Norsk
Gamereactor
Sport

Luka Modrić blir medeier i en walisisk andredivisjonsklubb

Den kroatiske spilleren kjøper en minoritetspost i Swansea City.

Abonner på vårt nyhetsbrev her!

* Påkrevd felt
HQ

Real Madrid-legenden Luka Modric, som har vært i den spanske klubben siden 2012, nærmer seg slutten av sin fotballkarriere (i en alder av 39 år ville de fleste av hans jevnaldrende ha lagt støvlene på hylla allerede, eller flyttet til en mindre krevende liga). Fremtiden hans er fortsatt usikker (kontrakten hans går ut i år), men før klubben og spilleren setter seg ned og snakker om det, utvider den kroatiske midtbanespilleren til andre satsinger: Han har blitt medeier i en Championship klubb: Swansea City.

Denne walisiske klubben ligger på 12. plass i Championship, den engelske andredivisjonen, men det er svært usannsynlig at den kvalifiserer seg til playoff. Klubben eies allerede av de amerikanske forretningsmennene Andy Coleman, Brett Cravatt og Jason Cohen, samt den britiske forretningsmannen Nigel Morris. Modric blir minoritetsinvestor i klubben, og beskriver den som en klubb med "en sterk identitet, en utrolig fanbase og ambisjoner om å konkurrere på det høyeste nivået".

Det er ikke sjelden at profesjonelle fotballspillere investerer i mindre fotballklubber, selv i mye yngre spillere, som Kylian Mbappé, eier av det franske laget Caen (som er i ferd med å rykke ned til tredjedivisjon) eller Vinícius, som ble investor i den portugisiske klubben Alverca.

Luka Modrić blir medeier i en walisisk andredivisjonsklubb
Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Dette innlegget er kategorisert under:

SportFotballReal Madrid


Loading next content