Microsoft: Xbox 360 er utsolgt i Europa

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2005-12-07

Noen dager etter lanseringen av Xbox 360 i Europa, har Microsoft nå meddelt at maskinen er totalt utsolgt i Europa. De ca. 300.000 konsoller som tidligere har vært snakk om er altså alle sammen blitt langet over disken i de europeiske spillbutikker.

I England har ELSPA regnet litt på lanseringen av maskinen og er kommet frem til at Microsoft ca. har solgt 70.000 konsoller i landet ved lanseringen, hvilket betyr at maskinen er den hurtigst selgende stasjonære konsollen i England, en ære som tidligere falt på GameCube. Sammenligner man med håndholdte konsoller, er Xbox 360 stadig en del etter både Nintendo DS og PSP.

Microsoft lover å sende ut flere maskiner i de kommende ukene frem mot jul. Så for de av dere som ikke har fått sjansen til å få snappet opp en Xbox 360-konsoll nå, trenger altså ikke å vente så altfor lenge til en ny ladning er i din nærmeste spillbutikk.

Flere nyheter om Xbox 360 finner du inn her

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake