PS3-spillene dårligere?

Criterion kommer med en teori
Tekst: Bernt Erik Sandnes
Publisert 2007-11-14

I går traff Gamereactor Nick Channon, produsent for det kommende Burnout Paradise til Playstation 3 og Xbox 360. Utvikleren Criterion er kjent for sin tekniske kompetanse og var under forrige generasjon et av de studioene som best forstod seg på å utnytte potensiale i Playstation 2.

- Vi valgte å utvikle spillet til Playstation 3 i første omgang (lead versjon) i og med at vi kjente at vi hadde den beste kompetansen til Playstation-formatet, sier Channon. Og vi har ikke hatt noen problemer å konvertere spillet til Xbox 360. Det kommer til å by på samme innholdet, samme grafikk og samme stabile 60 bilder pr. sekund, fortsetter Channon.

Da vi spurte han hvorfor at så mange spill som idag slippes til begge formatene ser dårligere ut til Playstation 3 svarte han.

- Jeg tror det kommer av at man først lager spillet til Xbox 360 og siden forsøker å tilpasse det til Playstation 3.

En interessant teori og Criterion som jo er en av få utviklere idag som bruker Playstation 3 som hovedversjon burde vite fordelene med å legge opp arbeidet på den måten. Kanskje burde flere utviklere gjøre det på den måten i stedet for å stresse frem en konvertert Playstation 3-versjon under tidspress mot slutten av utviklingsarbeidet?

Les mer og se skjermbilder på Gamereactor.no

Tilbake