Myndighetene i Australia vurderer å forby Marc Ecko’s: Getting Up Contents Under Pressure.
Spillet har møtt motstand allerede fra da det var på planleggingstadiet, men har hittil kommet seg unna med både æren og plottet i behold. Ironisk nok så senteres historien i spillet nettopp rundt myndigheter som styrer med en litt for myndig hånd.
Det er trolig fokuset/mulighetene for hærverk og uoppfordret slåssing I Marc Ecko’s: Getting Up som skaper furore "down under". Dermed er det lett å trekke parallellen til oppstyret rundt GTA-serien, men produsentene mener de har sitt på det tørre med tanke på at spillets grunnpilar er kunstformen graffiti.
Atari stiller seg uforstående til forbudet. De understreker at de på ingen måte oppfordrer til ulovelige handlinger, men derimot setter spilleren i en fiktiv verden hvor de forskjellige aspektene av graffitimiljøet kan oppleves uten at noen tar skade av det. Representanter for myndighetene i Australia deler tydeligvis ikke det samme synet.
Vår omtale av spillet kan du lese her:
Gamereactor's omtale av Getting Up
Flere nyheter om spillet kan du lese inn her