- Modern Warfare 3 vil slå alt i år
Michael Pachter har tro på salgsrekord
Den rutinerte bransjeanalytikeren Michael Pachter fra Wedbush-Morgan har tidligere vært rimelig klar på at han tror Call of Duty: Modern Warfare 3 vil selge svært godt.
Som meldt av Industry Gamers har han heller ikke endret oppfattning nå på tampen av lanseringen:
- Hvis Modern Warfare 3 høster gode karakterer fra anmeldelsene, 85 eller bedre på Metacritic, så tror jeg spillet minst vil matche forgjengeren Black Ops. Jeg tipper salget vil være 10 prosent høyere sammenliknet med black Ops, altså en fortjeneste på 1,1 milliarder dollar i løpet av de første seks ukene, forklarer Pachter.
Til opplysning har Call of Duty: Black Ops nå passert 25 millioner solgte eksemplarer totalt.
Skrevet av: supertrousers2011-11-07 11:46Infinity ward er noen lae drittsekker som pisser på alt som har med kvalitet og hardt arbeid å gjøre, de har milliardervis med shpenn, men gidder ikke forandre en dritt på spillene sine, akkurat som blizzard har de blitt høy på seg selv og selger på gamlesuksesser.
Jeg håper de sybker i salg i forhold til blops, de fortjener ihvertfall ikke pengene mine! Bethesda er hardworking flinke folk med geniale og nyskapende ideer, activision gjør ikke en dritt, noen nye baner våpen og perks er nok det de gjør i denne omgang
Skrevet av: sonic og link2011-11-06 20:28Filimonki: Er fullt klar over at det mest sannsynligvis kommer til å selge meget bra, men jeg håper at spillet ikke selger så bra.
Skrevet av: Marlboro Red2011-11-06 08:44Filimonki har rett. Hear hear !!
Skrevet av: Filimonki2011-11-05 20:43Du kan ikke lage et spill som et likt det forrige, fordi fansen trenger noe nytt for å gidde å betale for oppfølgeren.- Skrevet av: felo2011-11-05 18:57serien Var super fordi cod4 er den beste innen mw serien, de skulle heller ha lagd spillet lignende cod4, men har sett at det er nesten likt mw2.
Skrevet av: Filimonki2011-11-05 18:28Serien var ikke bare super en gang i tiden, den er super nå også. Har ikke sett makan til spillbarhet annet en i Oblivion.
Lagt til 2011-11-05 18:31:
Og til alle de som sier at "jeg håper ikke det kommer til å selge bra" osv. Dere kan bare gå å legge dere med en gang. Det kommer til å selge som hakka møkk, det vet alle innerst inne. Hvorfor kan diskuteres, men det motstrider ikke det faktum at MW3 kommer til å selge knall bra.
Skrevet av: Ash Ketchum2011-11-05 13:01Hvis det er en ting jeg misliker mer enn fanboys så er det haters.
Er det mulig? Hvis befolkningen er dum nok til å kjøpe et halvgodt spill pågrunn av at serien var super en gang i tiden, og god markedsføring per dags dato, så la de gjøre det!
Skrevet av: gs19822011-11-05 10:01Er enig med Pachter

