Som vi tidligere har fortalt kommer spillere til å kunne kjøpe låter de selv vil skal inngå i deres låtliste til Playstation 3-versjon av Singstar. Nå har Sony begynt å avsløre litt mer om hvor mye de kan tenkes å koste og i forskjell fra konsollprisen er dette ganske så overkommelig.
Sony vil ikke gå inn på eksakt hvor mye en av disse låtene kan komme til å koste, men de har mer eller mindre lovet det ikke kommer til å bli dyrere enn å kjøpe en låt fra iTunes (hvilket koster rundt 10 kronor).
Som om ikke det var nok kommer Singstar-mikrofonene til å ha et nytt og lekkert utseende. Teknikken i de har dessuten blitt forbedret, hvilket gjør at de som synger som de verste ut av Idol-uttakelsene kommer til å få problemer.