Samantha Davis, grunnleggeren av veldedighetsorganisasjonen Little People UK og kona til Star Wars-legenden Warwick Davis, har gått bort i en alder av 53 år.
Samantha Davis, som også spilte i Harry Potter-filmene, møtte Warwick for første gang under innspillingen av Willow i 1988. De giftet seg tre år senere og fikk to barn, Harrison og Annabelle. Warwick Davis beskrev Samantha som sin "mest betrodde fortrolige og en glødende støttespiller for alt jeg gjorde i karrieren min."
"Hun var en unik personlighet, som alltid så solsiden av livet, hun hadde en ondskapsfull sans for humor og lo alltid av mine dårlige vitser", sa han.
Samantha Davis gikk bort 18. mars, og det var hun som overtalte Ricky Gervais til å sende Warwick sammen med Karl Pilkington på utenlandseventyr.