Quick-fix gaming selger bedre enn 50 timers masterpieces

Skrevet av: armadillon2011-11-04 19:11Stygt redd for at han vil få vil rett selv om det er mange fler innholdsrike og innteligente spill ute. MW3 er selve essensen av FPS med hjernedød skyting og null krav til samarbeid og evner. Dette er min mening
Skrevet av: Marlboro Red2011-11-04 18:48CoD serien har rett og slett rulet siden det første MW kom ut. Jeg gleder meg voldsomt til MW3. Det blir mange deilige timer i sofaen der jeg kan knuse små tøffe tenåringer ned i grusen.
Jeg forstår ikke hvorfor det er sånt hat mot denne serien. Det er mange spill jeg ikke liker men jeg gidder ikke HATE dem av den grunn. Jeg anser for eksempel Skyrim som extremt nerdete, men jeg hater det ikke og gidder ikke slenge drit om hverken spillet eller de som spiller det.
Sikkert kult det for alle som digger nisser og dverger ect.
Skrevet av: sonic og link2011-11-04 18:21Håper ikke det seller så bra, ikke fordi serien er dårlig, men fordi jeg mener spillet ikke er godt nok til å fortjene så høye salgstall.- Skrevet av: the powned2011-11-04 17:12fy faen kor my syting de var her da! det er en grunn til at COD selger bra, men alle tror hvis de er kule ved å hate på det fordi det er mainstream. bitch please...
Skrevet av: fantomena2011-11-04 16:43Selvfølgelig vil MW3 selge mest. Men årets FPS er Killzone 3 og BF3 for min del.
Skrevet av: NorGaMaGamer2011-11-04 15:35Seriøst gir snart opp FPS for godt, de er blitt så sinnsykt repeterende pengeslukere og Elite er bullshit, du betaler for å se stats online noe som på f.eks Bungie.net er gratis, DLC er jo inkludert men pengene er ikke en gang verdt det. Selger alle FPS spill uten om BF3 til en boms for 5,- kroner.
Skrevet av: Smæ2011-11-04 15:34Det er mest på konsollene at fanboys og 12-åringer herjer villt og kjører sirkus, mens på PC er det litt mer rolige og modne spillere bak skjermen.
Skrevet av: The Cookiemonster2011-11-04 15:32Har bestilt det, så jeg bidrar nok der
Måtte bare ha med meg slutten av historien
MP er jo også morsom å spille
Har tro på at det blir et bra spill jeg
Skrevet av: masterno2011-11-04 15:26Selge godt ja!! men vil det være best? Langt ifra, de spillene som fortjener det er: Batman Arkham City, Portal 2, The Elder Scrolls 5: Skyrim og The Legend Of Zelda Skyward Sword.
Lagt til 2011-11-04 15:29:
@Turbo-Kåre Jo det kan vi! vi vet hva vi får. Får den samme resirkulerte driten som vi får hvert år.
Skrevet av: MrKickass2011-11-04 15:06Er det ikke det de alltid gjør
De selger bare mer og mer for hvert år. 20% er jo de irriterende 7-12 år gammle engelske fan boy-ene. DE ER OVERALT!!
Skrevet av: Turbo-Kåre2011-11-04 14:34Dere kan da ikke basere påstanden om at MW3 vil være dårlig fordi dere ikke likte Black Ops.. Det er jo en annen utvikler som lager det, og spillene er veldig forksjellige av den grunn..
Skrevet av: emilan12122011-11-04 14:02kom ikke akkurat som en stor overraskelse det her
Skrevet av: Ikki-kun2011-11-04 14:01Black Ops var helt elendig.
Tror neppe jeg kjøper dette.
Skrevet av: HaXorZ2011-11-04 13:32Vet dere hva, jeg tror jeg faktisk kommer til å ditche MW3. Var ganske hypa på det, tro det eller ei, men no thx. Finnes jo nesten bare CoD-fanboys igjen, som muligens er i 12-årsalderen som tror de eier hele verden med quickscoping og noobtubing. De fleste iallefall, finnes jo de gode og fair-play spillerne.
Så får vel bare se da.
Skrevet av: kEv_912011-11-04 13:19Der sa du noe, Tommy K! Hva i all verden bruker de overskuddet på egentlig? De kan umulug ha brukt noe særlig på spillene sine, for alle COD-spill er like dårlige.
Anyway, mistet interessen etter MW1 så dette blir ikke et kjøp for meg.
Skrevet av: Tommy Kvaernerud2011-11-04 12:17Tviler ikke på at de når toppen av listene igjen.
Men hva gjør de med alt overskuddet egentlig?
For det er jo tydelig at de ikke putter det i utviklingen av spillene sine...
Black Ops var helt ålreit, storyen var brukbar der og da, men ikke spesielt minneverdig.
MP var som alle andre mp'er, festlig i et par dager, så bortkastede penger.
Fikk noen ekstra timer utav combat training for moro skyld med besøkende.
Men siden det ikke er med i MW3, er jeg ikke spesielt intressert i å kjøpe det.
Spec ops kan ta seg en bolle.
Storyen i MW så langt har ikke vært veldig imponerende akkurat.
Jeg har ikke et stort ønske om å vite hva som skjer videre...
Mulig jeg plukker det opp på billigsalg neste år, men det blir ikke noe kjøp på release.
Skrevet av: YouHaveAProblem2011-11-04 12:11Zombies er det eneste jeg rører i Call of Duty. Er det Zombies i MW3 skal det nok få noen timer, ellers kommer nok ikke jeg til å prøve det en gang : )
- Format:Nintendo DS, PC, PS3, Wii, Xbox 360
- Sjanger:Action
- Utvikler:Raven Software, Infinity Ward, Sledgehammer Games
- Utgiver:Activision
- Antall spillere:1-4
- Antall spillere online:1-16
- Åldersgrense:Fra 18 år
- Utgis:08 november 2011
| Deres karakter: | 7/10 |
- 8/10 xXAkresSXx94
Det er det seneste spillet fra Modern warfare... - 4/10 Timkje
Elsket call of duty4: MW. Det var noe nytt med... - 8/10 Ubtox_Gamer
Syykt bra! eneste nedturen er fryktelig mange... - 7/10 battlecount
Call of duty Modern Warfare 3 har slått alle... - 8/10 bullshit
jeg syntes spillet er bra, men det er også dårlig... - 7/10 Around the Globe93
Da jeg våknet morgenen 8 november kl 07:12,...
- Call of Duty: Modern Warfare 4 Multi
- Battlefield 4 Multi
- Rainbow 6: Patriots Multi
- Sniper: Ghost Warrior Multi
- Medal of Honor Multi
- Homefront Multi
- Battlefield: Bad Company 2 Multi
- Call of Duty: Modern Warfare 2 Multi

Nye Kinect kommer også til PC

Call of Duty: Ghosts-intervju

To nye Xbox One-trailere

Dropper avatarene på Xbox One










































