At Revolution kort sagt vil være revolusjonerende er ikke en påstand som Nintendo har prøvd å ta avstand fra. Ifølge veteranen er det snakk om en stor forandring og som betyr et komplett skifte i spillenes gameplay-messige struktur. Derfor må vi også vinke farvel til Zelda og Mario som vi kjenner de, har guruen Shigeru Miyamoto uttalt i et radio intervju.
Rundt dette kommende Twilight Princess sa han følgende: "Dette vil uten tvil være det siste Zelda spillet, slik man kjenner det". Dermed kan fans samtidig vente seg den mest fullendte Zelda-opplevelsen noensinne, hvis man velger å tro på Miyamoto - og hvorfor skulle man ikke det? "Jeg arbeider mer på det [Twilight Princess] enn jeg gjorde med Wind Waker. Jeg har aldri noensinne investert så mye tid i et spill før", fortalte Miyamoto og fortsatte. "Vårt mål var å lage det beste Zelda-spillet noensinne. Det dypeste, mest tilfredsstillende og melankolske."
Også Mario vil se en stor forandring, hvor han utforsker ny og hittil usett territorie, som Miyamoto parallelliserer til Mario 64's konsept-baserte struktur: "Vi er i gang med å forberede noe veldig spesielt for hans fremtid, noe man aldri har sett før." Mario 128, som er spillets interne prosjektnavn og ikke det endelige produktnavn, har vært med til på å forme hele Revolutions utformning, men er på ingen måte det eneste som fra Nintendo's side vil vise konsollens nye aspekter.
Og så som en siste ting kunne Miyamoto avsløre at Mario får en helt ny partner. Mysteriet fortsetter ... vær du trygg!
Flere nyheter om Nintendo's Revolution finner du inn her
Flere nyheter om Zelda: Twilight Princess finner du inn her