
Hvis du samler på retrospill er du sannsynligvis kjent med Gimmick, som ble utgitt i Japan for Famicom av Sunsoft i 1992. Da var som kjent Super Nintendo allerede ute, og det som i dag regnes som en ekte perle, var dessverre glemt - med ett lite unntak.
Bergsala ga ut spillet til NES i Skandinavia året etter i en svært begrenset utgave under navnet Mr. Gimmick, og i dag er det et av de dyreste spillene du kan få kjøpt.
I fjor ble det endelig utgitt i en remastret utgave til PC, PlayStation, Switch og Xbox. Og det gikk tydeligvis bra, for nå har den svenske utvikleren Bitwave Games og Sunsoft annonsert en oppfølger.
Gimmick 2 kommer senere i år til PC, PlayStation, Switch og Xbox, og en kort og helt spillfri kunngjøringsvideo finner du nedenfor.