Laser-TV om et år

Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2006-10-19

Vi har tidligere skrevet om den nye Laser-TV'en fra Mitsubishi som nu ser ut til å komme julen 2007. Laser-TV'en kommer til å bli betydelig bedre enn både plasma og LCD-skjermene er i dag og på størrelser over 40 tommer.

Dagens flatskjermer kan kun kunne vise 30% av den fargesammensetningen som øyet kan se, mens laser-TV'en kan vise helt opp til 90%. Ytterligere skal TV'en og teknologien bli mer billig. Det er blitt oplyst at skjermen ligger på halvdelen av beløpet på tilsvarende plasma- og LCD-skjermer.

Det er australske Arasor og amerikanske Novalux som har presentert prototypen i Sydney som også kan blære seg med mindre strømforbruk. Hvis bare halvdelen av alle de oppramsede fordelene er virkelig, ja så blir det virkelig spennende å gå imot julen 2007.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake