
Live-action-filmen How to Train your Dragon er forsinket i Storbritannia på grunn av den pågående SAG-AFTRA-streiken. Den skulle etter planen ha hatt premiere i mars 2025.
Vi har allerede rapportert om at filmen har funnet sine hovedrolleinnehavere, og selv om den spilles inn i Storbritannia, er de sentrale skuespillerne representert av fagforeningen SAG-AFTRA, og de kan derfor ikke jobbe så lenge streiken pågår.
Streiken vil trolig fortsette i minst noen måneder til, ettersom forhandlingene mellom studioene og WGA nylig brøt sammen. Skuespillerne fortsetter å be om rettferdig lønn, restinntekter fra strømming og sikkerhet for jobbene sine i fremtiden, nå som trusselen om kunstig intelligens er overhengende.