Clint Hocking, kreativ sjef hos Ubisoft Montreal og en av folkene bak bl.a. Prince of Persia, Ghost Recon 2 og Splinter Cell, sier i et intervju med spillnettsiden Nintendojo at han er skuffet over hva Sony inntil videre har blitt presentert til PlayStation 3.
Clint Hocking mener ganske enkelt at Sony gjør hva andre konsollutviklere gjør og derfor savner originaliteten i de designløsninger som firmaet inntil videre har vist frem. Han kommenterte også Sony's åpenlyse forsøk på å kopiere både Microsoft's Xbox Live-service og Nintendo's fjernbetjeningen og sa: "Hvor mye mer ’også meg’ kan Sony bli?"
Til sist forteller han at han er trett av industriens enorme fokus på grafikk og bare grafikk og konkluderer at denne ensidige utviklingen hemmer den kreative prosessen. Han sier også på at det er derfor han ser frem til Nintendos Wii, da den fokuserer på mer og annet enn bare grafikk.