
Siste nytt om Nederland. Vi vet nå at landet forbereder seg på å gjøre betydelige investeringer i forsvarskapasiteten, med planer om å anskaffe et nytt antitorpedovåpen, moderne stormgeværer og pansrede kjøretøyer til den tunge infanteribrigaden.
Prosjektene har et budsjett på over 1,45 milliarder euro og vil styrke landets sjø- og landstyrker. Blant de viktigste initiativene er utviklingen av et anti-torpedosystem som skal beskytte mot ubemannede undervannsfarkoster, og som etter planen skal tas i bruk innen 2029.
Dette vet vi takket være et såkalt brev fra det nederlandske forsvarsdepartementet. På land skal det nederlandske forsvaret investere i beltegående pansrede kjøretøy og nye automatgeværer, noe som markerer begynnelsen på et nytt kapittel i den militære moderniseringen. Du kan lese mer her.