Itagaki til flere formater

Team Ninja lager spill til Nintendo DS
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2007-02-12

I et nytt japansk intervju fikk Team Ninjas frontmann Tomonobu Itagaki spørsmål om hvilke prosjekter han jobber på akkurat nå. Han svarte at det meste er Xbox 360 for han og at han akkurat nå pussler med det omtalte Dead or Alive: Code Chronus som har vært under utvikling i over tre år. Hva for slags spill det blir sier han ingenting om bortsett fra at det ikke blir et slåssespill.

Men videre overrasket han og fortalte at han også holder på med et prosjekt til Nintendo DS. Eksakt hva det er ville han ikke gå nærmere inn på. Her i redaksjonen er vi dog temlig sikre på at spillet kommer til å inneholde storbystede damer og latexkledde ninjaer.

Den som husker godt, kommer kanksje på at Team Ninja var med på den listen over Nintendo DS-utviklere som har fått utviklingskit fra Nintendo og som ble sendt før enheten ble lansert.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake