Speil, speil på veggen der, hvem er best i landet her? Nå skal Norges beste spiller i Halo 2 kåres og det skjer på HaloNorge som arrangeres 18-19. november i Amati konferansesenter (Øvre Vollgate, rett ved Stortinget i Oslo - 5.etg).
I følge Microsoft kan dette bli det største Xbx-LANpartyet i Norge noensinne og du bli herved invitert til å delta. Er du god i Halo 2 og ønsker å bli kåret til den beste i Norge, ja så meld deg på inn her: www.LAN.HaloNorge.com
Kommer du langveisfarende i fra, anbefaler HaloNorge deg å ta kontakt via HaloNorges forum: www.forum.halonorge.com
Her er et utdrag fra pressemeldingen vi fikk tilsendt:
Den 18-19. November arrangerer HaloNorge, i samarbeid med Microsoft Norge, det som kan bli det største
Xbox-LANet i Norge noensinne. Fokuset for LANet er turneringene i det svært populære spillet Halo 2, som fortsatt er det mest spilte på Xbox Live, nærmere to år etter at det ble lansert.
Hvis du vil være med å kjempe om tittelen "Norges beste Halo2-spiller" og høste både premier og ære, bør du ta deg turen til Oslo 18. og 19. november. I Amati konferansesenter (Øvre Vollgate 6, rett ved Stortinget i Oslo - 5. etg.) braker det løs lørdag morgen 18. november, med enspillerkonkurransen.
Ut over natten begynner de innledende rundene av lagkonkurransen. Søndag formiddag 19. November går finalen i lagkonkurransen av stabelen og den blir nok som alltid intens og spennende.
- Vi er gleder oss til LANet og ser frem til å treffe Halo fansen igjen!
I 2003 gikk Kristian Strøm-Olsen og Sigurd Groven av med seieren i HaloNM. Det skal bli spennende å se hvem
som regjerer i år, sier Silje Thoresen, PR & MarCom Specialist i Microsoft Entertainment & Devices Division, Norge.
Allerede i dag er det mulig å melde seg på HaloNorgeLAN via HaloNorge sine websider: www.LAN.HaloNorge.com.
Fra 17. november kan man på samme adresse også følge LANet direkte. Her vil det nemlig bli lagt ut bilder,
løpende oppdateringer og direkte video-overføring.
Som på tidliger LAN i regi av HaloNorge må spillerne ha med eget utstyr (TV, Xbox, håndkontroller og kabler)
Erfaring fra tidligere viser at mange har problemer med å få med seg for eksempel TV når de kommer langveisfra.
HaloNorge ber derfor langveisfarende om å ta kontakt via HaloNorges forum (www.forum.halonorge.com),
slik at lån av utstyr fra LAN deltagere bosatt i Oslo kan koordineres herfra.
LAN er sosialt!
- Selv om hovedfokuset er turneringen, vil vi oppfordre alle slags spillere til å delta, sier Stian Øby Johansen, fra HaloNorge.
- Det er alltid mange "hobbyspillere" som deltar og disse danner ofte lag og skaffer seg nye venner på LANene våre. LANet er fremfor alt en sosial møteplass der du kan treffe ansiktene bak alle gamertagene du spiller med på Xbox Live.
Dette er et arrangement som du ikke bør gå glipp av! sier Stian Øby Johansen.
Lykke til!