Pokémon skaper skrekk i Japan til DS

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2005-11-29

Det nye Pokémon-spillet til Nintendo DS, Pokémon: Mysterious Dungeon Blue Rescue Force som den oversatte tittelen lyder, har vist seg å skape skrekk i japanske monstersamlere.

Nintendo har som bekjent sluppet to versjoner av dette spillet, en til DS og en til Gameboy Advance, kalt Pokémon: Mysterious Dungeon Red Rescue Force. DS-versjonen er ekstra spesiell sier Nintendo, ettersom den kan linke seg sammen med Advance-versjonen om en slik er satt i DS'en. Denne spesielle funksjonen har vist seg å være utrolig ekkel. Om man spiller DS-versjonen og har ett annet Gameboy Advance-spill i DS'en som ikke er Pokémon: Mysterious Dungeon Red Rescue Force, sletter DS'en helt samtlige lagringsfiler!

Nintendo har prøvd å gjøre ting godt igjen i denne ytterst prekære situasjonen med å tilby seg å sende ut oppdaterte versjoner av Pokémon: Mysterious Dungeon Blue Rescue Force gratis til alle som anmelder sine felaktige spill. I mellomtiden anbefaler Nintendo at de japanske monstersamlerne ikke spiller DS-versjonen av spillet om ett Gameboy Advance-spill sitter i maskinen.

Flere nyheter om DS finner du inn her

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake