Dere har sikkert fått følelsen av at jeg digger Valkyrie Profile og jeg skal være helt ærlig, så ser oppfølgeren til å bli dødsrå!
I Valkyrie Profile 2: Silmeria reinkarnerer Oden valkyrian Silmerias sjel i prinsessen Alicia's kropp. Silmeria's krigssjel våkner til liv i prinsessen og ikke helt overraskende søker hun hevn.
Oden mistet anledningen til å forutse dette og ber en annen valkyria, Hrist, å hente henne hjem. Alicia blir redd, mens Silmeria på innsiden av henne reagerer på tross som blir det første steget på en reise med mange tvetydigheter og uærlighet - samtidig som en krig begynner å gjøre seg gjeldende i Midgård, Asgård og broen Bifrost.
Valkyrie Profile 2: Silmeria kommer til å inneholde en hel del av det som vi fant i forgjengeren. Samme kampsystem og spillet kommer til å spilles på samme sidscrollende måte bortsett fra denne gangen med karaktärer i 3D. Regn med massevis med spillbare karakterer, en hjerteskjærende handling og godt utfordringer - alt i asatrons tegn.
Enn så lenge har Europa ikke fått noen releasedato, men Silmeria og hennes følge kommer til entre Playstation 2 i september i USA.