Skip to main content
Nyheter

Koenigsegg har to nye hyperbiler på vei

Modellene kommer etter Sadairs Spear.
Petter Hegevall 3 september 2025

Spear slaktet de beste rundetidene på Laguna Seca og den svenske banen Gotland Ring nylig. Den er vanvittig rask.

Den svenske hyperbilbyggeren Koenigsegg har nettopp sluppet den svært imponerende spesialversjonen av Jesko, oppkalt etter Christian von Koenigseggs fars gamle veddeløpshest, og slo noen tøffe runderekorder med den, rett fra start. Livet etter Koenigsegg Jesko Sadair's Spear vil ikke bare inneholde én ny hyperbil, men to, sier konsernsjefen i et intervju med Carbuzz. Det skal visstnok komme en spesialisert Jesko-modell til som Spear, og så kommer det en helt ny modell basert på en ny plattform, som det ser ut til.

Christian Von Koenigsegg:
"Så vi har et annet kult homage-prosjekt vi holder på med, som vi kommer til å presentere neste år. Og etter det har vi en ny plattform, en midtmotorbil som kommer ut... sannsynligvis mot slutten av neste år."

Det har vært rykter i forkant av Jesko om at Koenigsegg tar sikte på å lage en billigere produksjonsmodell for å konkurrere med 911 GT3, McLaren 720S og den nye Lamborghini Temerario. Kanskje den andre modellen i denne kunngjøringen er den spesifikke bilen? Det vil tiden vise.

Full profil 700 publiserte artikler
Hvorfor stole på Gamereactor
23 Utgaver Hver med sin egen redaksjon og sine egne karakterer.
1998 Publiserer siden Uavhengig eid hele veien.
100% Hands-on Skrevet ut fra tid med spillet, aldri pressemateriell.
1–10 Nettverksscore Hver utgaves karakter, sammenlagt og vist.