50 000 tusen simmer på fansiden til The Sims

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2006-02-05

Så har EA nettopp meddelt at man har passert 50 000 simmer på fansiden til The Sims og i den forbindelse har vi nå fått et aldri så lite intervju fra selveste borgermesteren.

- Ærede Borgermester, hvor lenge har du vært Borgermester over thesims2.no?

Jeg har vært Borgermester siden mai 2004 og var det første medlemmet på www.thesims2.no


- Hvordan har sims2.no blitt et så populært sted å "bo" og hva skiller deres samfunn fra andre mer tradisjonelle samfunn?

La meg først si at jeg er veldig glad for at jeg fikk akkurat dette spørsmålet. (aha, vi snakker med en ekte politiker her.. red.anm) Vårt samfunn er åpent for alle, uansett kjønn, alder, legning, religion eller geografisk opprinnelse. Alle som ønsker kan bli medlem av vårt gratis, reklamefrie, miljøvennlige, hjelpsomme, morsomme og surrealistiske samfunn. Her er det alltid noe morsomt man kan laste ned eller dele med andre. Kanskje har man bare lyst til å stikke innom for å lese litt i SIMMEPOSTEN, være med på en konkurranse, laste opp en eiendom eller skrive en dagbok. Her kan du rett og slett leve et annet liv.


- Blir det ikke lett kaos i et slikt samfunn som du er borgermester for?

Jo da, det kan være hektisk her til tider, men vi har regler og retningslinjer som alle våre medborgere respekterer. Vi har ikke noe tradisjonelt politikorps i samfunnet vårt, men våre moderatorer holder hele tiden oppsyn med hva som skjer og strekker mer enn gjerne ut en hjelpende hånd.

- Er alt bare fryd og gammen på thesims2.no eller opplever du i likhet med andre borgemestere også triste dager?

Det er aldri noe morsomt å oppleve at noen av våre borgere flytter ut eller roter bort påloggingsnavn og passord, men stort sett så kommer de på rett kjøl igjen og finner veien tilbake til vennene sine på thesims2.no


- Hva kjennetegner en gjennomsnittelig sims2 borger?

De er stort sett alltid blide, hjelpsomme, åpne, kreative og det er gutter, jenter, damer og menn i alle aldere. Du må få med deg at de nye borgerne alltid blir tatt vel i mot av oss alle.


- Dere har nå vokst til fantastiske 50 000 borgere av thesims2.no, har du noe du vil si til dine borgermester kollegaer i andre norske byer?

Ja, nå har vi passert Hammerfest, Bodø, Skien og Sarpsborg mfl. Det er vi selvfølgelig veldig stolte over. Jeg vil gjerne benytte anledningen til å advare Borgermesteren, eller Ordfører Tore Opdal Hansen som han kaller seg, i Drammen. Dere er omtrent 57 000 borgere i din by, vi tar dere snart igjen...

Vi takker for intervjuet og vinker farvel til Borgermesteren som igjen går tilbake for å leve et annet liv på TheSims2.no

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake