Gamereactor



  •   Norsk

Medlemsinnlogging
Gamereactor
Sport

Chelsea sjokkerer Manchester City med scoring på overtid av Enzo Fernández

Manchester City 1-1 Chelsea: ett poeng til hver, men City fikk et moralsk slag.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Chelsea reddet uavgjort mot Manchester City i siste minutt, da Enzo Fernandéz scoret i det 93. minutt etter en retur, til tross for at Donnarumma forsøkte å redde det første skuddet. Reijnders scoret det første målet for Manchester City, men til tross for dominansen klarte de ikke å score det andre målet og måtte ta konsekvensene av det. Chelsea fikk et vanskelig poeng på Etihad Stadium i uken hvor de mistet sin manager, Enzo Maresca, og Calum McFarlane ble ansatt som midlertidig manager.

Resultatet er det samme for begge, men det smakte mye bedre for Chelsea i en vanskelig tid, mens Manchester City fikk et hardt slag for sine ligaambisjoner, etter to uavgjort på rad (og tre kamper uten at Haaland scoret).

På den andre siden smiler Arsenal, som nå ligger seks poeng foran Manchester City i toppen av Premier League. Tidligere på søndagen spilte Liverpool 2-2 mot Fulham, noe som gjør at de nå er 14 poeng bak serielederen.

Premier League-tabellen per søndag 4. januar:


  1. Arsenal: 48 poeng

  2. Manchester City: 42 poeng

  3. Aston Villa: 42 poeng

  4. Liverpool: 34 poeng 34 poeng

  5. Chelsea: 31 poeng

  6. Manchester United: 31 poeng 31 poeng

Chelsea sjokkerer Manchester City med scoring på overtid av Enzo Fernández
Mikolaj Barbanell/Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

SportfotballPremier LeagueChelseaManchester City


Loading next content