Årets konsert snart her!

PLAY! A videogame symphony
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2007-10-14

Som du sikkert har fått med deg kan du vinne billetter til årets store "spill-konsert" her hos Gamereactor og nå har vi fått vite mer rundt selve konserten vi tror kommer til å interessere deg. Ønsker du å delta i konkurransen om å vinne billetter, ja så klikker du deg inn på konkurranse-siden

Interessen for konserten har vært enorm og billettene går unna i full fart. Programmet begynner å ta form og vil favne vidt blant de spillinteresserte. Samtidig har vi fått bekreftet deltagelse av flere gjester.

Under selve konserten vil det dukke opp en del kjente ansikter og her finner du blant annet:

- Leon Willett, komponist av det kjente spillet Drømmefall. Musikken ble nominert til "Best video game score" av MTV i 2006.
- Rony Barrak, verdenskjent slagverker, som har spesialisert seg på instrumentet Darabouka. Hans enorme fingerferdighet gir ham muligheten til å bl.a. lage lyden av en skarptromme virvel. Barrak har turneert verden over med musikere som BOND og Sarah Brightman.
- Oslo Filhamoniske Kor, vil danne et kjempekor med noen av Norges beste korister.
- Machinae Supremacy, et nyskapende heavy metall band fra Sveriges kalde nord. Med sin krysning av teknologi, heavy metal og alternativ rock har hatt over 3 millioner nedlastinger av sine låter i 2006 og flere godt mottatte plateutgivelser. Dette blir første gang bandet opptrer i Norge!

I tiden som kommer vil flere kjente personligheter melde sin ankomst og da vil vi selvsagt komme tilbake mer info om dette fete arrangementet.

Konserten vil finne sted fredag 26.10.2007 kl 20.30, under ElectroWorld 2007 på Norges Varemesse, Lillestrøm. Musikken blir fremført av et utvidet Kringkastingsorkester (KORK) med Oslo Filhamoniske Kor, akkopagnert av artister og band på scenen samt spesialdesignet videomateriale på storskjermer rundt i lokale.

Billettsalg gjennom Billettservice på: tlf: 815 33 133 eller Internett: www.billettservice.no

Oppdateringer om program og gjester vil komme på: www.play-symphony.no

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake