Wolfenstein som kinofilm

Gjengen bak Silent Hill er tilbake...
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2007-08-06

Hvis man tar turen innom filmmagasinet Varietys site så kan man lese at produser Samuel Hadida og manusforfatter Roger Avary nok en gang har slått seg sammen. Denne gangen om adaptionen af Return to Castle Wolfenstein. Dermed er det andre gang at id Software får et av deres spillprosjekter filmatisert, det første var som kjent Doom.

Roger Avary som i fjor ble ferdig med Beowulf (skrev sammen med Neil Gaiman) har lenge villet lage en Castle Wolfenstein-film og sa følgende om kjøpet av rettighetene:

"Jeg har lekt sammen med B.J Blazkowicz siden det første Wolfenstein 3D og jeg har alltid hatt lyst til å se hans liv og eventyr på det store lerret. Det er på tide at det blir sprengt noen demninger, stormet noen bunkere og eksplodert noen broer."

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake