Venstrehendte bedre

Stor australsk undersøkelse avslører
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2006-12-12

Australske forskere avslører nå at de gjennom omfattende studier har kommet frem til at venstrehendte personer er bedre på å spille TV- og data-spill enn høyrehente.

Dr. Nick Cherbuin fra Australian National University har ilag med en haug kolleger skrevet om sine resultater i bladet Neuropsychology Journal der de forteller om hva de har kommet frem til.

Tydligvis er håndteringen av informasjonen mellom den venstre og høyre hjernehalvdelen kjappere og mer effektiv hos en venstrehendt person enn hos en høyrehendt. Dette innebærer at venstrehendte personer kan reagere kjappere hvilket de i 80 av 100 tilfeller drar nytte av da de spiller.

Undertegnede er dessverre høyrehent og kan ikke dra nytte av dette, men redaktør Frode er selvsagt venstrehendt.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake