Microsoft har offisielt sluppet mars-oppdateringen til Xbox, og i et langt innlegg på Xbox Wire forteller de om funksjonene som legges til.
En av de etterspurte funksjonene som tilføyes er Pin to Quick Resume. Med denne kan du sørge for at dine favorittspill alltid gjenopptas der du forlot dem på bare noen sekunder. Normalt lagrer Quick Resume de seks siste spillene du spilte, og det eldste erstattes når du spiller nye titler utover det. Om du spiller mye, men ofte vender tilbake til en spesiell tittel (eller flere) kan vi altså anbefale å feste den.
En annen ny funksjon er Share Button Remapping. Med denne kan du omprogrammere Share-knappen til å gjøre noe annet enn å ta skjermbilder eller videoer. Microsoft foreslår at du bruker den til å eksempelvis mute TV-en din, som snarvei til vennelista di eller Achievements, og flere andre ting. Så er det også Xbox Device Firmware Updates som "inkluderer rettelser og oppdateringer som gir ytelsesforbedringer til Xbox One-kontrollere med Bluetooth-støtte".
Den siste tilføyelsen er New Audio Setup Wizard som hjelper deg med å "konfigurere de beste mulige innstillingen for ditt unike A/V-oppsett".