Eye of Judgement

Et nytt og annerledes spill
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2007-08-31

Sony har aldri manglet ideer og det gjør de så sannelig heller ikke for tilfellet med Eye of Judgement som både inkluderer spillekort, et kamera som leser de og så naturligvis et spill til PlayStation 3. Så er du bitt av gal Magic-kort spiller, så kunne det være du skulle se nærmere på spillet.

I dag har vi fått tilsendt noen nye skjermiser fra Sony og disse finner du som vanlig nedenfor...

Her er litt mer info om spillet fra utvikleren selv:
The Eye of Judgment er utviklet kun for PS3 i samarbeid med samlekorteksperten Hasbro, og spillet innfører en ny spillestil der den banebrytende teknologien til PLAYSTATION Eye gjør fantasy-figurer og -monstre levende mens de kjemper mot hverandre i 3D.

Ved hjelp av spillebrettet 9 Fields Battle Mat og påkallingskort erobrer spillerne spillefeltet ved å velge kort og plassere dem foran PLAYSTATION Eye. Etter hvert som kampen utfolder seg, kan du se figurene bli levende og kjempe for makten.

Hver figur har forskjellige egenskaper som avgjør utfallet av kampen. Spillerne legger ned kort hver sin gang i kampen om kontrollen over spillområdet.

The Eye of Judgment muliggjøres av kortlesingsfunksjonene i neste generasjon PLAYSTATION Eye-kameraet og PS3. Hvert kort har en unik kode som kameraet leser, slik at PS3 kan skape animerte figurer i High Definition og integrere dem perfekt inn i kameravisningen på skjermen. Dette er revolusjonerende bruk av den nyeste teknologien med et populært kortspillformat som kommer til å engasjere spillere i alle aldre.

Spillet leveres med en startpakke på 30 kort med figurer og trylleformularer, i tillegg til 4 funksjonskort. Ved lanseringen kommer mer enn 100 kort til å være tilgjengelig i form av kortstokker med mange forskjellige temaer som kan kjøpes separat i de største butikkjedene over hele Europa. Kjøp, bytt og bygg opp bunken din til den ultimate kampen.

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake