Det har gått en hel rekke rykter denne uken om at Nintendo hadde planlagt et ekstra Direct -show i forkant av den enorme og etterlengtede Switch 2 Direct den 2. april. Ryktene forventet opprinnelig at showet skulle skje i dag, men disse byttet til i morgen, 27. mars, og det viser seg at de var spot on.
Nintendo har nå bekreftet at en Direct vil skje 27. mars nøyaktig kl. 15. Det vil by på 30 minutter med avsløringer og kunngjøringer og vil være spesielt rettet mot "kommende spill for Nintendo Switch." I hovedsak, ikke forvent ikke engang et snev av Nintendo Switch 2 i dette showet.
Dette vil sannsynligvis fokusere på spill som vil fylle tomrommet frem til Switch 2 kommer en gang i løpet av sommeren, noe som betyr at du kan forvente mer informasjon om spill som kommer til den nåværende enheten i april og mai, og kanskje i de nærmeste månedene rundt Switch-debuten, når det fortsatt er mange som tar spranget mellom de to plattformene.