Tidligere i dag fortalte vi hva Shigeru Miyamoto syntes om Sony's nye håndkontroller til Playstation 3. Nå vil ikke Microsoft være dårligere og i et nylig gjennomført intervju passet kongen på alle hauger, Peter Moore å komme med sine synspunkter.
Blant annet sa han at Microsoft allerede har lansert en håndkontroller med samme gyrofunksjon for seks år siden til PC. Spillerne var ikke begeistret og den tilførte ikke all verden utenom noe småtteri i flyspill og enkelte bilspill. Kontrolleren ble kastet på dør etter kort tid. Han har heller ingen forståelse for hvordan Sony kunne oppgi ristefunksjonen i fordel for gyro.
Videre kommenterte Moore også prisen på selve konsollen hvilket han tidligere har kritisert ved flere anledninger.
-Vi ble litt overrasket over at prisen ble avslørt såpass tidlig medgir han. Jeg husker hvilket liv det ble når det kom frem at vår konsoll skulle koste €299 for Core og €399 for Premium. Jeg kan bare forestille meg reaksjonene hos folk når de fikk vite at prisen muligens havner på €599 for en konsoll som i beste fall kan prestere like god grafikk som det Xbox 360 gjør i dag.
Flere nyheter om PS3-maskinen finner du inn her og her