Gamereactor Close White
Medlemsinnlogging






Glemt passordet?
Jeg er ikke medlem, men jeg vil registere meg

Eller logg inn med min Facebook-konto
Gamereactor Norge
nyheter

God of War ble The Game of the Year - her er resten av vinnerne


Facebook
TwitterReddit

Etter et fantastisk spillår var det ikke tvil om at det ville bli en hard kamp mellom storspillene på The Game Awards-kåringen. Med spill som God of War, Red Dead Redemption 2, Spider-Man og en rekke andre veldig gode spill nominert i de samme kategoriene var det en veldig stor sannsynlig for at enkelte ville bli snurt for priser de ville vunnet lett i hvilke som helst andre år. I starten virket det til og med som om Rockstars storsuksess ville ta hjem nesten alle de mest kjente prisene også, men etter hvert begynte et par andre spill å også vise seg fram. Derfor var pulsen til utviklere verden over fortsatt høy da selveste Game of the Year skulle kåres, og til min store glede var det God of War som fikk ta med den prisen hjem.

Samtidig er det bare å gratulere gjengen i Polyblock Studio med prisen for beste studentspill med det som gikk under prosjektnavnet Combat 2018 men nå heter Tanknarok.

Her har du uansett alle vinnerne fra nattens show. Hvilke kategorier er du enig og uenig i?

Game of the Year
Assassin's Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
Celeste (Matt Makes Games)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Monster Hunter: World (Capcom)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Ongoing Game
Destiny 2 (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)
No Man's Sky (Hello Games)
Overwatch (Blizzard)
Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Best Game Direction
A Way Out (Hazelight Studios / EA)
Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Narrative
Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Art Direction
Assassin's Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Return of the Obra Dinn (3909 LLC)

Best Score/Music
Celeste (Lena Raine)
God of War (Bear McCreary)
Spider-Man (John Paesano)
Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (Joe Hisaishi)
Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)

Best Audio Design
Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Performance
Bryan Dechart som Connor, Detroit: Become Human
Christopher Judge som Kratos, God of War
Melissanthi Mahut som Kassandra, Assassin's Creed Odyssey
Roger Clark som Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
Yuri Lowenthal som Peter Parker, Marvel's Spider-Man

Games for Impact
11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / Bandai Namco Entertainment)
Celeste (Matt Makes Games)
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

Best Independent Game
Celeste (Matt Makes Games)
Dead Cells (Motion Twin)
Into the Breach (Subset Games)
Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
The Messenger (Sabotage Studio)

Best Mobile Game
Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
Fortnite (Epic Games)
PUBG Mobile (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

Best VR/AR Game
Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
Beat Saber (Beat Games)
Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
Moss (Polyarc Games)
Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

Best Action Game
Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Dead Cells (Motion Twin)
Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Mega Man 11 (Capcom)

Best Action/Adventure Game
Assassin's Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
God of War (Sony Santa Monica / SIE)
Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Best Role-Playing Game
Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
Monster Hunter: World (Capcom)
Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (Level 5 / Bandai Namco Entertainment)
Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

Best Fighting Game
BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)
Soul Calibur 6 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
Street Fighter 5 Arcade (Dimps / Capcom)

Best Family Game
Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Best Strategy Game
Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
Frostpunk (11 bit studios)
Into the Breach (Subset Games)
The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Best Sports/Racing
FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Best Multiplayer Game
Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)
Monster Hunter: World (Capcom)
Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

Best Student Game
Combat 2018 (Høgskolen i Innlandet - Norway)
Dash Quasar (UC Santa Cruz)
JERA (Digipen Bilbao, Spain)
LIFF (ISTART Digital - France)
RE: Charge (MIT)

Best Debut Indie Game
Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
Moss (Polyarc Games)
The Messenger (Sabotage Studio)
Yoku's Island Express (Villa Gorilla)

Best Esports Game
Counter-Strike: Global Offensive
Dota 2
Fortnite
League of Legends
Overwatch

Best Esports Player
Dominique "SonicFox" McLean (Echo Fox)
Hajime "Tokido" Taniguchi
Jian "Uzi" Zi-Hao (Royal Never Give Up)
Oleksandr "s1mple" Kostyliev (Natus Vincere)
Sung-hyeon "JJoNak" Bang (New York Excelsior)

Best Esports Team
Astralis (CSGO)
Cloud9 (LOL)
Fnatic (LOL)
London Spitfire (Overwatch)
OG (Dota 2)

Best Esports Coach
Bok "Reapered" Han-gyu (Cloud9)
Cristian "ppasarel" Bănăseanu (OG)
Danny "zonic" Sørensen (Astralis)
Dylan Falco (Fnatic)
Jakob "YamatoCannon" Mebdi (Team Vitality)
Janko "YNk" Paunovic (MiBR)

Best Esports Event
ELEAGUE Major: Boston 2018
Evo 2018
League of Legends World Championship
Overwatch League Grand Finals
The International 2018

Best Esports Host
Alex "Goldenboy" Mendez
Alex "Machine" Richardson
Anders Blume
Eefje "Sjokz" Depoortere
Paul "RedEye" Chaloner

Best Esports Moment
C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
KT vs IG Base Race (LOL Worlds)
G2 Beating RNG (LOL Worlds)
OG's Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

Content Creator of the Year
Dr. Lupo
Myth
Ninja
Pokimane
Willyrex