Electronic Arts er til salgs
Bethesda-eierne blant de interesserte
Electronic Arts, ett av spillbransjens mest profilerte selskaper, utforsker for tiden mulighetene for å legge seg selv ut for salg.
Det skriver The New York Post, som legger til at selskapet ikke har lagd noe nummer ut av salgsplanene foreløpig. I stedet har de gjennomført møter bak kulissene, og blant partene som har vist interesse finner gigantene KKR og Providence Equity Partners.
Mens førstnevnte er et investeringsselskap som har spesialisert seg på fondsinvesteringer for selskaper som ikke er børsnoterte, har sistnevnte allerede et solid fotfeste i spillbransjen. Providence Equity Partners eier nemlig allerede både Bethesda Softworks (Skyrim, Fallout) og Id Software (Doom, Rage), to tungvektere i spillverden.
Tungvekter er også et begrep som passer EA godt, da de blant annet har enorme serier som FIFA, Battlefield og Mass Effect i biblioteket sitt. Hvis Providence Equity Partners ender opp som eier av EA vil de med andre ord etablere seg som en av de aller største aktørene i bransjen, med kontroll over både EA og Bethesda.
Det spesifiseres dog at forhandlingene er i den aller første fasen, og at ingenting er sikkert per idag.
Ved siden av EAs mulige salgsplaner vurderer også franske Vivendi å selge sitt hovedeierskap i Activision Blizzard, EAs hovedkonkurrent. Den siste utviklingen i denne saken var imidlertid at Activision Blizzard ønsker å kjøpe seg fri fra det franske gigantselskapet.
Skrevet av: Ferhod2012-08-19 12:59YEESSSS!!!!!
Håper de som kjøper EA vil la spillene gå over til Steam, og Origin blir frivillig.
Hadde aldri trodd noe slikt ville skje, men vær så snill, bare la selskapet havne i riktige hender!
Skrevet av: Tastebuds2012-08-18 14:58Nærmest totalmakt over spillindustrien? Ja, det kan jo bare være bra.
Skrevet av: Gamezfan2012-08-18 10:52Håper de som eventuelt kjøper opp EA får en slutt på vanen med KONSTANTE utvidelsespakker og day-1-DLCs, og gir underutviklere som Bioware mer frihet til å lage gode spill for spillenes skyld, ikke pengene.
Er vel lov å drømme...
Skrevet av: sowns2012-08-17 23:44Så lenge det ikke er et activison lignende selskap som kjøper dem opp så skal jeg ikke klage så mye men skulle helst sett at de ikke solgte.
Skrevet av: Kakashi sensei2012-08-17 19:08Uansett hva som skjer, håper Blizzard klarer seg.
Med tanke på spillene de har produsert haddet det vært en skam om noe skjedde med de.
Skrevet av: zipstick2012-08-17 19:05hmm.. got a Billion Dollars ?
Skrevet av: Bernt Erik2012-08-17 17:10
Såpass! Hadde man bare hatt penger, så ville jeg ha lagt disse på bordet for EA ja 
Håper i alle fall at selskapet ikke havner i gale hender og at de som kjøper EA kommer til å ivareta selskapets viktigste mål å underholde oss gamere
Blir spennende å høre hva som skjer i tiden fremover med både EA og Activision BLizzard
Skrevet av: civicshelf2012-08-17 16:40Håper virkelig ikke dette skjer!
Konkuranse er sunt og bra for slutt bruker ..
Skrevet av: Parkour Gamer2012-08-17 16:35Hvorfor i all verden gjør de dette?














































