Norsk
Gamereactor
Verdensnyheter

Frankrike vil bruke fryste russiske midler til å kjøpe våpen for 195 millioner euro til Ukraina

Ifølge forsvarsministeren.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

I et forsøk på å fortsette å støtte Ukraina har Frankrike kunngjort at de vil bruke rentene fra de nedfrosne russiske midlene til å finansiere militær bistand til en verdi av 195 millioner euro, sa forsvarsminister Sebastien Lecornu i et intervju nylig (via Reuters).

Lecornu bekreftet at midlene vil bli brukt til å kjøpe viktige forsyninger, blant annet 155 mm artillerigranater og glidebomber beregnet på Mirage 2000-jagerflyene som allerede er sendt til Ukraina.

I tillegg vil Frankrike bidra med eldre pansrede kjøretøyer, som AMX-10RC. Dette følger en bredere forpliktelse fra Gruppen av sju nasjoner, som har blitt enige om å bruke frosne russiske statsmidler til å hjelpe Ukrainas militære styrker.

Frankrike vil bruke fryste russiske midler til å kjøpe våpen for 195 millioner euro til Ukraina
Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

VerdensnyheterFrankrikeRusslandUkraina


Loading next content