størst i sommer?
  • 7% Metro: Last Light
  • 5% Grid 2
  • 2% Call of Juarez: Gunslinger
  • 0% The Wonderful 101
  • 1% Remember Me
  • 1% Animal Crossing: New Leaf
  • 1% Fuse
  • 44% The Last of Us
  • 7% Amnesia: A Machine for Pigs
  • 5% Plants vs Zombies 2: It's About Time
  • 3% Tales of Xillia
  • 0% Disney Infinity
  • 2% Pikmin 3
  • 5% Splinter Cell: Blacklist
  • 1% The Bureau: Xcom Declassified
  • 6% Saints Row IV
  • 0% Rayman Legends
  • 10% Noe helt annet
Resultat
BETA +