Nytt Call of Duty-team?
To er tydeligvis ikke nok
Infinity Ward og Activisions studio Treyarch har normalt byttet på å lage Call of Duty-spill, men om vi skal tro en artikkel i Los Angeles Times, er et tredje studio nå i gang med et eget spill i serien.
Avisen nevner ikke hvilket team det er snakk om, men det spekuleres i om det kan være det nylig annonserte Sledgehammer Games, eventuelt Raven Software, som blant annet står bak årets noe skuffende Wolfenstein. Ved å benytte tre forskjellige studioer til å utvikle Call of Duty-serien, gir det hvert studio omtrent tre år på å utvikle et nytt spill, i stedet for de rundt to årene de har nå.
- Format:PC, PS3, Xbox 360
- Sjanger:Action
- Utvikler:Infinity Ward
- Utgiver:Activision
- Antall spillere:1
- Antall spillere online:1-18
- Åldersgrense:Fra 18 år
- Utgis:10 November 2009
| Deres karakter: | 9/10 |
- 9/10 Pretenddrango
Når et spill med en så god forgjenger kommer i... - 8/10 nikker123
call of duty 4 ble kritikerrost, og regnes som... - 7/10 Prebaland
Call of Duty 4: Modern Warfare regnes av mange... - 10/10 DonNeroo
Call of Duty: Modern Warfare 2 er utrolig nok det... - 9/10 Gullknull
Ja så kom endelig Modern Warfare 2 (mw2) ut i... - 10/10 masterno
Warning Spoiler Man styrer en soldat, man... - 9/10 Eplemos
Dette er min første anmeldelse her på...
- Call of Duty 4: Modern Warfare Multi
- Rainbow Six: Vegas Multi
- Call of Duty 3 Xbox 360
- Call of Duty 2 PC/Xbox 360
- Call of Duty: World at War Zombies Iphone/Ipod Touch
- Call of Duty: Vietnam Xbox 360
- Call of Duty 3 Multi
- Medal of Honor Multi
- Battlefield: Bad Company 2 Multi
- Section 8 Multi
- Call of Duty: World at War Multi































Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Strandvejen 72 st. mf, 2900 Hellerup, Denmark









INFINITY WARD FTW!!
Var det jeg mente critical92

Raven Software må heller lage et nytt Soldier of Fortune


Eller så kan de kutte ut Treyarch og Raven kan ta over
Forresten litt enig med Faunvik også
Å nei, da blir det jo tre år mellom vært IW-lagede CoD spill!
Jeg som gledet meg til MW 3...
Bra nok at de gir hert studio lenger tid på å gjøre seg ferdige, men hvor mye mer kan Activision skvise ut av Call of duty a??
Synes de bør begynne å tenke nytt snart, og uansett så er det jo dumt å ha tre grupper jobbende på samme serie, når det jo åpenlyst er Infinity ward som både er best på det og startet det hele.
Eller så ønsker jeg at IW kan "slippes" ut av denne serien av Activ. og begynne på no nytt og friskt. Det hadde vært digg!
er ikke neste TY CoD: Vietnam?
Skrevet av: michael92
2009-11-19 17:53
Hvis vi følger linjen av COD spill vil sikkert neste spill fra Treyarch blir fremtids kriging og.
Cod 1 og 2 - WW2 - IW
Cod 3 og 5 - WW2 - TY
Cod 4 og 6 - Fremtid - IW
De har begge hatt to WW2 spill nå, så det er nok på tide at TY også følger etter med 2 fremtidsspill. Bare det ikke blir for mye melking da
fremtid? er nåtid :p
Dette hørtes bare sykt teit ut.
Hvis vi følger linjen av COD spill vil sikkert neste spill fra Treyarch blir fremtids kriging og.


Cod 1 og 2 - WW2 - IW
Cod 3 og 5 - WW2 - TY
Cod 4 og 6 - Fremtid - IW
De har begge hatt to WW2 spill nå, så det er nok på tide at TY også følger etter med 2 fremtidsspill. Bare det ikke blir for mye melking da
Lagt til 2009-11-19 17:55:
Kansje det nye studios oppgave blir å holde serien i WW2 - stil mens IW og Ty jobber med fremtidsspill?
Infinity Ward og Activision burde fortsette med call of duty, ikke noen andre studioer. De har gjort cod så bra.....
Infinity Ward er MYE bedre en Treyarch!!! Basta!
Nei Activision, nei! Jeg vil ikke ha enda mer melking av Call of Duty!
Så fint får dem, men vil fortsatt ikke si at MW serien er den beste FPS noensinne.
Idiotisk.
Okei for det første kan ikke de bare ta en pause for et år da, jaja vet at de gjør alt for å få penger inn, men hvis det skulle komme en til produsent håper eg de satser på 16+
blir for dumt hvis det skal komme tre spill( MW2 regnes med) med 18+
Infinity Ward sinne spill komemr ALLTID til å være et av de beste uansett og et av de beste FPPS-spillene noensinne!
har hørt at spillet de holder på med er i den kalde krigen
Fett!! Dette viser faktisk stort pågangsmot fra Activision sin side! De har stor tro på serien men ønsker nå for første gang å ta den til nye høyder
..det tar faktisk ca 3 år å produsere ett gjennomført og bra spill..
Flere kokker mer søl!
Blir lenge å vente på IW sine spill da
Hvis Infinty får et ekstra år på seg bør neste MW spillet bli genialt bra
Tjaaa. Kan gå bra, men stille med stor skeptisk til dette. Håper bare de ikke følger den samme
World War II oppskriften. Og for alt vi vet kan de overaske oss med noe nytt og kanskje gi serien en friskere pust enn det den allerede har.
Hvem vet, er vell bare og vente og se!