Logitech som mange forbinner med gamingutstyr har nettopp sendt oss et par pressemeldinger og disse skal du selvfølgelig få lest her hos oss. Logitech er jo som mange vet kjent for sin gode kvalitet og mange sitter nok allerede med produkter fra denne produsenten. I går lanserte Logitech to nye laser spillmuser i G-serien. De skal i følge Logitech ha høy ytelse og setter lista høyere for PC-spillere gjennom å tilby med bedre raskhet, mange funksjoner og tilpasningsmuligheter.
Her er et utdrag i fra pressemeldingen vi fikk tilsendt:
Logitech G7 Laser Cordless Mouse gir spillerne en trådløs mus som virkelig lever opp til Gaming-Grade™ og som har lette, quick-swap (raskt bytte av batteri - som i en pistol) batterier som er oppladningsbare. Logitech's G5 Laser Mouse karakteriseres av et allsidig vekttilpasningssystem som gjør at vekt og balanse kan spesialtilpasses etter individuelle ønsker for å oppnå total kontroll.
"- Disse musene er et resultat av vårt pågående samarbeid med PC-spillere. De vil ha de mest avanserte funksjonene og samtidig tilpasningsmuligheter utenom det vanlige. Med pixelpresisjon, rask avlesningshastighet og muligheter for tilpasning, møter og overstiger G5 og G7 spillernes ideale", sier Tina Jørgensen, Nordic Marketing Manager for Logitech.
Logitech Gaming-Grade Laser
Logitechs G5 og G7-mus er utstyrt med Logitechs nyeste teknologi Gaming-Grade laseravlesning som gir meget eksakt avlesning. Med 2000 dpi kan Gaming-Grade avlese ca 114 cm per sekund og gir mulighet for veldig raske bevegelser og avlesning med høy presisjon.
G7 og G5 er Logitechs første mus med høyhastighets USB, de leverer 500 rapporter per sekund, 6,4 megapixel bilder per sekund, sammenlignet med normalt 60-125 rapporter per sekund for vanlig mus med USB tilslutning. Evnen til å overføre data uten forsinkelse er kritisk for å kunne oppnå eksakt presisjon, for Windows® 9x og ME-brukere begrenser Logitech® SetPoint™-software antall rapporter til 125 per sekund.
Mange spillere tror en trådløs mus kan hefte dem på grunn av forsinkelser, problemer med strømforsyning og batterisvikt. Logitech G7 Laser Cordless Mouse overvinner problemer som tidligere har hindret konkurransespillere i å benytte trådløse mus.
Funksjoner
Ingen forsinkelser: G7 unngår forsinkelser gjennom høyhastighets USB (500 rapporter per sekund) samt en spillinnstilling som gjør at musen ikke går til sparemodus før etter et minutt sammenlignet med vanlige 10 sekunder.
Ingen forstyrrelser: G7 Laser Cordless Mouse har Logitechs 2,4 GHz trådløse teknologi med 24 kanaler som ikke forstyrrer andre trådløse produkter på grunn av et intelligent kanalvelgersystem som automatisk velger kanal uten forstyrrelser.
Batteri-indikator: En batteriindikator viser batterinivået, men kan også gjennom programmering med Logitech SetPoint softwaren varsle når batteriene er nede på den grensen som brukeren selv har valgt, mellom 5-30 %. Batteriene holder i syv timer for kontinuerlig spill, f.eks konkurranse, og 4,5 dager for vanlig kontorbruk. I Defult mode varer de i 2,5 dag ved vanglig spill.
Lette, oppladningsbare batterier: G7 leveres med to 18-grams litiumbatterier. Musen benytter ett batteri om gangen, og veier dermed mye mindre sammenliknet med andre oppladningsbare mus på markedet og de musene som benytter AA-batterier. Man kan raskt og enkelt bytte batteri - ved å trykke på en knapp under musen hopper batteriet ut og kan lett byttes med det andre.
Spesialtilpasset design og avansert programvare.
For å oppnå den ultimate spesialtilpasningen kommer Logitech G5 Laser Mouse med 16 små vekter, derav åtte veier 1,7 gram og åtte 4,5 gram. På musen kan åtte vekter plasseres valgfritt. De kan kombineres på flere ulike måter, for eksempel kan musen gjøres tyngre på den ene siden. Musen har en overflatefinish i syv steg, fargene går i svart, sølv og rustrød, overflaten er myk og bekvem - perfekt for spillere.
For å minske motstanden og øke presisjonen har G5 og G7s underflate to glatte føtter. Programvaren Logitech SetPoint gir dessuten mulighet for å velge mellom fem ulike nivåer på oppløsning, vertikalt og horisontal, etter behov. Uten softwaren benyttes de to knappene under skrollhjulet for å øke eller minske oppløsningen under spillet med tre forprogrammerte nivåer - 2000 dpi, 800 dpi og 400 dpi.
Pris og tilgjengelighet
G7 Laser Cordless Mouse har en veiledende pris på 999 kroner og Logitech G5 Laser Mouse har en veiledende pris på 749 kroner inkludert mva. Begge musene vil være tilgjengelig i butikken i september.
Vi i Gamereactor håper at vi får muligheten til å teste disse produktene ut og se om det er noe vi kan anbefale dere lesere og brukere av gamingutstyr.
Flere nyheter om Logitech finner du inn her