At det har gått bra for Nintendo den siste tiden og da spesielt i hjemlandet Japan, kommer nok ikke som en stor overraskelse, men nå vet vi akkurat hvor bra det har gått. Årets resultat (1. April 2005 til 31. Mars 2006) var det en fortjeneste på 95 millarder yen (6,0 millarder norske kroner), en økning med 8,7 prosent siden forrige år til sammenligning med et forventet tap på hele 14 prosent. Fortjenesten var Nintendo's største siden året da GameCube og Gameboy Advance ble lansert 2001.
Nintendo peker ut to hovedårsaker til dette meget gode resultatet, til dels handler det om en svak yen som har gjort at fortjenesten fra salget i Europa og USA har blitt større enn ventet, men de konstaterer også at Nintendo DS har vært veldig fremgangsrik på alle måter.
Med dette vil vi i Gamereactor gratulerer Nintendo med det gode resultatet og håper på at selskapet fortsetter med sin fremgang i mange, mange år fremover.
Flere nyheter om selskapet finner du inn her