En mulig oppfølger til King Kong på tur?

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2006-02-21

Peter Jackson er som du sikkert vet en spillfanatiker til store gullmedaljer. Den suksessfulle instruktøren var selv med på å peke ut Michel Ancel, mannen som skulle ta seg av King Kong i spillform og han er også en av kreftene bak den kommende Halo-filmen.

Nå har flere kilder kommet med at han kanskje er involvert i en mulig spillfortsettelse av siste års King Kong. UbiSoft har nemlig ikke bare rettighetene til å utvikle spill på den eksisterende King Kong-filmen, men også til å skape spill i selve Konk Kong-universet, hvilket betyr at enda en allianse mellom Peter Jackson og Raymans far Michel Ancel kanskje er i emning.

Dog vil Jackson ikke på nåværende tidspunkt be- eller avkrefte om han eller UbiSoft har planer på dette, da han sa:

"I have been in discussions with Michel Ancel and the Montpellier team, but there is nothing to share at this point in time."

Vi holder naturligvis øye med informasjonene i saken.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake